Pomoce 'naukowe'

Tu jest miejsca na dyskusje nad innymi programami wspomagającymi prace elektronika przy projektowaniu pcb itp. ale również można tu wstawiać tematy związane z innymi programami typu CAD

Moderator: ZbeeGin

Regulamin forum
Temat należy poprzedzić nazwa programu ujętą w kwadratowe nawiasy np. [KiCAD]
SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: Pomoce 'naukowe'

Postautor: SuperGość » niedziela 08 paź 2017, 13:46


SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: Pomoce 'naukowe'

Postautor: SuperGość » niedziela 08 paź 2017, 13:52

nawet posiadacze AD2 mają coś dla siebie :D
przyklad.JPG


tam można tez sobie cały projekcik zrobić łącznie z zapisem kodu , pcb i schemat
a łączenie to po prostu przyjemne ciągnięcie myszką kolorowych przewodów jak na prawdziwej stykówce, co ma odbicie w automatycznie rysowanym schemacie (no nie zawsze idealnym ale ...)

aha dla ułatwienia dodam ze bibliotek Stemtera (to arduino Uno zintegrowane z stykówką, mam taki board) czy AD2 nie ma domyślnie w programie, czy tez lamp elektronowych - to trza wyszukać albo narysować (tego nie umiem) ale nawet Digilent zrobił bibliotekę AD2 pod fritzing ;) (widać doceniają)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
j23
Expert
Expert
Posty: 506
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:40

Re: Pomoce 'naukowe'

Postautor: j23 » poniedziałek 09 paź 2017, 01:15

Teraz co prawda nie używam Fritzing, ale używałem. Nawet projektowałem dla siebie jeden element, mianowicie mostek Graetz'a, bo nigdzie takowego nie mogłem znaleźć. Jak znajdę w swoim archiwum tą bibliotekę dla mostka to wrzucę tutaj. Fritzing jest całkiem spoko. Chodzi pod Windows'em i Linux'em, chociaż jak dla mnie lepiej (szybciej) zachowywał się pod Linuxem - konkretnie Debianem Jessie. Wersje Fritzingu, których ja używałem to były te jedne z pierwszych i było w nich całkiem niemało bug'ów, np. Fritzing potrafił pomieszać połączenia przy zapisywaniu pliku, albo przy zapisaniu pliku na Windows a otwarciu tego samego pliku na Linux. Jak teraz jest - nie wiem. Zakładam, że już to poprawili.

Edit:Niestety wygląda na to, że dawne repozytorium Fritzing (które było chyba udostępniane jakoś przy pomocy Google) przestało istnieć. Nie orientuję się gdzie i co jest w tym nowym repo Fritzing. Trochę tam pomieszali... :/
Internet łączy ludzi, którzy dzielą się swoimi zainteresowaniami, pomysłami i potrzebami, bez względu na geograficzne (przeciwności).
BOB TAYLOR, PARC

Awatar użytkownika
dambo
Expert
Expert
Posty: 645
Rejestracja: czwartek 17 mar 2016, 17:12

Re: Pomoce 'naukowe'

Postautor: dambo » poniedziałek 09 paź 2017, 10:03

Bawiłaem się kilka lat temu tym softem, ale się krzaczył itp :/ widzę, ze go ładnie od tego czasu rozbudowali :)
Nowy blog o tematyce embedded -> https://www.embedownik.pl/


Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości