Autoit ,a w jakim jezyku wy piszecie apki na PC.

Wszystko o naszych urządzeniach: PC, laptopy, jednopłytkowce, itp - problemy ze sprzętem , aplikacjami itd.
Atmelek
Posty: 28
Rejestracja: sobota 07 sie 2021, 12:23

Autoit ,a w jakim jezyku wy piszecie apki na PC.

Postautor: Atmelek » sobota 07 sie 2021, 12:37

Zakładam temat o Autoit .Mniej znanym jezyku do pisania aplikacji na PC Win .
Z jednej strony chce przedstawić tu ten język i środowisko ,troszke je opisac i zareklamować .Ale też bardzo ciekawi mnie w czym piszecie swoje aplikacje które mają współpracować z naszymi kochanymi mikroprocesorami.

Atmelek
Posty: 28
Rejestracja: sobota 07 sie 2021, 12:23

Re: Autoit ,a w jakim jezyku wy piszecie apki na PC.

Postautor: Atmelek » sobota 07 sie 2021, 12:51

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wprowadze w to czym jest Autoit ,cytuje za wiki :
AutoIt – język skryptowy zaprojektowany do automatyzowania aplikacji graficznego interfejsu środowisk z rodziny Microsoft Windows przez Jonathana Bennetta w 1999 roku i jest rozwijany do dziś zarówno przez samego autora jak i AutoIt Team. Aktualna wersja języka (v3.3.14.2) ma składnię podobną do języków takich jak Visual Basic czy JavaScript.
Mój koment do tego :
Język ten posiada rozkazy kontrolujące interfejs graficzny sys Win ale nie ogranicza sie do tego ,dalej bedzie to rozwiniete ,wyjaśnione.

Drugi cytat z Wiki:
Cechy interpretera AutoIt
Interpreterem języka AutoIt v3 jest plik wykonywalny autoit3.exe który tłumaczy pliki z rozszerzeniem .au3. Interpreter został zaprojektowany tak, aby być niewielkich rozmiarów (115 kB), a przy tym całkowicie samodzielną aplikacją, wolną od zewnętrznych bibliotek systemowych DLL.

Oprócz interpretera w skład pakietu programu wchodzi kompilator Aut2Exe (kompiluje kod do plików wykonywalnych .a3x lub .exe - 32- lub 64-bitowych), edytor skryptów SciTE-Lite oraz program Window Info.

Tu jest zawarte to za co bardzo polubiłem Autoit " a przy tym całkowicie samodzielną aplikacją, wolną od zewnętrznych bibliotek systemowych DLL."

Atmelek
Posty: 28
Rejestracja: sobota 07 sie 2021, 12:23

Re: Autoit ,a w jakim jezyku wy piszecie apki na PC.

Postautor: Atmelek » sobota 07 sie 2021, 13:01

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
W skrócie i w praktyce działa to tak że mamy dostęp do np. procesów dll nie potrzebując zadnych opasłych bibliotek.
Programy .exe działają samodzielnie korzystając bezpośrednio z struktur systemu win .
Tu uwaga .Nie jestem biegłym programistą i jeśli coś pokręciłem to prosze o sprostowanie .

Atmelek
Posty: 28
Rejestracja: sobota 07 sie 2021, 12:23

Re: Autoit ,a w jakim jezyku wy piszecie apki na PC.

Postautor: Atmelek » sobota 07 sie 2021, 13:37

Obecnie pracuje na aplikacją do sterowania urządzeniem cnc .
Aplikacja w Win ma być jednostką nadrzędną,podającą dane a procedury wykonawcze mają być zawarte w mikroprocesorach poza PCetem.
Lączność szeregowa przez USB.
Stopniowo testuje procedury .
Apka na Win na dzis wyglada tak .
apka.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Atmelek
Posty: 28
Rejestracja: sobota 07 sie 2021, 12:23

Re: Autoit ,a w jakim jezyku wy piszecie apki na PC.

Postautor: Atmelek » sobota 07 sie 2021, 13:45

Przycisk szukaj com wyszukuje gotowe do polaczenia urzadzenie zgłoszone na liscie com , polacz i rozlacz atywuja albo wylaczaja to polaczenie .
Czyli niema problemu jak podepniemy swój uklad pod inne gniazdo usb ,nie trzeba ręcznie wybierac nowego adresu ,portu. Oraz ...
Bardzo przydatne jak jednoczesnie ładuje sie nowy program do podlączonej płytki ,nie trzeba zamykac apki.
Ja ładuje program do plytki arduino Uno heksa Xloaderem.
Pola label pokazuja wyslane wartosci bajtow .
Pola z nastawnikami umozliwiaja wpisywanie wartosci do wyslania ,przycis wyslij wysyła pakiet 7 bajtow .
Transmisja idzie ,dane sa odbierane poprawnie w mikrprocesorze. Narazie jest to standardowe arduino uno ale bedzie zmienione na arduino due.
Oczywiście komunikacja jest w obie strony czyli aplikacja odbiera dane wysyłane z Mikroprocesora ale na tym etapie skupiam sie na odbiorze i analizie danych wysłanych z PCta ,Arduino uno nie da sobie rady z tym w oczekiwanym reżimie czasowym w docelowym układzie , stąd bedzie Due.Ale na razie do testów może być.

Atmelek
Posty: 28
Rejestracja: sobota 07 sie 2021, 12:23

Re: Autoit ,a w jakim jezyku wy piszecie apki na PC.

Postautor: Atmelek » sobota 07 sie 2021, 16:35

download/file.php?mode=view&id=13116" target="_blank
Programik podczas pracy .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Atmelek
Posty: 28
Rejestracja: sobota 07 sie 2021, 12:23

Re: Autoit ,a w jakim jezyku wy piszecie apki na PC.

Postautor: Atmelek » sobota 07 sie 2021, 16:49

rigol.jpg

pakiety przechwycone oscyloskopem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Atmelek
Posty: 28
Rejestracja: sobota 07 sie 2021, 12:23

Re: Autoit ,a w jakim jezyku wy piszecie apki na PC.

Postautor: Atmelek » poniedziałek 09 sie 2021, 19:23

------------------------------------------------------------------------------------------------
W jakich środowiskach piszecie aplikacje na PC-ety które mają współpracować ,komunikować sie z zewnętrznymi układami ?
jasne że Visual C albo Visual Basick ale wasze te praktycznie używane środowiska ?
Wiem że w dobie kiedy Arduinowcy odbierają prace innym nikt nie zdradza swoich tajemnic ale może to nie jest jakaś tajemnica ?

Atmelek
Posty: 28
Rejestracja: sobota 07 sie 2021, 12:23

Re: Autoit ,a w jakim jezyku wy piszecie apki na PC.

Postautor: Atmelek » poniedziałek 09 sie 2021, 19:30

-------------------
Wszędzie można znależć namiary w czym zaprogramować jakiś mikroprocesor albo uklad CPLD ,filmików jest nadmiar potem autorzy tych filmikow pokazują jak to działa z komputerem typu PC i juz nie wspominają w czym napisana jest aplikacja na te platworme .To bardzo mnie ciekawi .
Niby chcą pomóc a jednocześnie dają znak "wal sie"
Ja wybrałem Autoit.

Atmelek
Posty: 28
Rejestracja: sobota 07 sie 2021, 12:23

Re: Autoit ,a w jakim jezyku wy piszecie apki na PC.

Postautor: Atmelek » poniedziałek 09 sie 2021, 19:32

I sam doszedłem do tego że tu uda sie zrobić komunikacje prostą z zewnętrznym mikroprockiem.I działa.

Atmelek
Posty: 28
Rejestracja: sobota 07 sie 2021, 12:23

Re: Autoit ,a w jakim jezyku wy piszecie apki na PC.

Postautor: Atmelek » poniedziałek 09 sie 2021, 20:21

=====================================================
Podkreśliłem to taką linią znaczącą .
Wydaje Mi Sie że nie powinienem rozwijać tego tematu .Bo ..... Bo nie należy tego robić.Nie jest to mile widziane w środowisku.
W sumie rozumiem to.

Awatar użytkownika
Zegar
User
User
Posty: 316
Rejestracja: wtorek 02 lip 2019, 14:42

Re: Autoit ,a w jakim jezyku wy piszecie apki na PC.

Postautor: Zegar » poniedziałek 09 sie 2021, 22:08

Atmelek pisze:Wydaje Mi Sie że nie powinienem rozwijać tego tematu .Bo .....

Przecież jeszcze nie zacząłeś... Czytam. Zajrzałem na https://www.autoitscript.com . Tutoriale dla przedszkolaków. Nie znalazłem jeszcze nic bardziej zaawansowanego. Myślałem, że wkleisz chociaż fragment kodu, żeby lepiej to poczuć... Przygotuj artykuł z porządnymi przykładami a nie strzelaj pojedynczymi zdaniami. Weź przykład z kolegi @gaweł.
Pozdrawiam. Zegar.
"If A = success, then the formula is A = X + Y + Z.
X is work. Y is play. Z is keep your mouth shut."
A. Einstein

Atmelek
Posty: 28
Rejestracja: sobota 07 sie 2021, 12:23

Re: Autoit ,a w jakim jezyku wy piszecie apki na PC.

Postautor: Atmelek » poniedziałek 09 sie 2021, 22:37

Zegar pisze:
Atmelek pisze:Wydaje Mi Sie że nie powinienem rozwijać tego tematu .Bo .....

Przecież jeszcze nie zacząłeś... Czytam. Zajrzałem na https://www.autoitscript.com . Tutoriale dla przedszkolaków. Nie znalazłem jeszcze nic bardziej zaawansowanego. Myślałem, że wkleisz chociaż fragment kodu, żeby lepiej to poczuć... Przygotuj artykuł z porządnymi przykładami a nie strzelaj pojedynczymi zdaniami. Weź przykład z kolegi @gaweł.
Pozdrawiam. Zegar.

Jestem teraz bardziej przekonany ze niepowinienem pisać więcej .
Kolega zupełnie nie zauważył ze tematem nie jest pisanie czegokolwiek w Autoit tylko zapytanie w czym Wy piszecie apki na Win.

Atmelek
Posty: 28
Rejestracja: sobota 07 sie 2021, 12:23

Re: Autoit ,a w jakim jezyku wy piszecie apki na PC.

Postautor: Atmelek » poniedziałek 09 sie 2021, 22:39

A ja jedynie przedstawiłem że pisze w autoit i troszke chce innych tym zainteresować ,tym językiem.

Atmelek
Posty: 28
Rejestracja: sobota 07 sie 2021, 12:23

Re: Autoit ,a w jakim jezyku wy piszecie apki na PC.

Postautor: Atmelek » poniedziałek 09 sie 2021, 22:46

wiesz co? znjde kod w autoit który tobie postawi włosy na głowie ,ale nie teraz natychmiast bo musze go poszukac

Awatar użytkownika
gaweł
Geek
Geek
Posty: 1259
Rejestracja: wtorek 24 sty 2017, 22:05
Lokalizacja: Białystok

Re: Autoit ,a w jakim jezyku wy piszecie apki na PC.

Postautor: gaweł » poniedziałek 09 sie 2021, 22:53

Atmelek pisze:...tylko zapytanie w czym Wy piszecie ...

Skoro pytasz, to mogę się wypowiedzieć jedynie w stosunku do siebie: pascal (niekomercyjny pakiet narzędziowy Lazarus). Jak zadać słuszne pytanie, to na tym forum znajdzie się masa ciekawych koncepcji, przykładów i rozwiązań.

Zegar pisze:Przygotuj artykuł z porządnymi przykładami

Dobry przykład jest elementem wręcz bezcennym i takich jest pełno wokół.

Prawdziwe słowa nie są przyjemne. Przyjemne słowa nie są prawdziwe.
Lao Tse


Wróć do „Sprzęt, sterowniki, oprogramowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości