ADC w Maximatorze - Odczyt z STML20 i Potencjometru

MAXimatora – jak zacząć, sprzęt, oprogramowanie, pierwszy projekt, następne zaawansowane projekty, kursy itp.
motoman121993
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 02 lut 2021, 23:55

ADC w Maximatorze - Odczyt z STML20 i Potencjometru

Postautor: motoman121993 » środa 03 lut 2021, 00:28

Witam!
Na wstępie zauważyłem, że odświeżam dział po kilku latach :D
Jestem tu nowy także cześć wszystkim! :)
Pisze ten temat gdyż mam pewnie problem... Buduję układ, który ma działać na zasadzie zadaj temperaturę jaka ma być utrzymana (to wykonuję za pomocą potencjometru i wykonanej płytki plastikowej z gałką i skalą) następnie w oparciu o odczyt temperatury z czujnika STLM20 układ ma rozpoznać czy temperatura jest niższa niż zadana czy wyższa od i uruchomić odpowiednie diody. Temperatura odczytana na bieżąco jest wyświetlana na wyświetlaczach 7-mio segmentowych.

Odczyt temperatury mam, wyświetla się i w sumie tutaj bardzo pomógł sampl że strony Maximatora. Kolejna sprawą jest to, że chciałbym dodać ten potencjometr i zadawać temperaturę ale moja wiedza się tutaj kończy i nie wiem jak dodać drugi sygnał do ADC żeby był odczytywany i przypisywany do pamięci RAM/ROM. Oczywiście Maximator obsługuje jeden blok ADC i wszystko musi zadziać się w obrębie tego bloku czyli odczyt z potencjometru i czujnika temperatury a następnie przypisać te wartości do wartości BCD w pamięci. Także czy można to w jakiś sposób zrealizować?
Pytanie mam jeszcze takie czy do potencjometru i czujnika tworzę w IP-Core dwa odrębne bloki ROM i tworzę dwa pliki mif jeden z wartościami Potencjometru a drugi z wartościami czujnika?
Tak dotychczas uważałem i wykorzystywały by one u mnie po 8 bloków M9K każdy.

Sporo rzeczy jeszcze o FPGA nie wiem dlatego mogą zdarzać się banalne sprawy i interpretacje, które po przekręcałem.

Pozdrawiam!

Wróć do „FPGA - MAXimator”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości