[Windows 10]

No cóż system wszystkim znany ale i tak wiele jest problemów do obgadania.
Regulamin forum
Aby łatwiej poruszać się w zagadnieniach to prosimy aby w temacie, na samym początku, w nawiasach prostokątnych umieszczać hasło wiodące dla opisywanego problemu np. [Windows 10], [Windows 7] itp.
Awatar użytkownika
Marcin
User
User
Posty: 309
Rejestracja: środa 09 wrz 2015, 19:30
Lokalizacja: Królewskie miasto Sandomierz

[Windows 10]

Postautor: Marcin » niedziela 20 gru 2015, 11:53

Witam

Od jakiegoś czasu dostępny jest windows 10, co jakiś czas wyświetla mi się monit o dostępności systemu i możliwej bezpłatnej aktualizacji.

I tu pytanie, czy warto kusić się na niego ? Ciągle wacham się czy zostać przy starym i sprawdzonym win 7 czy przeskoczyć na win 10. Macie jakieś opinie za i przeciw ?

Awatar użytkownika
matty24
User
User
Posty: 333
Rejestracja: sobota 31 paź 2015, 20:11
Lokalizacja: Małopolska

Re: Windows 10

Postautor: matty24 » niedziela 20 gru 2015, 12:09

W moim odczuciu w porównaniu do 7:
-10 szybciej się włącza
-10 działa sprawniej i wydajniej
-10 ma kilka ciekawych opcji ułatwiających korzystanie

Ma też wady, jak np.
-częste problemy po aktualizacjach (np. nie działające programy ze sklepu, ciągłe zużycie dysku na 100%, nie działające menu start itp.)
-mało intuicyjne menu start

Awatar użytkownika
Marcin
User
User
Posty: 309
Rejestracja: środa 09 wrz 2015, 19:30
Lokalizacja: Królewskie miasto Sandomierz

Re: Windows 10

Postautor: Marcin » niedziela 20 gru 2015, 13:50

A jak ze sterownikami do win 10 dla starszych sprzętów ? Wykonam uaktualnienie, czy wszystkie urządzenia jak karty, chipsety, card readery będą pracowały poprawnie pod win10 ?

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: Windows 10

Postautor: SuperGość » niedziela 20 gru 2015, 14:05

Ja mam 5 letniego laptopa IBM Lenovo R500 i wszystko na nim działa, kupowany był z Vistą (lub XP do wyboru), niby pod 8 już lenovo nie wspierało sterowników do tego lapka ale bez problemu wszystko się poinstalowało i działa bez zarzutu.

Awatar użytkownika
matty24
User
User
Posty: 333
Rejestracja: sobota 31 paź 2015, 20:11
Lokalizacja: Małopolska

Re: Windows 10

Postautor: matty24 » niedziela 20 gru 2015, 14:40

Śmieszna sprawa, bo po uaktualnieniu z 8.1 do 10 sterowniki wszystkie działały. Dopiero jak kilka tygodni temu zainstalował się Threshold 2 to zniknęły sterowniki IRS, AMD i jakiś jeszcze jeden ale nie pamiętam dokładnie.
Ze starszych rzeczy to nie działały jakieś podprogramy do Creative Audigy 2 ale tylko oficjalne bo te modowane owszem. I do któregoś telefonu nie mogłem uruchomić dodatku do flahowania, chyba starsza Xperia ale już nie pamiętam.

Awatar użytkownika
Antystatyczny
Geek
Geek
Posty: 1168
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 22:02

Re: Windows 10

Postautor: Antystatyczny » niedziela 20 gru 2015, 16:02

Po aktualizacji należy na nowo zainstalować niektóre sterowniki i wszystko będzie działało. Miałem tak w pracy. Pamietajcie, że to jest bardzo młody system i cały czas jest udoskonalany/poprawiany. Moim zdaniem windows 10 wart jest uwagi. Mało tego...możesz zainstalować windows 10, a i tak masz jeszcze miesiąc na wycofanie się z tej decyzji i powrót do poprzedniego systemu. Tak więc zainstaluj, przetestuj i sam oceń, czy Ci odpowiada ;)
"The true sign of intelligence is not knowledge but imagination" Albert Einstein.


Wróć do „Windows”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości