STARTUJEMY z "Jak to działa – czyli kącik testera"

Tutaj zamieszczamy wyniki i recenzje z testowanych zestawów / podzespołów, jakie będą dostępne dla użytkowników forum
SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: STARTUJEMY z "Jak to działa – czyli kącik testera"

Postautor: SuperGość » wtorek 06 cze 2017, 10:00

xor pisze:Jaki jest termin przyjmowania zgłoszeń?
Nie ustalaliśmy jakiegoś terminu, jak ktos jest zainteresowany faktycznie to się zgłasza po prostu, jak się zbierze trochę kandydatur na większość dostępnych modułów to wtedy będziemy wybierać testerów i poinformujemy, które z modułów już są niedostępne.

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: STARTUJEMY z "Jak to działa – czyli kącik testera"

Postautor: SuperGość » sobota 10 cze 2017, 11:04

Konkurencja do pozycji 14 i 15 duża, to zgłaszam się jeszcze do poz.19 czyli czujnik pulsu, w sumie zgodne z moją branżą, a widzę, że kolega który taki moduł proponował nie zgłasza się. Myślę, że mógłbbym w miarę sensownie ocenić ten czujnik i może nawet zrobię porównanie do profesjonalnego sprzętu. Termin myślę, że do końca sierpnia.

 ! Wiadomość z: wojtek
zgłoszenie zapisane

Awatar użytkownika
mm19
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 21 cze 2016, 13:46

Re: STARTUJEMY z "Jak to działa – czyli kącik testera"

Postautor: mm19 » sobota 10 cze 2017, 11:50

wojtek pisze:
mm19 pisze:Ja za to chętnie potestowałbym powerbank, ale już zajęty :P
nic na razie nie jest zajęte, każdy ma prawo zgłosić się do testowania, na razie są zgłoszenia. Wszystkich chętnych bardzo proszę przypomnieć sobie regulamin z pierwszego postu i zwrócić proszę uwagę na pkt 5 i dostosować się do niego ;)

Co do punktu 5-go:
1. Zależnie od nasłonecznienia testy mogą zająć od tygodnia do nawet miesiąca. Wiadomo, że przy takiej pojemności i tak małym panelu fotowoltaicznym naładowanie może trwać okrutnie długo.
2. W trakcie testów sprawdzę parametry ładowania kilku urządzeń oraz parametry ładowania samego powerbanka z ładowarki sieciowej oraz jego sprawność (ile prądu pobrał z sieci, a ile oddał urządzeniom) . Testy wykonam za pomocą miernika usb mierzącego napięcie i natężenie, którego otrzymałem podczas wcześniejszych testów: https://kamami.pl/wskaznik-napiecia/560 ... u-usb.html oraz dla porównania użyję drugiego miernika tej samej firmy wskazującego napięcie, natężenie, pojemność oraz czas. Wygląda tak: https://www.techtoolsupply.com/v/vspfil ... -V20-4.jpg
Ponadto na koniec testów zamierzam rozebrać powerbank i sprawdzić jakie ogniwa zostały zastosowane oraz rozłączyć panel fotowoltaiczny z układem i sprawdzić jakie parametry napięciowe i prądowe jest w stanie przekazać.

 ! Wiadomość z: wojtek
zgłoszenie zapisane

Awatar użytkownika
j23
Expert
Expert
Posty: 506
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:40

Re: STARTUJEMY z "Jak to działa – czyli kącik testera"

Postautor: j23 » niedziela 11 cze 2017, 04:43

Chciałbym poprosić do testowania moduł nr 17 - Adafruit Si5351A - generator częstotliwości z zakresów 8 [kHz] - 160 [MHz].

Co mogę od siebie zaproponować:
Termin przeprowadzenia testów: od 01.08.2017 (wcześniej nie dam rady) do... (będę starał się to zrobić max.szybko, przy zachowaniu max.jakości wykonania tych testów) ).

Sposób przeprowadzenia testów:
Po przeanalizowaniu tego układu stwierdzilem że najlepiej by było go przetestować po prostu jako generator (wcześniej chciałem się bawić w konstruwanie mieszacza i jakiegoś prostego radia, ale to by tylko skomplikowało sprawę). Najlepszym rozwiązaniem wg mnie byłoby zbudowanie w oparciu o ten uklad generatora przestrajanego w pełnym zakresie częstotliwości. Z pomiarem jego dewiacji przy zmianie:
1. Czasu jego pracy - to znaczy jaka jest stabilność po 1 minucie od włączenia układu, po 5 min. po 10, 30 , 60 (dalej chyba nie trzeba). Oczywiście od częstotliwości najniższych do takich jaki umożliwiaja mi moje przyrządy pomiarowe, ewentualnie wizualne (wizualizacja danych).
2. Nastepnie podobne pomiary ale przy zmianach temperatury.

Narzędzia (hardware) do pomiarów, przeprowadzenia doświadczenia:
1. Moduł będę podłączał do pracy razem z NUCLEO-F767ZI firmy STM.
2. Oscyloskop Rigol DS1054Z
3. Miernik (multimetr) SANWA PC5000A.
4. PC (dwa systemy: Debian, Windows 10), płytka prototypowa.

Na razie jedynie co mnie niepokoi to miarodajne sprawdzenie górnej granicy generatora, tzn. tej powyżej 50MHz) - ale coś wykombinuję. Myślę nad wykorzystaniem możliwości NUCLEO-F767ZI..

 ! Wiadomość z: wojtek
zgłoszenie zapisane
Internet łączy ludzi, którzy dzielą się swoimi zainteresowaniami, pomysłami i potrzebami, bez względu na geograficzne (przeciwności).
BOB TAYLOR, PARC

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: STARTUJEMY z "Jak to działa – czyli kącik testera"

Postautor: SuperGość » poniedziałek 12 cze 2017, 09:29

OK, to po zapoznaniu się ze zgłoszeniami i naradzie ogłaszamy nasz wybór testerów:
1. Grzegorz... - poz. 20
2. Robosoft - poz. 22
3. inż wielki - poz. 14 i 15
4. mm19 - poz. 18
5. rezasurmar - poz. 16
6. wojtek - poz. 19
7. j23 - poz. 17
Testerów proszę o kontakt z rezasurmar'em poprzez pw w celu uzgodnienia adresów wysyłki.

Pozostają do rozdania do testów poz. 12 i 13 razem, poz. 21 zapraszamy do testowania.
Zainteresowanych proszę o kontakt z

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: STARTUJEMY z "Jak to działa – czyli kącik testera"

Postautor: SuperGość » poniedziałek 12 cze 2017, 09:50

toz post wyżej to masz, a co ci po samym numerze? a co jeszcze by Pan sobie zyczył? kawusie?

Awatar użytkownika
Antystatyczny
Geek
Geek
Posty: 1168
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 22:02

Re: STARTUJEMY z "Jak to działa – czyli kącik testera"

Postautor: Antystatyczny » poniedziałek 12 cze 2017, 09:53

rezasurmar pisze:i sernik do tego


Niestety wyszedł.
"The true sign of intelligence is not knowledge but imagination" Albert Einstein.

Awatar użytkownika
Antystatyczny
Geek
Geek
Posty: 1168
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 22:02

Re: STARTUJEMY z "Jak to działa – czyli kącik testera"

Postautor: Antystatyczny » poniedziałek 12 cze 2017, 10:41

rezasurmar pisze:Ale jak to tak, beze mnie.

No tak, znalazł sobie nowego kolegę.
"The true sign of intelligence is not knowledge but imagination" Albert Einstein.

Awatar użytkownika
mm19
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 21 cze 2016, 13:46

Re: STARTUJEMY z "Jak to działa – czyli kącik testera"

Postautor: mm19 » wtorek 25 lip 2017, 21:04

Wykonałem test powerbanka. Tutaj: viewtopic.php?f=81&t=1231&p=8489 :)

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: STARTUJEMY z "Jak to działa – czyli kącik testera"

Postautor: SuperGość » wtorek 25 lip 2017, 21:43

mm19 - dzięki


Wróć do „Jak to działa – czyli kącik testera”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości