Strona 1 z 1

Re: Pomoce 'naukowe'

: niedziela 08 paź 2017, 13:46
autor: SuperGość

Re: Pomoce 'naukowe'

: niedziela 08 paź 2017, 13:52
autor: SuperGość
nawet posiadacze AD2 mają coś dla siebie :D
przyklad.JPG


tam można tez sobie cały projekcik zrobić łącznie z zapisem kodu , pcb i schemat
a łączenie to po prostu przyjemne ciągnięcie myszką kolorowych przewodów jak na prawdziwej stykówce, co ma odbicie w automatycznie rysowanym schemacie (no nie zawsze idealnym ale ...)

aha dla ułatwienia dodam ze bibliotek Stemtera (to arduino Uno zintegrowane z stykówką, mam taki board) czy AD2 nie ma domyślnie w programie, czy tez lamp elektronowych - to trza wyszukać albo narysować (tego nie umiem) ale nawet Digilent zrobił bibliotekę AD2 pod fritzing ;) (widać doceniają)

Re: Pomoce 'naukowe'

: poniedziałek 09 paź 2017, 01:15
autor: j23
Teraz co prawda nie używam Fritzing, ale używałem. Nawet projektowałem dla siebie jeden element, mianowicie mostek Graetz'a, bo nigdzie takowego nie mogłem znaleźć. Jak znajdę w swoim archiwum tą bibliotekę dla mostka to wrzucę tutaj. Fritzing jest całkiem spoko. Chodzi pod Windows'em i Linux'em, chociaż jak dla mnie lepiej (szybciej) zachowywał się pod Linuxem - konkretnie Debianem Jessie. Wersje Fritzingu, których ja używałem to były te jedne z pierwszych i było w nich całkiem niemało bug'ów, np. Fritzing potrafił pomieszać połączenia przy zapisywaniu pliku, albo przy zapisaniu pliku na Windows a otwarciu tego samego pliku na Linux. Jak teraz jest - nie wiem. Zakładam, że już to poprawili.

Edit:Niestety wygląda na to, że dawne repozytorium Fritzing (które było chyba udostępniane jakoś przy pomocy Google) przestało istnieć. Nie orientuję się gdzie i co jest w tym nowym repo Fritzing. Trochę tam pomieszali... :/

Re: Pomoce 'naukowe'

: poniedziałek 09 paź 2017, 10:03
autor: dambo
Bawiłaem się kilka lat temu tym softem, ale się krzaczył itp :/ widzę, ze go ładnie od tego czasu rozbudowali :)