programowanie XC3S50AN -kit AVT5288

Podstawy FPGA, a może nie tylko podstawy?
EBL21
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2018, 20:00

programowanie XC3S50AN -kit AVT5288

Postautor: EBL21 » poniedziałek 26 kwie 2021, 22:23

Dzień dobry,
To moje pierwsze podejście do FPGA.
Układ FPGA ma prawidłowo skonfigurowane piny konfiguracyjne dla ładowania konfiguracji z wewnętrznej pamięci(M2 = 0, M0 i M1 = 1; piny 39,38,37 )
Program Impact (z pakietu ISE Design Suite 14.7) prawidłowo odczytuje łańcuch JTAG. Działa opcja Program FPGA only - układ zostaje skonfigurowany (z użyciem pliku z rozszerzeniem" bit").
Po wyłączeniu zasilania konfiguracja zanika co jest oczywiste, ale nie można jej ponownie wprowadzić podając stan niski na pin Prog_B (pin 144)-wnioskuję tak ze schematu kitu AVT5288

https://serwis.avt.pl/manuals/AVT5288.pdf

gdzie ten pin jest poprzez przycisk dołączony do masy.
Niestety nie wiem czy opcja Program FPGA only ładuje konfigurację bezpośrednio do FPGA czy do wbudowanej pamięci i z niej do FPGA.
Zastanawia mnie że konfigurację można przywrócić w programie Impact za pomocą polecenia Blank Check z komunikatem:
INFO:iMPACT:2492 - '1': Completed downloading core to device.
INFO:iMPACT - SPI Device not found.
INFO:iMPACT:2488 - The operation did not complete successfully.
PROGRESS_END - End Operation.
Elapsed time = 1 sec.

Nie działa opcja Program Flash and FPGA, komunikat:
INFO:iMPACT:2492 - '1': Completed downloading core to device.
INFO:iMPACT - SPI Device not found.
INFO:iMPACT:2488 - The operation did not complete successfully.
'1': Configuration data download to FPGA was not successful. DONE did not go high, please check your configuration setup and spi mode settings.
PROGRESS_END - End Operation.
Elapsed time = 62 sec.

Nie wiem czy ta opcja jest przewidziana do ładowania pliku konfiguracyjnego do wbudowanej pamięci czy też tylko do ładowania zawartości pamięci do wykorzystania we własnej aplikacji.

Proszę o pomoc, poradę gdzie popełniam błąd.

Andrzej

Wróć do „FPGA - ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości