[antykwariat] Zasady obsługi podstawowych technicznych środków propagandy (1966)

Kącik dla elektroniki retro - układy, urządzenia, podzespoły, literatura itp.
Awatar użytkownika
tasza
Geek
Geek
Posty: 1082
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 10:24
Kontaktowanie:

[antykwariat] Zasady obsługi podstawowych technicznych środków propagandy (1966)

Postautor: tasza » sobota 02 wrz 2017, 13:43

IMG_8864.JPG
normalnie padłam na widok tej książki, ale czad!
rok 66 jak wskazuje winietka a czasy owe znam ze słyszenia i opowieści tylko, ludków o wiele starszych ode mnie i nimi dotkniętych;
to zdjęcie z gostkiem przy maszynie do linotype.... pierwsze co ja pomyślała - Orwell's `1984` - taki zły sen
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
______________________________________________ ____ ___ __ _ _ _ _
Kończysz tworzyć dopiero, gdy umierasz. (Marina Abramović)

Awatar użytkownika
j23
Expert
Expert
Posty: 506
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:40

Re: [antykwariat] Zasady obsługi podstawowych technicznych środków propagandy (1966)

Postautor: j23 » niedziela 03 wrz 2017, 15:29

Heh.. ;) Ano, inwigilacja z jednej i drugiej strony. Z tym, że teraz są nowe możliwości i nie wgłębiając się w temat za bardzo napiszę tylko, że ciśnienie wielu państw na to, żeby produkować samemu, własne procesory (na autorskiej licencji i kodzie maszynowym) ma swoje konkretne podstawy. Temat dość śliski.. ;) Oglądałem sobie ostatnio "Snowden 2013". Nie wierzę w przypadki jeśli chodzi o wywiad cybernetyczny i jego zmiany po 2009/2010 roku.

Fajne materiały Tasza. To to dostępne teraz w księgarni? Ja piernicze...

Pozdrawiam! J23
Internet łączy ludzi, którzy dzielą się swoimi zainteresowaniami, pomysłami i potrzebami, bez względu na geograficzne (przeciwności).
BOB TAYLOR, PARC

Awatar użytkownika
tasza
Geek
Geek
Posty: 1082
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 10:24
Kontaktowanie:

Re: [antykwariat] Zasady obsługi podstawowych technicznych środków propagandy (1966)

Postautor: tasza » niedziela 03 wrz 2017, 15:48

j23 pisze: To to dostępne teraz w księgarni?

no w antykwariacie to było, ale kniżka za 15 pln, znaczy się cenniejsze to wydanie, nie wiem tylko teraz czy za wiek (lata '66) czy za wydawnictwo - ówczesny MON; tak czy inaczej - ma wartość kolekcjonerską dla fascynatów techniki :) a zawartość w sumie jest bardzo w porządku, taki kondensat o radio, tv i co dla mnie było najciekawsze - o fotografii i filmie na wąskich taśmach, opisana czeska kamerka Admira (takie bywają po bazarach), super!
______________________________________________ ____ ___ __ _ _ _ _
Kończysz tworzyć dopiero, gdy umierasz. (Marina Abramović)


Wróć do „Retro”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości