Pncerne laptopy

Wszystko o naszych urządzeniach: PC, laptopy, jednopłytkowce, itp - problemy ze sprzętem , aplikacjami itd.
SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Pncerne laptopy

Postautor: SuperGość » czwartek 19 wrz 2019, 19:20

Ogarniał ktoś z was taki temat laptopa jak np ten https://allegro.pl/oferta/panasonic-tou ... 8182989370
Panasonic ToughBook CF-D1
Będzie to w miarę płynnie chodziło pod Windowsem 10 ale nie jako stacja robocza tylko jako narzędzie wspomagające dla KF, łączności cyfrowe, logi itp

Awatar użytkownika
j23
Expert
Expert
Posty: 506
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:40

Re: Pncerne laptopy

Postautor: j23 » czwartek 19 wrz 2019, 22:30

A jaki program (aplikacja) wspomagająca dla KF? MixW? FLDiGi? Coś innego?
Nie twierdzę, że nie lubię Windows. Przez wiele lat ten system bardzo dobrze mi służył. Niemniej za ostatnią funkcjonalną wersję uważam Windows 7 Pro/Home i taki system operacyjny bym postawił na tym urządzeniu.
Nie majstrowałem bezpośrednio przy tym urządzeniu (widziałem, dotykałem podobne). Z opisu wygląda porządnie. Zastanawiam, się na ile prawdy w tym co piszą o baterii (jej jakość, plus przewidywalna wydajność). Generalnie to osobiście nastawiałbym się na dodatkowy wydatek w stylu: zapasowy przenośny akumulator żelowy + ew.replikator portów USB.
73! J23
Internet łączy ludzi, którzy dzielą się swoimi zainteresowaniami, pomysłami i potrzebami, bez względu na geograficzne (przeciwności).
BOB TAYLOR, PARC

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: Pncerne laptopy

Postautor: SuperGość » czwartek 19 wrz 2019, 23:13

j23 pisze:A jaki program (aplikacja) wspomagająca dla KF? MixW? FLDiGi? Coś innego?

MixWi głównie.

Awatar użytkownika
j23
Expert
Expert
Posty: 506
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:40

Re: Pncerne laptopy

Postautor: j23 » piątek 20 wrz 2019, 09:38

Jeżeli to będzie aplikacja MixW to pamiętam, że tam występował pewien problem ze złączami audio, tzn.powinny być: LINE-IN, LINE-OUT, MIC, SPEAKER (cztery). One są potrzebne w przypadku gdy przystawka do łączności cyfrowych jest wyposażona w porty: LINE-OUT, LINE-IN i DB-9 (RS232). Ze specyfikacji (i zdjęć) tego urządzenia wynika, że są tylko dwa (zapewne MIC i SPEAKER). Rozwiązaniem na to jest jakaś karta audio zewnętrzna pod USB (zapewnia czterema wyjściami), no i tu pojawia się po raz pierwszy problem jednego portu USB.
Jeżeli będzie to konfiguracja gdzie przystawka cyfrowa (lub po prostu połączenie:
transceiver <->PC) będzie całkowicie przez USB to i tak będzie za mało portów USB (no chyba że jest ich więcej niż jeden). Oczywiście... zawsze można stosować hub'y i inne replikatory portów..
73! J23
Internet łączy ludzi, którzy dzielą się swoimi zainteresowaniami, pomysłami i potrzebami, bez względu na geograficzne (przeciwności).
BOB TAYLOR, PARC

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: Pncerne laptopy

Postautor: SuperGość » piątek 20 wrz 2019, 09:45

Dzięki za cenne uwagi.
Ale w sumie mam do tego modem cyfrowy Rigexpert TI-8, który z PC łączy się tylko przez USB. Z kolei FT-891 nie wymaga modemu tylko sam prosty kabel USB, więc tu nie miałbym problemu. Nie potrzeba mi więc rozbudowanych portów.


Wróć do „Sprzęt, sterowniki, oprogramowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości