Dzwonek "Słowik 81" (?)

Kącik dla elektroniki retro - układy, urządzenia, podzespoły, literatura itp.
SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Dzwonek "Słowik 81" (?)

Postautor: SuperGość » niedziela 17 cze 2018, 09:14

Dzwonek jak w temacie, z zapytajnikiem, szukam informacji na temat tego w sumie prostego układu zanim go zacznę reanimować (takie zlecenie dostałem)
Proste wyszukiwanie guglowe na razie mi nic nie dało, być może nazwa jest inna tego dzwonka mimo, że na pcb jest taka właśnie. W tamtych latach robiłem różne takie "ptaszki" ale takiego sobie nie przypominam.
A szukam informacji bo nie wiem czy po czyszczeniu nie pościeram napisów z elementów, a chcę go wiernie odtworzyć ale najpierw odrysuję schemat

P1080185.JPG
P1080188.JPG
P1080189.JPG
P1080191.JPG


-------edit-------
coś podobnego niemal identycznego znalazłem (pewnie starsza wersja :) )
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2426675.html

------edit-----
hmm nie łapie na razie połączeń tych transformatorków, no jeden to wyjście na głośnik, drugi to pewnie będzie w połączeniu z tranzystorkiem jakiś generator ale na razie nie umiem rozłożyć na czynniki tego trafka, a zidentyfikować go nie umiem.

----edit----
o dokładnie jak mój egzemplarz https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2982986.html
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
piotrek
User
User
Posty: 155
Rejestracja: niedziela 05 lis 2017, 02:46

Re: Dzwonek "Słowik 81" (?)

Postautor: piotrek » niedziela 17 cze 2018, 19:10

Wystarczy że sprawdzisz czy uzwojenia przewodzą w innym wypadju nie potrzebujesz identyfikowac tych transformatorków. Na pcb jest tak mało elementów, że można je wszystkie sprawdzić osobno, bez znajomości działania układu.

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: Dzwonek "Słowik 81" (?)

Postautor: SuperGość » niedziela 17 cze 2018, 19:14

No to ja wiem, spokojnie mi to po myciu wyschło i można było zobaczyć już wszystko, i jest jak myślałem czyli jedno "trafko" robi za dławik po prostu, bo nim jest, drugi typowo czyli na pierwotnym dzielone i wygląda, że pracuje w układzie generatorka, a wtórne na głośniczek


Wróć do „Retro”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości