Problem z programem po rozłączeniu zdalnego pulpitu

Wszystko o naszych urządzeniach: PC, laptopy, jednopłytkowce, itp - problemy ze sprzętem , aplikacjami itd.
Awatar użytkownika
MaciekM
Newb
Newb
Posty: 31
Rejestracja: poniedziałek 19 lut 2018, 22:45

Problem z programem po rozłączeniu zdalnego pulpitu

Postautor: MaciekM » środa 28 mar 2018, 12:43

Witam!

Mam bardzo nietypowy problem ze zdalnym pulpitem (problem dotyczy zarówno Team Viewer'a jak i usługi pulpitu zdalnego windows).
Mój sprzęt to:

Dell OptiPlex 745
płyta główna: DELL OHP962
System Win7 32Bit
Team Viewer 10 (goły host)

Komputer to goła skrzynka, która leży na strychu i pracuje jako zdalne obserwatorium radiowe (meteor-scatteringowe). Wszytko w zasadzie działa jak należy... Po za softem do zliczania odbić (HROFFT 1.0.0.f).
Poniżej zamieszczam screen z prawidłowego działania programu, który na podstawie analizy widma dźwięku wykrywa i zlicza odbicia od meteorów. Widać na nim markery czasu i coś w stylu paska buforu (detekcji zjawisk w czasie rzeczywistym) - to ta czarna, pionowa, cienka linia. Linia ta przesuwa się w czasie od lewej do prawej tworząc obraz widma. Pełne przejście to 10min. po tym czasie tworzy się w folderze programu plik .bmp i linia z powrotem wraca na początek i tworzy kolejny obraz detekcji. To tyle jeśli chodzi o zasadę działania programu.

hrofft.png


problem pojawia się gdy rozłączam pulpit zdalny (nie zależnie czy przez usługę windows czy TV). Po rozłączeniu się, program wariuje i tworzy obraz do samego końca, lecz linia buforu już nie wraca na początek i nie zapisuje już plików .bmp stan nie wraca do normy nawet po ponownym połączeniu zdalnego pulpitu. Dodatkowo zaraz po rozłączeniu pomimo, że obraz tworzy się do samego końca (pełne 10min) to nie pokazuje znaczników czasu. A co najdziwniejsze, program mimo wszystko nadal jakimś cudem dokonuje poprawnej detekcji i liczba odbić stale powiększa się.

Nie mam pojęcia co może być przyczyną. Próbowałem wyłączyć opcje automatycznego blokowania komputera po rozłączeniu się w TV. Ale to nie w tym leży problem. Nie wiem jak ugryźć ten temat.

Z góry dziękuję za pomoc.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
tasza
Geek
Geek
Posty: 1082
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 10:24
Kontaktowanie:

Re: Problem z programem po rozłączeniu zdalnego pulpitu

Postautor: tasza » środa 28 mar 2018, 18:35

Wygląda tak, jakby program był wrażliwy na bieżące parametry grafiki i nie potrafił się do końca ogarnąć przy ich zmianie, ze znanych mi to starsze wersje LabVIEW też potrafiły wycinać takie numery, niestety.
Mały test i screenshot - programik uruchomiony via zdalny desktop na prawie pełnym ekranie laptopa, potem rozłączyłam sesję, zmniejszyłam okno klienckie i podłączyłam na nowo na mniejszym - widać, że aplikacja zauważyła zmiany parametrów ekranu, tu akurat nic się nie stało, ale można sobie wyobrazić sytuacje że jakieś wyliczenia się załamią z tego powodu;
Spróbuj może z takim klientem dla pewności: https://mremoteng.org/ zdalny ekran może być jako `smart size` czyli skalowalny a można wymusić na sztywno ustawienia, test powyżej to właśnie mRemote.
Inne podejście, ale to już wymaga więcej zachodu - na tej maszynie co na strychu zainstalować VirtualBox, w nim XP czy Win7, powyłączać wszelkie autoskalowania okna gościa etc/itd. Wtedy program będzie widział zawsze tę samą grafikę - vmboxową, wirtualną. OptiPlex 745 powinien to unieść wszystko, choć szału nie będzie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
______________________________________________ ____ ___ __ _ _ _ _
Kończysz tworzyć dopiero, gdy umierasz. (Marina Abramović)

Awatar użytkownika
MaciekM
Newb
Newb
Posty: 31
Rejestracja: poniedziałek 19 lut 2018, 22:45

Re: Problem z programem po rozłączeniu zdalnego pulpitu

Postautor: MaciekM » środa 28 mar 2018, 19:16

Dzięki za odpowiedź. :)

Też mi przeszło przez myśl, że to wina zmian w ustawieniach grafiki podczas łączenia/rozłączenia pulpitu zdalnego. Sprawdzę podany przez Ciebie program i dam znać. Ale to już raczej nie dzisiaj. Co do drugiego rozwiązania to obawiam się, że jednostka nie pociągnie jednak takiej konfiguracji a na pewno nie będzie zachowywała się stabilnie, a to z racji tego, że oprócz powyższego programu który zasobów procka nie zjada zbyt wiele, równolegle pracują 2 inne programy: HDSDR który potrafi zeżreć 50% procka i cologrammeLAB który też coś tam kąsa mocy obliczeniowej. Dla tego właśnie zainstalowałem gołego hosta TV a nie pełnoprawną wersję. Komputer musi zachowywać się stabilnie bo to wpływa na sygnał i jego analizę.

A tak w ogóle, to spróbuję zmienić bezpośrednio na tym kompie na strychu ustawienia grafiki przy włączonym programie. Ciekawe czy zareaguje na te zmiany.

Chyba napiszę do tego japońca, który wypocił tego softa. Rozejrzę się też za alternatywą.

Aaa i jeszcze mi się przypomniało... Z racji tego, że w nocy nie chciałem mieć na darmo odpalonego lapka, który byłby połączony zdalnie z komputerem na strychu, połączyłem się przez TV w smartfonie. Niestety co chwile się rozłączał. Podejrzewam, że jest ustawiony jakiś limit czasu sesji. jak tylko się przebudziłem to włączałem TV z powrotem że by mieć jak najwięcej danych. Któregoś razu zobaczyłem, że TV się rozłączył ale powodem był błąd połączenia. Gdy ponownie się połączyłem z kompem okazało się, że program o dziwo pracuje nadal poprawnie.


Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za odpowiedź.
Maciek


EDIT:

Właśnie sprawdziłem czy program reaguje na zmiany ustawień grafiki.... reaguje. :? Przynajmniej przyczyna jest znana. Teraz pytanie jak to obejść żeby nie rezygnować z TV i pulpitu zdalnego windows.
Ostatnio zmieniony środa 28 mar 2018, 21:37 przez MaciekM, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Grzegorz...
User
User
Posty: 450
Rejestracja: piątek 09 paź 2015, 18:57

Re: Problem z programem po rozłączeniu zdalnego pulpitu

Postautor: Grzegorz... » środa 28 mar 2018, 21:28

MaciekM pisze:Dzięki za odpowiedź. :)
Gdy ponownie się połączyłem z kompem okazało się, że program o dziwo pracuje nadal poprawnie.
Maciek


To by jak najbardziej wskazywało na problemy z rozdzielczością.
Między innymi taki efekt miałem na myśli pisząc na czacie o łączeniu się raz za pomocą TV, a raz za pomocą pulpitu zdalnego, ale jak to na czacie (i na dodatek w pracy) to zawsze coś się nie dopowie.

Awatar użytkownika
MaciekM
Newb
Newb
Posty: 31
Rejestracja: poniedziałek 19 lut 2018, 22:45

Re: Problem z programem po rozłączeniu zdalnego pulpitu

Postautor: MaciekM » środa 28 mar 2018, 21:43

Problem w tym, że to nie jest zależne czy używam TV czy pulpitu zdalnego windows na przemian, czy cały czas jednego lub drugiego.

Awatar użytkownika
Grzegorz...
User
User
Posty: 450
Rejestracja: piątek 09 paź 2015, 18:57

Re: Problem z programem po rozłączeniu zdalnego pulpitu

Postautor: Grzegorz... » środa 28 mar 2018, 21:44

Znowu się rozgadałem na czacie, a to tu dla potomności zostanie.

Co do ustawienia rozdzielczości na stałe to w pulpicie zdalnym masz parametry.
Desktopwidth:i:xxxx oraz desktopheight:i:yyyy gdzie w miejsce xxxx wstawiasz szerokość, a yyyy to wysokość.
Parametry te można zmienić w pliku *.rdp, który można uzyskać po kliknięciu "zapisz" bądź "zapisz jako" w kliencie pulpitu.
Po takiej zmianie łączysz się klikając w ten plik.

Warto je ustawić na jakieś standardowe i mniejsze niż rozmiary ekranu klienta co spowoduje, że będzie się otwierać w oknie, ale na pewno zatrzyma te parametry.

Awatar użytkownika
MaciekM
Newb
Newb
Posty: 31
Rejestracja: poniedziałek 19 lut 2018, 22:45

Re: Problem z programem po rozłączeniu zdalnego pulpitu

Postautor: MaciekM » środa 28 mar 2018, 22:13

Powalczyłem i znowu poległem.

Ogólnie to miałem tam ustawioną stałą wartość, teraz ustawiłem taką wartość jak na komputerze klienta. I w zasadzie nic to nie dało. Może tyle, że po rozłączeniu się program działa, lecz przy ponownym uruchomieniu zdalnego pulpitu znowu przestaje działać. Spróbuję jeszcze jutro się z tym pobawić.

Dzięki Grzegorz za pomoc. :)

Awatar użytkownika
inż.wielki
User
User
Posty: 307
Rejestracja: niedziela 20 gru 2015, 23:11

Re: Problem z programem po rozłączeniu zdalnego pulpitu

Postautor: inż.wielki » środa 28 mar 2018, 22:14

taka dygresja, często łącząc się przez pulpit zdalny, uruchamiając tam jakiś program, może zdarzyć się tak że zostanie on źle odpalony. Znam przypadek programu, odpalany lokalnie jest ok, ale już przez zdalny pulpit nie dało się go uruchomić. Może tutaj leży sedno problemu?

Awatar użytkownika
MaciekM
Newb
Newb
Posty: 31
Rejestracja: poniedziałek 19 lut 2018, 22:45

Re: Problem z programem po rozłączeniu zdalnego pulpitu

Postautor: MaciekM » środa 28 mar 2018, 22:26

Raczej odrzucam tą wersję bo nawet jak odpalę program bezpośrednio na komputerze, to przy połączeniu się przez pulpit zdalny przestaje działać prawidłowo.

Awatar użytkownika
Grzegorz...
User
User
Posty: 450
Rejestracja: piątek 09 paź 2015, 18:57

Re: Problem z programem po rozłączeniu zdalnego pulpitu

Postautor: Grzegorz... » środa 28 mar 2018, 22:59

Taka mała myśl po rozmowie na czacie.
Po pierwsze restart kompa bez podłączonego monitora.
Potem spróbuj (wiem kolega wyżej ostrzega inaczej) odpalić program na odpowiednio skonfigurowanym połączeniu zdalnym.
Niech rozdzielczość będzie taka aby na kliencie było w okienku (jak pisałem wyżej) i nie przejmuj się tutaj rozdzielczością hosta, bo rozdzielczość ma być stała "na wyświetlaczu".

Awatar użytkownika
MaciekM
Newb
Newb
Posty: 31
Rejestracja: poniedziałek 19 lut 2018, 22:45

Re: Problem z programem po rozłączeniu zdalnego pulpitu

Postautor: MaciekM » czwartek 29 mar 2018, 10:03

To może zadziałać. Sprawdzę to po weekendzie. Chcę na razie zebrać trochę materiału bez przekłamań z kilku dni, potem będę dalej drążył temat. Puki co sprzęt chodzi odpalony bezpośrednio i nie będę ingerował w niego. oby tylko prądu nie brakło.


Wróć do „Sprzęt, sterowniki, oprogramowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości