[Żałoba] Co dalej?

O wszystkim i o niczym ...
Regulamin forum
Nie dyskutujemy na tematy polityczne, religijne i inne tego typu mogące prowadzić do kłótni na forum, od tego są inne "wyspecjalizowane fora".
Awatar użytkownika
Zegar
User
User
Posty: 316
Rejestracja: wtorek 02 lip 2019, 14:42

[Żałoba] Co dalej?

Postautor: Zegar » wtorek 19 paź 2021, 12:43

Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy...
Proponuję na pożegnanie posłuchać dołującej muzyki.
https://www.youtube.com/watch?v=N_lSJ-0Gl7Q
Proszę o Wasze propozycje.
"If A = success, then the formula is A = X + Y + Z.
X is work. Y is play. Z is keep your mouth shut."
A. Einstein

Awatar użytkownika
acid3
User
User
Posty: 466
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 22:42
Lokalizacja: Kłopoty-Stanisławy
Kontaktowanie:

Re: [Żałoba] Co dalej?

Postautor: acid3 » wtorek 19 paź 2021, 20:35

:| :( :cry:

Awatar użytkownika
piotrek
User
User
Posty: 155
Rejestracja: niedziela 05 lis 2017, 02:46

Re: [Żałoba] Co dalej?

Postautor: piotrek » wtorek 19 paź 2021, 21:46


SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: [Żałoba] Co dalej?

Postautor: SuperGość » środa 20 paź 2021, 06:11

eee tam co wy tak trzeba na to spojrzeć:

https://youtu.be/Pqaxe5o2Apo?t=6

Awatar użytkownika
Zegar
User
User
Posty: 316
Rejestracja: wtorek 02 lip 2019, 14:42

Re: [Żałoba] Co dalej?

Postautor: Zegar » środa 20 paź 2021, 07:59

Uzależniłem się. Forum jeszcze jest, a już mam syndrom odstawienia...
https://www.youtube.com/watch?v=LFgExEWSZqc
Od kogo będę się teraz uczył?
"If A = success, then the formula is A = X + Y + Z.
X is work. Y is play. Z is keep your mouth shut."
A. Einstein

Awatar użytkownika
gaweł
Geek
Geek
Posty: 1259
Rejestracja: wtorek 24 sty 2017, 22:05
Lokalizacja: Białystok

Re: [Żałoba] Co dalej?

Postautor: gaweł » środa 20 paź 2021, 22:01

Zegar pisze:Uzależniłem się. Forum jeszcze jest, a już mam syndrom odstawienia...


Forum jeszcze działa i nie jest zamknięte, nie ma czego jeszcze płakać. Może stanie się jakiś cud i... będzie egzystować dalej.

Prawdziwe słowa nie są przyjemne. Przyjemne słowa nie są prawdziwe.
Lao Tse

Awatar użytkownika
j23
Expert
Expert
Posty: 506
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:40

Re: [Żałoba] Co dalej?

Postautor: j23 » czwartek 21 paź 2021, 09:08

Nosz korfa... Ale tak na serio panowie, koledzy, podsumowując fakty i co by EWENTUALNIE zardzić:

Najpierw fakty:
- zaistniały takie i owakie okoliczności forum microgeek.eu przestaje istnieć na zasadach, że raczej zmieni się dostawca usług hostingowych (inny serwer)
- kopie serwera dotychczas ponoć są zachowane i zabezpieczone dla potiomności jak to mówią i... zakladam, że będą dostępne (??) GDZIEŚ (??) dla obecnych?
- domeny Kolega Acid nie odda za cholerę
- serwer, społeczność można gdzieś przenieść ( disqorf czy cuś tam, a ewentualnie??)
Proszę mnie poprawić jak coś popier...niczyłem.

Ewentualne drogi na przyszłość?
Brać się i przygotowywać nową templatkę w Wordpress dla forum? hmmm -to tak ode mnie... Nie mam osobiście kasy ani na wykupienie domeny, ani na serwer. A do tego wszystkiego dochodzi coś o czym Acid dobrze wie, a mianowicie CZAS na zajmowanie się forum.

Piszę to bo staram się podejść do sprawy w sposób pragmatyczny. Zmiany, zmiany, zmiany... Są zawsze, ale czasami wychodzą na dobre.

Biorąc wszystkie swoje możliwości czasowo, zdrowotno, finansowo - operacyjne, od siebie jestem w stanie zaproponować to, że postaram się przygotować wersję forum w WordPress (zrobioną na linux Mint, na lokalnym serwerze) bo dopiero co naprawiłem swój przestarzały komputer, który postawiony jest w prowizorycznym warsztacie, bo nic innego póki co nie mam (żadnych nowych wpisów o nowych projektach co robię itd.bo u mnie póki co cały czas trwa cholerny remont). Tak to wygląda, ale skoro czas ucieka, a jest wola trzymania forum bo coś tam, to może warto spróbować.

Sprawa druga, gdyby jednak forum kipło, to wtedy nie wiem... może i inne forum powstanie. Mój zamysł: pozbierać dawnych, pewnych Kolegów z tutejszego forum, zrzuta na roczny serwer z domeną i zasady takie przystąpienia do forum dla kompletnie nowych: chcesz przystąpić, ok, ale zapłać te parę złotych (2, 3 zł? nie wiem, ale nie dużo) za konto i miej świadomość, że to dlatego, bo forum do życia potrzebuje kasy i "krwi", którą są pożyteczne, wartościowe wpisy w postach i dość często ulegająca zapomnieniu kultura tzw.netykiety (ktoś jeszcze pamięta co to netykieta i kiedy powstało? ;) )

Pozdrawiam! Jarek, J23
Internet łączy ludzi, którzy dzielą się swoimi zainteresowaniami, pomysłami i potrzebami, bez względu na geograficzne (przeciwności).
BOB TAYLOR, PARC

Awatar użytkownika
Zegar
User
User
Posty: 316
Rejestracja: wtorek 02 lip 2019, 14:42

Re: [Żałoba] Co dalej?

Postautor: Zegar » czwartek 21 paź 2021, 12:48

gaweł pisze:Może stanie się jakiś cud i...

Jak w dobrym warsztacie (np. samochodowym): "Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi nieco więcej czasu."
j23 pisze: ... i dość często ulegająca zapomnieniu kultura tzw.netykiety (ktoś jeszcze pamięta co to netykieta i kiedy powstało? ;)

Coś mi się obiło o oczy...

Gdybym umiał coś zrobić... :-(
"If A = success, then the formula is A = X + Y + Z.
X is work. Y is play. Z is keep your mouth shut."
A. Einstein

Awatar użytkownika
piotrek
User
User
Posty: 155
Rejestracja: niedziela 05 lis 2017, 02:46

Re: [Żałoba] Co dalej?

Postautor: piotrek » czwartek 21 paź 2021, 14:38

Dziwne czasy nastały. Szkoły dostają dofinansowania do nauki mikrokontrolerów, dzieci uczone są programowania od najmłodszych lat, płace w IT rosną szybciej niż inflacja.
A na forach okołoprogramistyczno-elektronicznych pustki.Jedne się zwijają, w innych dyskutują nt przyczyn marazmu. Wiele czasopism zniknęło już dawno a istniejących już nie kupują.

Nic nie trwa wiecznie. Fajnie już było, pora żeby było niefajnie.

Awatar użytkownika
j23
Expert
Expert
Posty: 506
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:40

Re: [Żałoba] Co dalej?

Postautor: j23 » piątek 22 paź 2021, 01:05

piotrek pisze:(...) Szkoły dostają dofinansowania do nauki mikrokontrolerów, dzieci uczone są programowania od najmłodszych lat
jeszcze i nie wszędzie, a poziom nauki zależy od... nauczyciela, jakości i rodzaju pomocy naukowych[/quote]
piotrek pisze:(...) płace w IT rosną szybciej niż inflacja.
Online i na wykresikach ministra finansów - tak, offline - w dużym stopniu zależy od miejsca na Świecie, ew.województwa jeśli chodzi o Polskę (na pewno tak jest w strefach ekonomicznych).
piotrek pisze:(...)A na forach okołoprogramistyczno-elektronicznych pustki.Jedne się zwijają, w innych dyskutują nt przyczyn marazmu. Wiele czasopism zniknęło już dawno a istniejących już nie kupują.
Tutaj mam pewien problem, ale wydaje mi się, że zaniki na forach, etc. to pewien uboczny (zamierzony?) efekt polityki kontroli treści w komunikacji dostępnej W OGÓLE. Tutaj należałoby się przyjrzeć dlaczego w początkach internetu był taki entuzjazm jeśli chodzi o fora, o jakieś kanały komunikacji (irc, goffer, gg, etc.) i listy dyskusyjne. Owszem, nowsza technika wypiera starszą, ale jest coś jeszcze o czym jest cicho i niechętnie się mówi, ale jednak jest: cenzura... i dlatego dobrze jest znać swój sprzęt i wiedzieć nie dość to, że jak on działa, ale jak działają jego elementy składowe, jego hardware i software, żeby na wszelki wypadek stworzyć (unowocześnić?) z tego co jest inny, albo zrobić kilka. Kolega Wojtek na pewno dobrze wie o czym mówię. A czy komuś zależy żeby tego typu wiedza nie uległa rozszerzaniu, hmm... tego nie wiem, nie zauważyłem niczego konkretnego, ale też i niczego nie wykluczam ani nie mam czasu na bawienie się w teorie spiskowe.[/quote]

Konkrety:
- forum jest do Styczna, a teraz jest koniec Października, więc czas na pewne zmiany i przygotowanie się do nich jest
- zakładam, że dawni założyciele w jakimś stopniu okażą się pomocni o ile forum microgeek (pod inną nazwą ale z tymi samymi osobami) będzie miało przejść metamorfozę i przetrwać
- należy zrobić bilans możliwości, środków (finansowo, czasowo, możliwościowych ) i ... DZIAŁAĆ i się nie oglądać na widzimisie pani czy pana z MEN

Ja teraz tyle pisze, jak i inni moi Koledzy wyżej... ale prawda jest taka, że jeśli się nie weźmiemy w garść i nie będzie konkretów to nic nie będzie.
Powtarzam raz jeszcze (Acid ma te statystyki) - zebrać tych spośród forum co się udzielali. Na tą ilość osób rozglądać się za serwerem, domenami, ilością kont, maili - dla tych starych co pisali a CHCĄ żeby forum jednak było. Wtedy jakiś wybór - wiadomo, konkretna kwota do podziału (zrzutka),
Z KOLEI DLA KAŻDEGO JEDNEGO nowego - konto płatne, po prostu - chcesz wejść, ok, symboliczna opłata, żebyśmy i my mogli ciebie nowego sprawdzić i żebyś ty sprawdził nas. Wtedy są wpłaty do kasy na funkcjonowanie forum i jest forum, bez przeładowanych reklam, i bzdurnych popapów.

Pozdro! J23
Internet łączy ludzi, którzy dzielą się swoimi zainteresowaniami, pomysłami i potrzebami, bez względu na geograficzne (przeciwności).
BOB TAYLOR, PARC

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: [Żałoba] Co dalej?

Postautor: SuperGość » piątek 22 paź 2021, 07:58

wprowadzanie opłat to konieczność założenia działalności, urząd skarbowy itd - nie wchodzi w grę moim zdaniem

Awatar użytkownika
Grzegorz...
User
User
Posty: 450
Rejestracja: piątek 09 paź 2015, 18:57

Re: [Żałoba] Co dalej?

Postautor: Grzegorz... » piątek 22 paź 2021, 17:41

Ja już swoje zaproponowałem.
Mam wykupione miejsce na serwerze, a skoro Acid3 nie chce oddać domeny to można ją na tenże przekierować.
Udostępnię za free.
Pytanie kto będzie administrował forum jeśli Acid3 nie ma na to już ochoty?
Moja usługa VPS jest na serwerach home.pl, więc raczej dość OK.

EDIT: nie dodałem, że na serwerze mam na tą chwilę dostępne 84GB - Acid3 starczy?

Awatar użytkownika
PROTON
Expert
Expert
Posty: 527
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Żałoba] Co dalej?

Postautor: PROTON » piątek 22 paź 2021, 19:42

Home.pl nie polecam, po kilku latach współpracy, zażyczyli sobie skan DO, podziękowałem.
Gott weiß ich will kein Engel sein.

Awatar użytkownika
Grzegorz...
User
User
Posty: 450
Rejestracja: piątek 09 paź 2015, 18:57

Re: [Żałoba] Co dalej?

Postautor: Grzegorz... » sobota 23 paź 2021, 15:26

PROTON pisze:Home.pl nie polecam, po kilku latach współpracy, zażyczyli sobie skan DO, podziękowałem.


Ja współpracuję z nimi w różnych odkąd powstali i nigdy nie miałem tego typu "siupy".
Może dlatego że ja zawsze z poziomu firmy czy też różnego rodzaju jednostek publicznych.

EDIT: Poza tym tu nie o jakichś problemach regulaminowych dostawcy mowa, mógłbym równie dobrze mieć ten serwer w domu czy w Chinach co za różnica aby był dostępny...

Awatar użytkownika
PROTON
Expert
Expert
Posty: 527
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Żałoba] Co dalej?

Postautor: PROTON » sobota 23 paź 2021, 16:55

Zablokowali mi dostęp do konta i chcieli skanu DO, współpracowałem z nimi kilka lat. Nie tylko oni, Hetzner też chciał skanu dowodu.
Gott weiß ich will kein Engel sein.

Awatar użytkownika
j23
Expert
Expert
Posty: 506
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:40

Re: [Żałoba] Co dalej?

Postautor: j23 » sobota 23 paź 2021, 21:43

Grzegorz... pisze:Ja już swoje zaproponowałem.
Mam wykupione miejsce na serwerze, a skoro Acid3 nie chce oddać domeny to można ją na tenże przekierować.
Udostępnię za free.
Pytanie kto będzie administrował forum jeśli Acid3 nie ma na to już ochoty?
Moja usługa VPS jest na serwerach home.pl, więc raczej dość OK.

EDIT: nie dodałem, że na serwerze mam na tą chwilę dostępne 84GB - Acid3 starczy?


Teraz moja wizja... ;)
Przede wszystkim:
Podobają mi się konkretne propozycje - dzięki Grzegorz.

Moja cząstka:
Z mojej strony -nie wybiegając zbyt daleko przed szereg ;) -
też to co już wspomniałem tzn. PRÓBA przestawienia platformy forum z phpBB na WordPress z wtyczkami (pluginami, np.do obsługi czatu, forum, etc.) w celu ewentualnego usprawnienia/unowocześnienia forum (szaty graficznej, etc.) - piszę PRÓBA, bo nie próbowałem tak ze wszystkim jeśli chodzi o Wordpress, ale będąc od początku na tym forum zdaję sobie sprawę w jakich tematach ta zmiana mogłaby pomóc.

Dalej jak widzę...
Sprawa "wzięcia na bary" odpowiedzialności za zajmowanie się forum... Długo myślałem jak to ująć, więc tak:
Po pierwsze NIE WIERZĘ, że jedna osoba jako główny superadmin ;) da sobie ze wszystkim radę, tj.współdzieląc zajmowanie się forum między swoje życie prywatne i zawodowe... CHYBA, ŻE zakładamy zakon i być może mamy wśród nas osobę, która stwierdzi, że JEDYNYM jej powołaniem i celem życiowym jest troska o forum i niesienie "kaganka oświaty" elektroniczno-komputerowej poprzez to internetowe medium... ;)
Po drugie: Uważam, że powinno być CO NAJMNIEJ tylu administratorów ile działów forum (i to razy dwa, zaraz wyjaśnię w czym rzecz)
Z TYM ŻE
działy typu "Hide park" powinny być po prostu zlikwidowane na rzecz wpisów na czacie (którego archiwum obejmuje skończony zakres czasu wstecz, dajmy na to pół roku).
Innymi słowy, nie ma woli że są ludzie, którzy chcą pisać w temacie np.krótkofalarstwo? -NIE MA TEGO DZIAŁU. (Kolego Wojtek spoko... przynajmniej taki jeden jest tutaj co chciałby tym działem się zajmować ;) ).
Dlaczego ilość administratorów na dział razy dwa? Ile liczy doba? 24h, a spać trzeba, boty wszystkiego nie zrobią, plus sytuacje życiowe etc.etc. - czyli minimum dwóch adminów na dział, jeden np.bierze parzyste dni tygodnia, inny nieparzyste, obojętne - szczegóły techniczne do uzgodnienia. Do tego w ramach pomocy dla adminów (mających wiadome prawa do tego i owego) powinni być moderatorzy, dobierani przez adminów relatywnie do działu jakim się zajmują.
Po trzecie: NIE JEDEN główny admin, tylko rada adminów podejmujących istotne decyzje przez głosowanie - bez partii politycznych i BEZ zbędnych "wycieczek" etniczno-historyczno-polityczno-masochistycznych ;) - w myśl zasady, że łączy nas pasja i profesjonalizm w tematach elektroniczno-komputerowych i tyle. Szkoły podstawowe i inne mamy już za sobą ;)

To chyba tyle. Myślę, że jest kilka tematów i pytań, na które każdy z nas samemu musi wewnętrznie znaleźć odpowiedź. No i jeśli uzna to za stosowne to dobrze byłoby żeby podzielił się tutaj z nami PÓKI forum łapie ostatnie (??) oddechy.
Internet łączy ludzi, którzy dzielą się swoimi zainteresowaniami, pomysłami i potrzebami, bez względu na geograficzne (przeciwności).
BOB TAYLOR, PARC

Awatar użytkownika
Grzegorz...
User
User
Posty: 450
Rejestracja: piątek 09 paź 2015, 18:57

Re: [Żałoba] Co dalej?

Postautor: Grzegorz... » sobota 23 paź 2021, 23:26

Się kolego j23 rozmarzyłeś ;) :roll: :lol:

Awatar użytkownika
PROTON
Expert
Expert
Posty: 527
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Żałoba] Co dalej?

Postautor: PROTON » sobota 23 paź 2021, 23:31

Trzeba iść w nowe technologie, phpbb to zabytek.
Gott weiß ich will kein Engel sein.

Awatar użytkownika
Grzegorz...
User
User
Posty: 450
Rejestracja: piątek 09 paź 2015, 18:57

Re: [Żałoba] Co dalej?

Postautor: Grzegorz... » sobota 23 paź 2021, 23:35

PROTON pisze:Trzeba iść w nowe technologie, phpbb to zabytek.


Ja nie dyskutuję z technologią tylko z utopią po dwóch adminów na dział + moderatorzy...

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: [Żałoba] Co dalej?

Postautor: SuperGość » sobota 23 paź 2021, 23:36

Nie problem w technologii tylko w chęci kontynuacji niemal martwego bytu. Teraz króluja facebooki twitery i inne i niestety z tym się nie da wygrac w tej chwili. A jak mawiaja gracze trzeba ciąc straty na akceptowalnym jeszcze poziomie ;)

Awatar użytkownika
PROTON
Expert
Expert
Posty: 527
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Żałoba] Co dalej?

Postautor: PROTON » sobota 23 paź 2021, 23:46

To może Slack? Ale on jest płatny.
Gott weiß ich will kein Engel sein.

Awatar użytkownika
dambo
Expert
Expert
Posty: 645
Rejestracja: czwartek 17 mar 2016, 17:12

Re: [Żałoba] Co dalej?

Postautor: dambo » niedziela 24 paź 2021, 16:05

No szkoda :/ Aczkolwiek jak już było wspomniane wyżej - brak ruchu na forach to zmora wszystkich tego typu stron ostatnio - sam już też coraz mniej na nie wchodzę itp - może to jest efekt kuli śnieżnej - mniejszy ruch powoduje coraz mniejszy ruch itp.

To też pytanko "obok" - jest jakaś możliwość zrobienia łatwej kopii zapasowej wątków gdzie jest się autorem? Jakiś skrypt do tego itp?
Nowy blog o tematyce embedded -> https://www.embedownik.pl/

Awatar użytkownika
acid3
User
User
Posty: 466
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 22:42
Lokalizacja: Kłopoty-Stanisławy
Kontaktowanie:

Re: [Żałoba] Co dalej?

Postautor: acid3 » niedziela 24 paź 2021, 16:34

dambo pisze: (...)

To też pytanko "obok" - jest jakaś możliwość zrobienia łatwej kopii zapasowej wątków gdzie jest się autorem? Jakiś skrypt do tego itp? (...)


Nic mi niestety na ten temat nie wiadomo.

Awatar użytkownika
Zegar
User
User
Posty: 316
Rejestracja: wtorek 02 lip 2019, 14:42

Re: [Żałoba] Co dalej?

Postautor: Zegar » niedziela 24 paź 2021, 17:47

dambo pisze:...jest jakaś możliwość zrobienia łatwej kopii zapasowej wątków gdzie jest się autorem? Jakiś skrypt do tego itp?

Akurat moich mi nie żal, sam je pisałem, więc je znam. Niestety nie przeczytałem jeszcze wszystkich tematów innych autorów, bo nie do wszystkich jestem przygotowany...
"If A = success, then the formula is A = X + Y + Z.
X is work. Y is play. Z is keep your mouth shut."
A. Einstein

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: [Żałoba] Co dalej?

Postautor: SuperGość » niedziela 24 paź 2021, 17:48

jest czas można kopiować co się chce


Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości