[Komputery] Migracja systemu i aplikacji na nowy sprzęt

Wszystko o naszych urządzeniach: PC, laptopy, jednopłytkowce, itp - problemy ze sprzętem , aplikacjami itd.
SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

[Komputery] Migracja systemu i aplikacji na nowy sprzęt

Postautor: SuperGość » czwartek 14 sty 2016, 11:22

Czeka mnie przesiadka na jednym "stanowisku" na "nowszy" sprzęt, czyli z Della T3400 na T5500 (na dwóch xeonach). Ze starego sprzetu tylko biore dysk SSD i drugi HDD, czy jest kurcze jakieś narzędzie które umozliwiłoby przeszczep tych dysków z zainstalowanym systemem na nowy sprzęt tak abym nie musiał od nowa wszystkiego stawiać? Mowa o Windows 10 64bit.

Awatar użytkownika
Intre
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek 28 wrz 2015, 11:37

Re: [Komputery] Migracja systemu i aplikacji na nowy sprzęt

Postautor: Intre » czwartek 14 sty 2016, 11:23

Do dysków SSD są dedykowane zwykle przez danego producenta oprogramowania do takich przenosin no i jeszcze jest tak ze system powinien sie odbudować na nowym komputerze nawet po podłaczeniu innych podsespołów może byc tylko wymagane dzwonienie do Microsoftu w celu autoryzacji klucza.

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: [Komputery] Migracja systemu i aplikacji na nowy sprzęt

Postautor: SuperGość » czwartek 14 sty 2016, 11:27

Ale ja dysków nie chce zmieniać te same dyski chce podłaczyc w "nowym" kompie - wiec po co mi soft od producenta do tego dysku?

Awatar użytkownika
Intre
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek 28 wrz 2015, 11:37

Re: [Komputery] Migracja systemu i aplikacji na nowy sprzęt

Postautor: Intre » czwartek 14 sty 2016, 11:29

No napisałem dalej ;) poprostu podłaczyć i zobaczyć co się bedzie działo w wiekszosci przypadków Windows sie odbuduje na nowym sprzecie, pechowo czasem nie i trza instalowac od poczatku.

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: [Komputery] Migracja systemu i aplikacji na nowy sprzęt

Postautor: SuperGość » czwartek 14 sty 2016, 11:31

No to zobaczymy, wiem że dawniej jak taką próbę robiłem jeszcze na starszych systemach to zawsze było w efekcie koncowym od nowa instalowanie wszystkiego.

Awatar użytkownika
Intre
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek 28 wrz 2015, 11:37

Re: [Komputery] Migracja systemu i aplikacji na nowy sprzęt

Postautor: Intre » czwartek 14 sty 2016, 11:36

Problematyka jest zwykle jak np. mocno sie rozni sprzęt np. z systemu z nvidia i AMD na plyte z intelem to wtedy sie na 100% robi kaszana, ale przy podobnych plytach i kontrolerach przechodzi to bezbolesnie, czasami mam tak ze po awari plyty juz nie produkowanej trzeba na szybko odpalic kompa to staram sie wziasc plyte jak najbardziej podobna i system zawsze rusza tutaj wymieniles ze chcesz zrobić migracje również na podbnym sprzęcie więc myśle że powinno pójść.

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: [Komputery] Migracja systemu i aplikacji na nowy sprzęt

Postautor: SuperGość » czwartek 14 sty 2016, 11:41

no w tym przypadku to główna róznica to w starym jest intel core duo 3,16GB, a w drugim dwa procesory xeon, w starym pamieci DDR2 w nowym DDR3, grafika podobna jest NVS290 a teraz NVS295

w sumie moge przy pomocy tego http://www.easeus.com/pc-transfer-softw ... s-pro.html zrobić transfer na nowo zainstalowany system ajkby sie nie udało łyknąć to na zasadzie podłaczenia starych dysków.

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: [Komputery] Migracja systemu i aplikacji na nowy sprzęt

Postautor: SuperGość » niedziela 24 sty 2016, 10:17

No i jak się okazuje nie taki diabeł straszny, przeniesione dyski z zainstalowanymi systemem i aplikacjami do całkiem innego sprzetowo komputera nie spowodowały konieczności reinstalacji czegokolwiek - wszystko śmiga aż miło.


Wróć do „Sprzęt, sterowniki, oprogramowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości