Symlink + OneDrive

Wszystko o naszych urządzeniach: PC, laptopy, jednopłytkowce, itp - problemy ze sprzętem , aplikacjami itd.
SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Symlink + OneDrive

Postautor: SuperGość » środa 13 lip 2016, 07:16

Temat zakładam bo mnie natchnął kolega rezasurmar aby może tego spróbować - kompletnie nie wiem jak to się je, a leń mnie ogarnął i nie chce mi się wyważać drzwi już przez kogoś szeroko otwartych :D. Czy mogę prosić o napisanie krok po kroku jak to zrobić (jak dla debila) aby dzięki temu można było synchronizować pliki między kompami przez OneDrive niekoniecznie wrzucając te pliki do folderu OneDrive (tak na razie robię).

ps19
Newb
Newb
Posty: 56
Rejestracja: poniedziałek 05 paź 2015, 22:27
Lokalizacja: Opole
Kontaktowanie:

Re: Symlink + OneDrive

Postautor: ps19 » środa 13 lip 2016, 13:08


Awatar użytkownika
Antystatyczny
Geek
Geek
Posty: 1168
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 22:02

Re: Symlink + OneDrive

Postautor: Antystatyczny » czwartek 14 lip 2016, 22:28

Jest w sieci pewien programik, który może ułatwić pracę z tymi dowiązaniami symbolicznymi.

http://schinagl.priv.at/nt/hardlinkshel ... l#download
"The true sign of intelligence is not knowledge but imagination" Albert Einstein.

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: Symlink + OneDrive

Postautor: SuperGość » piątek 15 lip 2016, 10:12

Dzięki panowie - ale kurcze tak w krótkich słowach kogos kto w praktyce to przerobił? bo jak pisałem no nie chce mi się przebijać przez net - no takiego lenia załapałem :D

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: Symlink + OneDrive

Postautor: SuperGość » piątek 15 lip 2016, 10:29

W sumie sprawdziłem to co podał ps19, działa ale no chodziło mi o cos w sumie innego czyli abym nie musiał folderu z plikami przenosic do folderu Onedrive, czyli chodziło mi o odwrotna sprawe ze onedrive bedzie wiedziało co ma synchronizowac niekoniecznie mając fizycznie plki ulokowane w swoim folderze onedrive.

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: Symlink + OneDrive

Postautor: SuperGość » piątek 15 lip 2016, 11:45

Zrobiłem tak :

Kod: Zaznacz cały

mklink /d "D:\Onedrive\Folder_do_synch\" "D:\Dokumenty\Folder_do_synch\"
i otrzymałem w folderze Onedrive link do folderu który chce mieć synchronizowany. Po czym w D:\Dokumenty\Folder_do_synch\ zrobiłem z jakims plikiem zmiane i ta zmiana sie zsynchronizowała - no to chyba działa - czy na drugim kompie taki sam zabieg musze zrobić?


Wróć do „Sprzęt, sterowniki, oprogramowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości