[RADMOR] Radiotelefon typu 3041 - `ja Oka, ja Oka...`

Kącik dla elektroniki retro - układy, urządzenia, podzespoły, literatura itp.
Awatar użytkownika
tasza
Geek
Geek
Posty: 1082
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 10:24
Kontaktowanie:

[RADMOR] Radiotelefon typu 3041 - `ja Oka, ja Oka...`

Postautor: tasza » sobota 27 maja 2017, 12:37

Zdobyczy złomowych kontynuacja, choć dla mnie to radiowa czarna magia, bo ja raczej cyfrowa jestem ... tak czy inaczej cytując moje koleżeństwo 'rozbierane fotki' radiostacji załączam poniżej. W sumie to najbardziej zadziwiła mnie dynamiczna wkładka od Tonsil, mikrofonowa W-66B, spodziewałam się raczej węglowo-proszkowego mikrofonu, a tu proszę - jaka zaskoczka, nie wiedziałam że takie fajne mic też robili . A reszta to jest cudna na swój sposób, choć nie do końca łapię co tam jest do czego. Czasem bawimy się radiem na AM, słuchając na Śr/Kr jakichś stacji rockowych albo pop po nocy, w sumie tyle...

@Wojtek - zastanów się, a jeżeli widzisz w tym jakiś potencjał aby ożyło - daj znać.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
______________________________________________ ____ ___ __ _ _ _ _
Kończysz tworzyć dopiero, gdy umierasz. (Marina Abramović)

AdamC
Posty: 1
Rejestracja: piątek 14 gru 2018, 17:23

Re: [RADMOR] Radiotelefon typu 3041 - `ja Oka, ja Oka...`

Postautor: AdamC » piątek 14 gru 2018, 18:34

tasza pisze: W sumie to najbardziej zadziwiła mnie dynamiczna wkładka od Tonsil, mikrofonowa W-66B, spodziewałam się raczej węglowo-proszkowego mikrofonu, a tu proszę - jaka zaskoczka, nie wiedziałam że takie fajne mic też robili .

jakiś potencjał aby ożyło - daj znać.


Radmor węglowe mikrofony stosował w radiotelefonach z "podgrzewanymi tranzystorami" znaczy lampy ;-).
By toto ożyło potrzebne są rezonatory kwarcowe do generatorów, bo nie widzę na zdjęciach.
A pracuje w paśmie 300 Mhz, a konkretnie 3041/2 simpleks 336-344 MHz z modulacją fm.

kaf
Newb
Newb
Posty: 67
Rejestracja: piątek 13 kwie 2018, 22:53

Re: [RADMOR] Radiotelefon typu 3041 - `ja Oka, ja Oka...`

Postautor: kaf » piątek 14 gru 2018, 19:10

Oka to była taka Łada :]

Na średnich falach dobrą jakością nadają Słoweńce. Jakość "prawie" jak na FM. Tylko że mono.

Z kolei te Radmory..... no dziś dla kogoś, kto nie czai tematu KF czy ogólnie nadawania, to jest to co najwyżej materiał na dawcę obudowy. I tak to zazwyczaj dziś kończy. Widuje się to na giełdach po 10-15zł. Zainteresowanie nikłe.


Wróć do „Retro”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości