Linux na starym komputerze

Linux jako system PC i Embedded
Regulamin forum
Aby łatwiej poruszać się w zagadnieniach to prosimy aby w temacie, na samym początku, w nawiasach prostokątnych umieszczać hasło wiodące dla opisywanego problemu np. [Debian], [System embedded], [Linux Mint] itp.
6502

Linux na starym komputerze

Postautor: 6502 » czwartek 08 paź 2020, 21:21

Jaki aktualnie wydany system mogę zainstalować na kilkunastoletnim komputerze stacjonarnym? Gdy wgram Ubuntu lub Mint grafika tak wolno działa, że praktycznie niemożliwe jest korzystanie z komputera. Na stronie producenta płyty głównej nie ma sterowników grafiki dla Linuksa.

Awatar użytkownika
GrumpyRez
User
User

Re: Linux na starym komputerze

Postautor: GrumpyRez » piątek 09 paź 2020, 08:22

Spróbuj coś z dystrybucji LMDE np. wersja Mint

Awatar użytkownika
PROTON
Expert
Expert

Postautor: PROTON » sobota 10 paź 2020, 21:57

Polecam Xubuntu.
Gott weiß ich will kein Engel sein.

Awatar użytkownika
j23
User
User

Postautor: j23 » środa 21 paź 2020, 10:33

https://distrowatch.com/search-mobile.p ... +Computers
Pamiętam, że kiedyś dawno temu spodobał mi się DSL (Damn Small Linux) - szybki, wersja live cd/usb lub instalowana na hd, no i robił to czego oczekiwałem (media, szybka konfiguracja i dostęp do Internetu). Zależy czego oczekujesz konkretnie, no bo są też dystrybucje Linuxa dedykowane do specjalnych operacji,np. jakiś rescue disk live cd/usb, Clonzilla live cd/usb, etc.
Chcę wiedzieć, jak Bóg stworzył ten świat. Nie interesuje mnie to czy inne zjawisko. Chcę znać Jego myśli, reszta to szczegóły.
ALBERT EINSTEIN

Wróć do „GNU/Linux”