[C64][LabVIEW] Emulator Commodore C64 napisany w LV

Kącik dla elektroniki retro - układy, urządzenia, podzespoły, literatura itp.
Awatar użytkownika
tasza
Geek
Geek
Posty: 1082
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 10:24
Kontaktowanie:

[C64][LabVIEW] Emulator Commodore C64 napisany w LV

Postautor: tasza » piątek 04 sie 2017, 10:43

No cóż, gdy wpadłam rankiem na ten temat na forum National Instruments to pierwsza myśl moja była: ktoś sobie zwyczajnie robi jaja, więc niech ten post będzie samobiczującą się rekompensatą za moje niedowierzanie w możliwości LabVIEW, tyle tytułem wprowadzenia.

z forum NI, pod linkiem:

:arrow: https://forums.ni.com/t5/DIY-LabVIEW-Cr ... -p/3477528

pobieramy sobie archiwum C64.zip i wypakowujemy do lokalnego katalogu (u mnie, na d:\c64lv)
do podfoldera \ROMs wgrywamy pobrane ze stronki

:arrow: http://www.commodore.ca/manuals/funet/c ... dex-t.html pliczki

basic.901226-01.bin
characters.901225-01.bin
kernal.901227-03.bin

to firmware Commodore, ze względów licencyjnych pewnie nie załączone do zip-a z forum (podobnie jest bodajże z emulatorem VICE),
pliczkom owym zmieniamy nazwy odpowiednio na: kernal.rom char.rom basic.rom ponieważ takich plików szuka C64sub_InitMem.vi ładujący obrazy pamięci:

memory-load.png

następna sprawa to modyfikacja windowsowego skrótu czyli pliczku "C64 MAIN.vi.lnk"
to krok opcjonalny, można na krótko odpalać emulator przez uruchomienie Source\C64 MAIN v73.vi, no ale jak jest lnk to go zmieńmy
Element docelowy ma być rzeczony `C64 MAIN v73.vi`,
Rozpocznij w - folder \Source o, na przykład u mnie tak:

link.png

no i teraz uruchamiamy skrót, jak załaduje się LV, z górnego menu - Run lub mała strzałka a(run) na belce i...

:D

run1.png

test basica - ok

gierki później...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
______________________________________________ ____ ___ __ _ _ _ _
Kończysz tworzyć dopiero, gdy umierasz. (Marina Abramović)

Wróć do „Retro”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości