[DEX] "create circular array", odległość poligonu od ścieżek

Tu jest miejsca na dyskusje nad innymi programami wspomagającymi prace elektronika przy projektowaniu pcb itp. ale również można tu wstawiać tematy związane z innymi programami typu CAD

Moderator: ZbeeGin

Regulamin forum
Temat należy poprzedzić nazwa programu ujętą w kwadratowe nawiasy np. [KiCAD]
Awatar użytkownika
Antystatyczny
Geek
Geek
Posty: 1168
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 22:02

[DEX] "create circular array", odległość poligonu od ścieżek

Postautor: Antystatyczny » sobota 21 lis 2015, 12:53

Hejka, mam dwa kłopoty z Dexem. Po pierwsze nie do końca potrafię stworzyć kółeczko z zaznaczonych przeze mnie elementów (w moim przypadku z ledów). Zaznaczam elementy, każę utworzyć kółeczko i ono się tworzy, ale... Zaznaczyłem 12 ledów o symbolach DS1 - DS12, a nowopowstałe kółeczko ledów skłąda się z 12 elementów o symbolu DS1. Coś źle robię... W poradnikach od producenta nie doszukałem się wyjaśnienia. Ma ktoś jakiś pomysł, jak się prawidłowo tworzy kółeczko elementów?

A druga sprawa to rozlewanie miedzi na płytce. Potrafię nałożyć poligon o dowolnym kształcie na płytce, przypisać go do dowolnego sygnału (lub nie), ale nigdzie nie potrzafię znaleźć parametru, który w eagle nazywał się ISOLATE.

Jakieś pomysły? :)
"The true sign of intelligence is not knowledge but imagination" Albert Einstein.

Awatar użytkownika
Antystatyczny
Geek
Geek
Posty: 1168
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 22:02

Re: [DEX] "create circular array", odległość poligonu od ścieżek

Postautor: Antystatyczny » sobota 21 lis 2015, 15:24

Odnośnie poligonu mam już odpowiedź. Nalezy zaznaczyć poligon, a następnie ustalić parametr MARGIN we właściwościach zaznaczonego elementu:

margin_autotrax.PNG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"The true sign of intelligence is not knowledge but imagination" Albert Einstein.

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: [DEX] "create circular array", odległość poligonu od ścieżek

Postautor: SuperGość » niedziela 22 lis 2015, 12:51

Antystatyczny pisze:Zaznaczam elementy, każę utworzyć kółeczko i ono się tworzy, ale... Zaznaczyłem 12 ledów o symbolach DS1 - DS12, a nowopowstałe kółeczko ledów skłąda się z 12 elementów o symbolu DS1. Coś źle robię...

a te pozostałe diody pozostają na swoich miejscach czy po prostu przyjęły wszystkie to samo oznaczenie? może gdzieś w funkcji anotate coś trzeba ustawić?

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: [DEX] "create circular array", odległość poligonu od ścieżek

Postautor: SuperGość » niedziela 22 lis 2015, 12:59

No myślałem że Ci to sprawdzę ale teraz z kolei dex na kompie stacjonarnym chce ode mnie klucz - już nie działa, to ja chrzanie jak po upływie 30 dni bede musiał na nowo instalke robić i czyścić rejestr, a na razie nie widzę sensu kupowania tego programu.

Awatar użytkownika
Antystatyczny
Geek
Geek
Posty: 1168
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 22:02

Re: [DEX] "create circular array", odległość poligonu od ścieżek

Postautor: Antystatyczny » niedziela 22 lis 2015, 13:57

Po pojawieniu się okręgu z ledami znika dioda DS1 (z tych zaznaczonych), a wszystkie ledy w okręgu mają oznaczenie tej diody, która została zabrana przez program. W moim przypadku DS1
"The true sign of intelligence is not knowledge but imagination" Albert Einstein.

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: [DEX] "create circular array", odległość poligonu od ścieżek

Postautor: SuperGość » niedziela 22 lis 2015, 14:03

Tego ci nie sprawdze z wiadomych przyczyn teraz ale to mi wygląda na ustawienia annotate, poszukaj w tym kierunku albo przemianuj te diody na właściwe oznaczenia

Awatar użytkownika
Antystatyczny
Geek
Geek
Posty: 1168
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 22:02

Re: [DEX] "create circular array", odległość poligonu od ścieżek

Postautor: Antystatyczny » niedziela 22 lis 2015, 14:04

Ok, spróbuję przemianować. A to annotate to jakies menu, czy co?
"The true sign of intelligence is not knowledge but imagination" Albert Einstein.

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: [DEX] "create circular array", odległość poligonu od ścieżek

Postautor: SuperGość » niedziela 22 lis 2015, 14:06

Tego nie wiem jak to jest w dexie ale chodzi np o to ze jak sobie coś kopiujesz na pcb np kilka elementów to zeby pozostawił te same oznaczenia albo przyporzadkował kolejne, generalnie patrz w menu dotyczącym umieszczania, przesuwania i kopiowania elementów na pcb
albo w helpie poszukaj hasła annotate


Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości