CAD dla elektryka

Tu jest miejsca na dyskusje nad innymi programami wspomagającymi prace elektronika przy projektowaniu pcb itp. ale również można tu wstawiać tematy związane z innymi programami typu CAD

Moderator: ZbeeGin

Regulamin forum
Temat należy poprzedzić nazwa programu ujętą w kwadratowe nawiasy np. [KiCAD]
Awatar użytkownika
janeczku
Posty: 20
Rejestracja: niedziela 06 wrz 2015, 16:44

CAD dla elektryka

Postautor: janeczku » niedziela 31 lip 2016, 13:22

Cześć, dostałem w pracy do przeniesienia z wersji papierowej na elektroniczną parę dokumentacji urządzeń elektrycznych. Myślałem nad wykorzystaniem Eagle i symboli z katalogu electro, jednak po przemyśleniu stwierdziłem że to nie najlepszy pomysł...
Znacie programy typowo do projektowania układów elektrycznych/automatyki?

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: CAD dla elektryka

Postautor: SuperGość » poniedziałek 01 sie 2016, 06:13

Kiedyś jak robiłem instalacje elektryczna młodemu to szukałem cos za free ale nie znalazłem. Mając jakikolwiek program typu kickad, eagle, dex, altium itp ja po prostu dorobiłbym sobie bibliotekę symboli i bloków typowych dla rysowania schematów elektrycznych i z tego bym korzystał.

Awatar użytkownika
Nefarious19
Newb
Newb
Posty: 80
Rejestracja: sobota 02 sty 2016, 20:45

Re: CAD dla elektryka

Postautor: Nefarious19 » poniedziałek 01 sie 2016, 08:20

Ja w pracy korzystam z EPLANa. Polecam. Niestety jest płatny. I to słono. Znam jeszcze E3. Też fajny program. Myślę jednak że do twojego zastosowania Biblioteka symboli dla Eagle będzie spoko. Może jeszcze jakiegoś freeCADa czy coś w podobie zaprzęgniesz do pracy?
Plany na przyszłość: C, C++, C#

Awatar użytkownika
phill2k
User
User
Posty: 272
Rejestracja: niedziela 18 paź 2015, 00:12

Re: CAD dla elektryka

Postautor: phill2k » poniedziałek 01 sie 2016, 15:50

Ja Ci mogę polecić SEE Electrical - jest wersja Free i Trial (30 dni), wszystko zależy co musisz zrobić.

Awatar użytkownika
danielos
Newb
Newb
Posty: 69
Rejestracja: sobota 02 sty 2016, 15:06
Lokalizacja: Pawłowice, Silesia.
Kontaktowanie:

Re: CAD dla elektryka

Postautor: danielos » poniedziałek 01 sie 2016, 17:25

Wersja darmowa do użytku niekomercyjnego (ewentualnie tylko na wewnętrzne potrzeby firmy):
- http://www.pcschematic.pl/

Całkowicie darmowa wersja. nawet do użytku komercyjnego
- http://www.rs-online.com/designspark/au ... electrical

A tak w ogóle to polecam See Electrical. Wg mnie bomba;)
Można wszystko osiągnąć, wystarczy chcieć.

JXCX
Posty: 1
Rejestracja: środa 03 sie 2016, 09:19

Re: CAD dla elektryka

Postautor: JXCX » środa 03 sie 2016, 09:35

Seeelectrical, EPlan, PCschematic, WSCAD, to profesjonalne narzędzia do projektowania, wszystkie darmowe ich wersje mają ograniczenia i są tylko demami. To trzeba przeliczyć ilość pracy do wykonania i koszt takiego programu, ale jakość wykonanego projektu i czas na to potrzebny jest bez porównania z darmowymi programami. Przygotowanie symboli, artykułów i potrzebnych formularzy samemu zajmuje mnóstwo czasu, to ręczna robota na którą niewielu ma czas. Darmowy program nie ma narzędzi kontroli błędów, a przy dużym projekcie błędy są nieuniknione jak oczopląsu dostaniesz zawsze gdzieś się machniesz.
Jeżeli miał bym coś polecić to seeelectrical lub WSCAD na oby dwóch miałem okazję pracować dobre narzędzia cenowo podobnie wychodzą


Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość