Elektrośmieci i inne skarby

Kącik dla elektroniki retro - układy, urządzenia, podzespoły, literatura itp.
Awatar użytkownika
dambo
Expert
Expert
Posty: 645
Rejestracja: czwartek 17 mar 2016, 17:12

Elektrośmieci i inne skarby

Postautor: dambo » sobota 17 wrz 2016, 13:36

Takie pytanko - udało się komuś kiedyś dogadać z jakimś skupem elektroniki zepsutej na odsprzedaż jakiś części/urządzeń?
Pisałem kiedyś do kilku i żadnej odpowiedzi nie dostałem niestety, czy takie coś trzeba osobiście załatwiać?
Co mnie interesuje? W sumie prawie wszystko :p ale najbardziej jakieś fajne wyświetlacze vfd z magnetowidów, odtwarzaczy, a podejrzewam, że łatwo możnaby dostać coś tego typu: http://www.allaboutcircuits.com/news/te ... -led-bulb/ już widziałem w kilku modelach takich żarówek ESPka - można spróbować wtedy im jakąś szybką reanimację zrobić.

Ewentualnie możecie się w tym temacie pochwalić jakie skarby wy wyciągnęliście z czegoś takiego :)
Nowy blog o tematyce embedded -> https://www.embedownik.pl/

Awatar użytkownika
squeez
User
User
Posty: 211
Rejestracja: czwartek 04 lut 2016, 10:13

Re: Elektrośmieci i inne skarby

Postautor: squeez » wtorek 20 wrz 2016, 10:02

Ja czasami odwiedzam złomowiska w okolicy i czasami można fajne rzeczy wygrzebać, choć niekiedy właściciele są podejżliwi i myślą że chesz jakiś skarb kupić, jak ostatnio chiałem kupić kartę z przekaźnikami w fajnej obudowie, zaproponowałem 2 zł to gość chciał 10 zł ... powiedziałem że tyle to może nowe części jakie tam są tyle kosztują ale nie "złom". Koniec końców nie kupiłem ale udało mi się wyrwać transformator toroidalny pri:230V sec:10V-2A, 24V-8A 24V-2A oraz uszkodzony falownik, wszystko za 30zł. Pomijając elektrolity z falownika (470 uF/400V) był tam fajny radiator jakieś 20x20cm 4 sprawne MOSFETY mocy (1 upalony) i do tego sporo ciekawej drobnicy do wykorzystania. Sam toroid o takich parametrach to jakieś 60-80zł

PS. ze skupami się pewnie za bardzo nie dogadasz lepiej odwiedź miejscowy punk zbiórki elektroniki, też czasami zaglądam i często walają się drukarki z którym można pozyskać napędy + sterowniki LCD, stare magnetowidy i cała masa różnej maści RTV/AGD.
Ostatnio zmieniony wtorek 20 wrz 2016, 10:08 przez squeez, łącznie zmieniany 1 raz.


Wróć do „Retro”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości