Saleae Logic klon ciągłe rozłączanie USB

Wszystko o naszych urządzeniach: PC, laptopy, jednopłytkowce, itp - problemy ze sprzętem , aplikacjami itd.
StaryAnoda

Saleae Logic klon ciągłe rozłączanie USB

Postautor: StaryAnoda » piątek 02 gru 2016, 16:07

Hej

Mam analizator stanów logicznych. Taki jak na fotografii zamieszczonej poniżej:

53b97-saleae2bclone-0002.jpg


Po podłączeniu do dowolnego gniazda USB i po uruchomieniu programu Logic 1.2.10 ciągle miga mi komunikat połączony nie połączony (dodatkowo cały czas otrzymuję dzwięk windowsowy informujący o podłączeniu lub odłączeniu urządzenia z USB). Z żadnymi innymi urządzeniami nie mam takiego problemu, przewody USB zmieniałem na różne efekt ten sam. Czy może mi ktoś podpowiedzieć co jest nie tak jak mogę temu zaradzić ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
foreste
User
User
Posty: 113
Rejestracja: niedziela 06 wrz 2015, 19:53
Kontaktowanie:

Re: Saleae Logic klon ciągłe rozłączanie USB

Postautor: foreste » piątek 02 gru 2016, 16:46

Sprawdź na innym pc może sterowniki, najgorszym wypadku uwalony analizator.
♫,♫.¨♫

Awatar użytkownika
Antystatyczny
Geek
Geek
Posty: 1168
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 22:02

Re: Saleae Logic klon ciągłe rozłączanie USB

Postautor: Antystatyczny » piątek 02 gru 2016, 18:04

Odinstaluj sterownik Saleae (oraz oprogramowanie Logic), a następnie zainstaluj ponownie (wraz z oprogramowaniem Logic). Już tak kiedyś miałem, że aktualizacja systemu spowodowała, że mój analizator przestał działać poprawnie. Aha, zakładam, że sprawdziłeś ten konkretny port USB innym urządzeniem i jest sprawny. Sprawdziłeś też kabel USB A<-> USB mini z np. Nucleo i również jest sprawny. Oczywiście restartowałeś system operacyjny (poleceniem uruchom ponownie).
"The true sign of intelligence is not knowledge but imagination" Albert Einstein.

StaryAnoda

Re: Saleae Logic klon ciągłe rozłączanie USB

Postautor: StaryAnoda » piątek 02 gru 2016, 21:42

Hej

Odinstalowałem sterowniki oraz oprogramowanie. Po ponownej instalacji wszystko zaczęło poprawnie pracować.


Wróć do „Sprzęt, sterowniki, oprogramowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości