[LAVO] Miernik uniwersalny LAVO-1 od LUMEL

Kącik dla elektroniki retro - układy, urządzenia, podzespoły, literatura itp.
Awatar użytkownika
tasza
Geek
Geek
Posty: 1082
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 10:24
Kontaktowanie:

[LAVO] Miernik uniwersalny LAVO-1 od LUMEL

Postautor: tasza » sobota 12 maja 2018, 00:30

#slowanawiatr

♬ ☘ Moja muzyka do kodowania ♬ ♬ ♬ ☘
♫ ♩ ♪ Baulta ⚡ ☘ ⚡ Deeply sorry to interrupt your megalomania ♪ ♩ ♫
https://youtu.be/H272rYblyhA


like tears in rain

Zaskoczenie to dla mnie niezmierne było, ale dzięki błyskawicznej reakcji bliskiej mi osoby dziś od godzin popołudniowych cieszę się z nowej znajdy, a mianowicie miernika uniwersalnego LAVO-1 produkcji LUMEL. Nie chcę tu roztrząsać dlaczego coś, co określono jako pamiątka zostało wystawione na sprzedaż, ten rozdział życia Lubuski Ampero-Volto-Omomierz ma już za sobą. Urządzonko jest naprawdę klimatyczne, datowane na 1961 rok i w stanie technicznym jak na te lata całkiem znośnym. Smaczek drobny w dość nietypowym kolorze spodniej płytki z opisami i instrukcją. Zgrubna weryfikacja dyskwalifikuje wprawdzie mój egzemplarz LAVO z jakichkolwiek prac warsztatowych, lecz w niewielkiej mej retro menażerii jest on autentycznym rarytasem, przyrządem z duszą i po drobnej konserwacji ma szansę być punktem kulminacyjnym w pokazach zdobyczy naszej polskiej myśli technicznej, naprawdę budzi sympatię.

O mierniku LAVO-1 napisano już bardzo wiele i pewnikiem moje bazgroły znikną pośród innych opracowań niczym łzy w kroplach deszczu,
niemniej jednak zapraszam do poczytania :arrow: Miernik uniwersalny LAVO-1.

W kwestii komentarzy to prośba ma podobnie jak przy UM-112 ... dalej aktualna, dziękuje.
______________________________________________ ____ ___ __ _ _ _ _
Kończysz tworzyć dopiero, gdy umierasz. (Marina Abramović)

kaf
Newb
Newb
Posty: 67
Rejestracja: piątek 13 kwie 2018, 22:53

Re: [LAVO] Miernik uniwersalny LAVO-1 od LUMEL

Postautor: kaf » sobota 12 maja 2018, 05:50

Mój jest 1963r i nadal działa choć baterie już zdechły.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Wróć do „Retro”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości