Jaki system wybrać

No cóż system wszystkim znany ale i tak wiele jest problemów do obgadania.
Regulamin forum
Aby łatwiej poruszać się w zagadnieniach to prosimy aby w temacie, na samym początku, w nawiasach prostokątnych umieszczać hasło wiodące dla opisywanego problemu np. [Windows 10], [Windows 7] itp.
Awatar użytkownika
danielos
Newb
Newb
Posty: 69
Rejestracja: sobota 02 sty 2016, 15:06
Lokalizacja: Pawłowice, Silesia.
Kontaktowanie:

Jaki system wybrać

Postautor: danielos » środa 20 sty 2016, 11:43

Tytuł tego posta powinien brzmieć raczej: "jaki system używacie", chociaż i tak pewnie macie inne odczucia do tego co macie, a co byście chcieli.

Więc tak:
od dłuższego (bardzo długiego) czasu mam zamiar kupić nowy system (najlepiej w wersji BOX) od M$ (w chwili obecnej jeszcze pracuję na systemie z MSDNA, a już nie powinienem :oops: ). Zastanawiam się nad 8.1 i 10. Z tego co się dowiedziałem to 10 posiada zaawansowaną tzw. telemetrię (wolę stosować 'synonim' - program do szpiegowania :) ).
Jak uważacie - którego lepiej wybrać 8.1 czy 10? Chciałbym usłyszeć waszą opinię na ten temat.

Chociaż i tak M$ w pewnym momencie wymusi aktualizację do 10 bez naszej zgody - ale pomijamy ten fakt.

P.S.
Post ten nie jest nic związany z postem na innym forum dot. legalności ;)
Można wszystko osiągnąć, wystarczy chcieć.

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: Jaki system wybrać

Postautor: SuperGość » środa 20 sty 2016, 11:51

danielos pisze:P.S.
Post ten nie jest nic związany z postem na innym forum dot. legalności ;)

Ta uwaga nie jest akurat tu potrzebna.

Wracając do pytania, najlepiej mi sie pracowało na win 7, win8.1 tez nie miałem zadnych problemów, teraz pracuje na win 10 64 Pro i zero problemów, poza tym ze tu juz za duzo nie umiem sobie podecydować jeśli chodzi o aktualizacje systemu i to w zasadzie jedyna dla mnie wada, teraz zmieniam jeden komp i chyba jednak dalej bedzie tam win10. Od razu uprzedzam ze każda instalka nowego kolejnego systemu to tzw. czysta bez nakładania na system poprzedni. Komputer słuzy mi do pracy wiec nie ma tam instalowanych co chwile jakichś gier, czy dem itp. Wszystkie programy instalowane sa oryginalne wiec tez nie ma mowy o jakichs błedach wynikajacych z cracków itp. Nie moge się wypowiadać jak bedzie działał system gdy nie jest legalny lub gdy inne programy nie sa legalne.

Awatar użytkownika
danielos
Newb
Newb
Posty: 69
Rejestracja: sobota 02 sty 2016, 15:06
Lokalizacja: Pawłowice, Silesia.
Kontaktowanie:

Re: Jaki system wybrać

Postautor: danielos » środa 20 sty 2016, 12:08

rezasurmar pisze:W sumie kwestia wyboru systemu jest bardzo indywidualna, jeżeli ci starcza 8.1 to kup 8.1, zawsze możesz zaktualizować do 10tki jeszcze jakiś czas.
Win10 się aktywuje, potem możesz go już instalować bezpośrednio, legalny będzie bo masz 8.1, dzięki temu nie jesteś zmuszony do kupowania 10tki, a mieć ją możesz. Jak ci się nie spodoba to po prostu wrócisz do 8.1 i tyle w temacie.


Dobrze wiedzieć. Coraz bardziej się przekonuje do 8.1, ale jeszcze poczekam z opiniami innych osób.

wojtek pisze:Ta uwaga nie jest akurat tu potrzebna.


A to przepraszam za tą uwagę.
Można wszystko osiągnąć, wystarczy chcieć.

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: Jaki system wybrać

Postautor: SuperGość » środa 20 sty 2016, 13:35

Pamietaj tylko że z ewentualnym przejsciem na 10 masz tylko rok czasu od jej premiery, wiec chyba ci zostało gdzieś z 8 miesiecy.

Awatar użytkownika
matty24
User
User
Posty: 333
Rejestracja: sobota 31 paź 2015, 20:11
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jaki system wybrać

Postautor: matty24 » środa 20 sty 2016, 13:43

Osobiście polecałbym Windows 10 bo nie jest gorszy od 8.1 a w moim odczuciu nawet lepszy. Jednak patrząc pod względem ekonomicznym to taniej kupisz wersję BOX 8.1 niż BOX 10. A jak już zostało napisane wyżej, zawsze można zaktualizować do 10.

Awatar użytkownika
Antystatyczny
Geek
Geek
Posty: 1168
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 22:02

Re: Jaki system wybrać

Postautor: Antystatyczny » środa 20 sty 2016, 17:41

Ja kupiłem windows 8.1 w wersji BOX. Poużywałem kilka dni, a potem zaktualizowałem do Windows 10. Jeśli chodzi o graficzną stronę systemu, to zdecydowanie wolę Windows 10, natomiast nie podoba mi się, że Windows ten wciska mi niejako na chama wszystkie aktualizacje. Chciałbym mieć możliwość wyboru terminu ich pobrania, bo korzystam z mobilnego internetu. W windows 8.1 nie podoba mi się brak menu start i o ile nie jest to absolutnie żadnym problemem w urządzeniu z ekranem dotykowym, tak w tradycyjnym kompie jest to co najmniej upierdliwe. Można doinstalować sobie program uruchamiający takie menu start na tym systemie, ale osobiście tego nie testowałem.
"The true sign of intelligence is not knowledge but imagination" Albert Einstein.

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: Jaki system wybrać

Postautor: SuperGość » środa 20 sty 2016, 19:10

Antystatyczny pisze:W windows 8.1 nie podoba mi się brak menu start i o ile nie jest to absolutnie żadnym problemem w urządzeniu z ekranem dotykowym, tak w tradycyjnym kompie jest to co najmniej upierdliwe. Można doinstalować sobie program uruchamiający takie menu start na tym systemie, ale osobiście tego nie testowałem.

Ja testowałem i mam na stałe zainstalowane i działa bez problemu

Awatar użytkownika
Grzegorz...
User
User
Posty: 450
Rejestracja: piątek 09 paź 2015, 18:57

Re: Jaki system wybrać

Postautor: Grzegorz... » środa 20 sty 2016, 21:08

Według mnie to każdemu według potrzeb, ale znów wg. mnie "gniota" w postaci 8 czy 8.1 nie warto instalować na niczym co nie ma ekranu dotykowego.
To "zjeżdżanie" do boków ekranu i szukanie wszystkiego może doprowadzić do załamania psychicznego i samobójstwa ;)
Jeśli uważacie, że jednak to tylko moja opinia to dodam, że mam pod opieką około setki kompów od XP po 10 i każdy z "userów" który po drodze natknął się na Vistę czy 8 (8.1 też) podchodzi jak do jeża.
A na koniec najważniejsza opinia czyli mojej żony - jak dostała nowego lapka z 8 (w początkach tuż po jej wydaniu) to powiedziała, że chyba co do systemu mogłem się bardziej postarać :lol:. Po zainstalowaniu 10 nie ma żadnego problemu.

--
Grzegorz...

Awatar użytkownika
matty24
User
User
Posty: 333
Rejestracja: sobota 31 paź 2015, 20:11
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jaki system wybrać

Postautor: matty24 » środa 20 sty 2016, 21:13

Grzegorz... pisze:To "zjeżdżanie" do boków ekranu i szukanie wszystkiego może doprowadzić do załamania psychicznego i samobójstwa ;)


Ja się tak przyzwyczaiłem, że jak chcesz coś szybko wyszukać to nadal kursorem odruchowo po prawej krawędzi przelatuję żeby się menu wysunęło. Dla mnie akurat ten fjuczer był bardzo fajny.

Awatar użytkownika
Grzegorz...
User
User
Posty: 450
Rejestracja: piątek 09 paź 2015, 18:57

Re: Jaki system wybrać

Postautor: Grzegorz... » środa 20 sty 2016, 21:34

matty24 pisze:Ja się tak przyzwyczaiłem, że jak chcesz coś szybko wyszukać to nadal kursorem odruchowo po prawej krawędzi przelatuję żeby się menu wysunęło. Dla mnie akurat ten fjuczer był bardzo fajny.


Dlatego pisałem, że "każdemu według potrzeb", ale opinie o 8 są generalnie "słabe", a i ja je potwierdzam, używając 8-semkopodobnych systemów serwerowych.
Po prostu wszystko "wywalam" na pulpit i wówczas "da się z tym żyć" :).

Awatar użytkownika
WoodPaker
User
User
Posty: 136
Rejestracja: czwartek 17 wrz 2015, 19:23
Lokalizacja: USA
Kontaktowanie:

Re: Jaki system wybrać

Postautor: WoodPaker » środa 20 sty 2016, 23:27

Antystatyczny pisze:W windows 8.1 nie podoba mi się brak menu start i o ile nie jest to absolutnie żadnym problemem w urządzeniu z ekranem dotykowym, tak w tradycyjnym kompie jest to co najmniej upierdliwe. Można doinstalować sobie program uruchamiający takie menu start na tym systemie, ale osobiście tego nie testowałem.


Nie wiem jak w 8.1 ale ja mam 10 i jestem bardzo zadowolony. Mam laptopa 2-in-1, który ma dotykowy ekran i można z niego zrobić tabletke ale używam go częściej jako laptopa i tam menu start jest.
Life is to short to eject USB safely

Awatar użytkownika
danielos
Newb
Newb
Posty: 69
Rejestracja: sobota 02 sty 2016, 15:06
Lokalizacja: Pawłowice, Silesia.
Kontaktowanie:

Re: Jaki system wybrać

Postautor: danielos » środa 20 sty 2016, 23:37

Dzięki za opinie.
Zrobię tak jak w większości mówicie, bo to jest dość sprytne rozwiązanie. Kupić 8.1 BOX (również z powodów ekonomicznych - bo jest tańszy) i zaktualizować do 10. Jak mi będzie 10 pasowała to zostaje z 10 która po 8.1 odziedziczyła wersję pudełkową, a jak nie to powrót na 8.1 który i tak mam.
Wydaje mi się, że będzie to najrozsądniejsze posunięcie - chociaż jeszcze przemyślę ten ruch dzień przed samym kupnem.
Można wszystko osiągnąć, wystarczy chcieć.

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: Jaki system wybrać

Postautor: SuperGość » czwartek 21 sty 2016, 08:36

win7 pro tez daje mozliwość do win 10 pro, tak samo win8.1 pro
powyższe poparte własnym doświadczeniem ;)


Wróć do „Windows”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość