[Flow code] ver.6.0 - demo do sprawdzenia

Tu jest miejsca na dyskusje nad innymi programami wspomagającymi prace elektronika przy projektowaniu pcb itp. ale również można tu wstawiać tematy związane z innymi programami typu CAD

Moderator: ZbeeGin

Regulamin forum
Temat należy poprzedzić nazwa programu ujętą w kwadratowe nawiasy np. [KiCAD]
Awatar użytkownika
j23
Expert
Expert
Posty: 506
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:40

[Flow code] ver.6.0 - demo do sprawdzenia

Postautor: j23 » sobota 02 lip 2016, 01:25

Cześć Koledzy,
Natknąłem się na taką reklamę programu/aplikacji firmy Matrix Technology o nazwie "Flow code" - obecnie w wersji 6 (jest też wersja 4 i 5). Służy ona -jak twierdzą jej twórcy- do prototypowania i testowania projektów z dziedziny elektroniki/mechaniki/informatyki. Właśnie zamierzam ją na szybko przetestować.
Podaję link:
http://www.matrixtsl.com/blog/whats-new-in-flowcode-7/
Jest tam dostępna wersja 30-dniowa demo, poza tym są różne wersje (bo na różne MCU). Jest też tam jakaś wersja profesjonalna na wszystkie MCU. Nie testowałem jeszcze, nie kupowałem i nie wiem czy w ogóle będę zamierzał to kupić. Podaję informację ot tak, jako ciekawostkę.

Pozdrawiam! j23
Internet łączy ludzi, którzy dzielą się swoimi zainteresowaniami, pomysłami i potrzebami, bez względu na geograficzne (przeciwności).
BOB TAYLOR, PARC

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: [Flow code] ver.6.0 - demo do sprawdzenia

Postautor: SuperGość » poniedziałek 17 kwie 2017, 16:51

A z ciekawości zapytam, testowałeś?, bo jest już wersja 7 tego systemu.

Awatar użytkownika
RafPe
User
User
Posty: 177
Rejestracja: sobota 05 wrz 2015, 16:22

Re: [Flow code] ver.6.0 - demo do sprawdzenia

Postautor: RafPe » poniedziałek 17 kwie 2017, 17:02

Z ciekawosci sprawdzilem ich video - i jakos nie moge znalezc uzytecznosci ich produktu :(

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: [Flow code] ver.6.0 - demo do sprawdzenia

Postautor: SuperGość » wtorek 18 kwie 2017, 09:41

a ja z ciekawości sprawdziłem w praktyce tak na szybko i nie skreslałbym na zasadzie, ze nie ma uzytecznosci, ponizej przykład "hello world" czyli blink na ardu, tak na szybko i wysłany do ardu z poziomu flowcode - działa :)
flowcode_ardu.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
RafPe
User
User
Posty: 177
Rejestracja: sobota 05 wrz 2015, 16:22

Re: [Flow code] ver.6.0 - demo do sprawdzenia

Postautor: RafPe » wtorek 18 kwie 2017, 17:43

Bardziej skresilbym na zasadzie , ze z tam gdzie sie borykam z problemami nie widze uzytku dla Flow. Chyba , ze wlasnie jest cos co przeoczylem.

Awatar użytkownika
dambo
Expert
Expert
Posty: 645
Rejestracja: czwartek 17 mar 2016, 17:12

Re: [Flow code] ver.6.0 - demo do sprawdzenia

Postautor: dambo » wtorek 18 kwie 2017, 18:24

Takie programowanie typowo dla początkujących, jest dużo "języków" tego typu - scrach. Jak ktoś już umie coś w C to jak pisze @RafPe - średnio przydatne, ot ciekawostka
Nowy blog o tematyce embedded -> https://www.embedownik.pl/

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: [Flow code] ver.6.0 - demo do sprawdzenia

Postautor: SuperGość » wtorek 18 kwie 2017, 20:27

Dla programistów to przecież nie jest ale dla ludzi którzy robią różne urządzenia, a nie chcą , nie potrafią i nie muszą uczyć się jakiegokolwiek języka programowania, a muszą samodzielnie użyć mikrokontrolera chociażby tylko po to aby sprawdzić pewną koncepcję, to moim skromnym zdaniem zupełnie fajna sprawa, tym bardziej, że soft ten nie ogranicza się tylko do zrobienia programu i wgrania do procka.
Ale w sumie pytałem autora tematu czy coś w ogóle od tamtego czasu testował i zapoznawał się ;)

Awatar użytkownika
j23
Expert
Expert
Posty: 506
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:40

Re: [Flow code] ver.6.0 - demo do sprawdzenia

Postautor: j23 » środa 19 kwie 2017, 01:23

wojtek pisze:A z ciekawości zapytam, testowałeś?, bo jest już wersja 7 tego systemu.
Nie sprawdzałem. A co do pisania samego kodu odnoszę wrażenie, że jeśli projektuje się coś niespecjalnie złożonego to okey, może to i jest jako ciekawostka, ale z drugiej strony przy większym projekcie taki kombajn trochę pewnie upraszcza sprawę - jeśli chodzi o projektowanie (jeszcze nie pisanie kodu, tylko rozbicie systemu na moduły). To tylko takie moje wrażenie, nie mam pojęcia jak to działa w praktyce, ale jeśli tak jak piszą o tym twórcy to powinno nieco pomagać.
Pozdrawiam! j23
Internet łączy ludzi, którzy dzielą się swoimi zainteresowaniami, pomysłami i potrzebami, bez względu na geograficzne (przeciwności).
BOB TAYLOR, PARC


Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości