Aliexpress i sprawdzeni sprzedawcy

O wszystkim i o niczym ...
Regulamin forum
Nie dyskutujemy na tematy polityczne, religijne i inne tego typu mogące prowadzić do kłótni na forum, od tego są inne "wyspecjalizowane fora".
Awatar użytkownika
j23
Expert
Expert
Posty: 506
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:40

Aliexpress i sprawdzeni sprzedawcy

Postautor: j23 » piątek 19 lut 2016, 08:05

Cześć Koledzy!
Zamierzam kupić smartfona na Aliexpress (w ogóle pierwszy zakup tam), no i trochę mi się ręce trzęsą - ze strachu oczywiście ;)
Wiem, że Niektórzy z Was kupują (nie będę po imieniu wywoływał, to nie podstawowka) ;) ale czy dalibyście namiary na sprawdzonych sprzedawców smartfonów? - o ile Ktoś z Was miał z nimi do czynienia.

Z góry dzięki za pomoc!
Pozdrawiam! J23 Jarek
Internet łączy ludzi, którzy dzielą się swoimi zainteresowaniami, pomysłami i potrzebami, bez względu na geograficzne (przeciwności).
BOB TAYLOR, PARC

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: Aliexpress i sprawdzeni sprzedawcy

Postautor: SuperGość » piątek 19 lut 2016, 08:55

Jest tam zdecydowanie taniej?

Awatar użytkownika
j23
Expert
Expert
Posty: 506
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:40

Re: Aliexpress i sprawdzeni sprzedawcy

Postautor: j23 » piątek 19 lut 2016, 14:30

Cześć Wojtek,
Ponoć jest tam taniej, a czy najtaniej to nie wiem. W każdym razie o aliexpress usłyszałem właśnie z Twojego wątku o kupnie nowego radia. W tych okolicznościach powiem, że usłyszałem od kolegi Marcina. Przypuszczam, że on mógłby na Twoje pytanie odpowiedzieć więcej.
Pozdrawiam! Jarek
Internet łączy ludzi, którzy dzielą się swoimi zainteresowaniami, pomysłami i potrzebami, bez względu na geograficzne (przeciwności).
BOB TAYLOR, PARC

Awatar użytkownika
squeez
User
User
Posty: 211
Rejestracja: czwartek 04 lut 2016, 10:13

Re: Aliexpress i sprawdzeni sprzedawcy

Postautor: squeez » piątek 19 lut 2016, 16:31

Kilkukrotnie kupowałem na Aliexpress z tym że raczej tanie rzeczy (moduły, elektronika itp.) chyba raz nie dotarła przesyłka.
Zazwyczaj wszystko jest sprawnie.

Nie wiem jak z telefonem a głównie z akumulatorem bo ponoć są jakieś trudności przy najtańszej wysyłce i akumulatorach (szczegółów nie znam tylko coś mi się o uszy obija), chodzi o zagrożenie jakie niosą ze sobą Li-pol itp.

Awatar użytkownika
4MaticPL
Newb
Newb
Posty: 43
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 10:33
Lokalizacja: Gliwice

Re: Aliexpress i sprawdzeni sprzedawcy

Postautor: 4MaticPL » piątek 19 lut 2016, 19:58

Jeśli masz zamiar zamawiać z chin to musi być to jakiś pewny sprzedawca, żebyś nie musiał zapłacić podatku. Ja swój telefon zamawiałem tutaj https://ibuygou.com/ został zapakowany jako prezent a w opisie Media Player 20$. Po 2-3 dniach miałem telefon u siebie

PS. nie wiem jaki telefon masz na oku ale z chińskich firm to polecam Ci markę Xiaomi. Bardzo dobre parametry w przystępnej cenie. Ja posiadam Xiaomi Mi Note Pro i jest na prawdę świetny. Wszystko ładnie spasowane nie tak jak w samsungach że podczas trzymania telefonu odpada klapka :D

Awatar użytkownika
j23
Expert
Expert
Posty: 506
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:40

Re: Aliexpress i sprawdzeni sprzedawcy

Postautor: j23 » sobota 20 lut 2016, 11:42

Nie, to nie będzie Xiaomii. Smartfon klasy S - jeśli tak to można napisać. Nie ma w tym wypadku znaczenia czy miałby to być IPhone, Samsung czy inny, bo większość sprzedawców ma je wszystkie w swojej ofercie. Chodzi mi konkretnie o któregoś ze sprzedawców z Aliexpress.
Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi. :)
Pozdrawiam! Jarek
Internet łączy ludzi, którzy dzielą się swoimi zainteresowaniami, pomysłami i potrzebami, bez względu na geograficzne (przeciwności).
BOB TAYLOR, PARC

Awatar użytkownika
phill2k
User
User
Posty: 272
Rejestracja: niedziela 18 paź 2015, 00:12

Re: Aliexpress i sprawdzeni sprzedawcy

Postautor: phill2k » sobota 20 lut 2016, 21:14

Jarek, polecam zapoznać się z tym artykułem - Zakupy w Chinach – bezpieczne i łatwe kolegi Manekinen'a, no chyba że już to czytałeś, osobiście jeszcze nie robiłem zakupów w chinach, ale powoli dojrzewa we mnie ta decyzja :lol:

Awatar użytkownika
j23
Expert
Expert
Posty: 506
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:40

Re: Aliexpress i sprawdzeni sprzedawcy

Postautor: j23 » niedziela 21 lut 2016, 09:59

Kolego Phill2k - WIELKIE DZIĘKI za link do mdiy.pl!!!!! :)
Kojarzę Kolegę Manekinen'a. Swego czasu próbowałem robić Atmega dr wg jego projektu, ale nic z tego nie wyszło bo wtedy miałem za małe doświadczenie, a potem... Atmega dr nie był potrzebny :) W każdym razie nie śledziłem jego strony na bieżąco (a okazuje się że warto).
Wnioski po przeczytaniu jego artykułu nasuwają mi się takie, że kupując smartfon'a trochę więcej trzeba... nakombinować się ;)
W każdym razie... Jeśli zdecyduję się na to ryzyko i to wypali (albo i nie wypali) to napiszę parę słów na ten temat, a trochę więcej słów ;) to myślę, że tak na priv.
Jeszcze raz dzięki Kolego Phill2k - link bardzo mi pomógł. Dużo rzeczy jest o wiele jaśniejsze.
Nie wiem czy kiedykolwiek Kolega Manekinen zaszczyci nasze Forum, ale już teraz w tej chwili chciałbym mu tutaj podziękować za naprawdę konkretny opis, o którym mowa wyżej. :)
Pozdrawiam! J23 Jarek
Internet łączy ludzi, którzy dzielą się swoimi zainteresowaniami, pomysłami i potrzebami, bez względu na geograficzne (przeciwności).
BOB TAYLOR, PARC

Awatar użytkownika
inż.wielki
User
User
Posty: 307
Rejestracja: niedziela 20 gru 2015, 23:11

Re: Aliexpress i sprawdzeni sprzedawcy

Postautor: inż.wielki » wtorek 23 lut 2016, 17:47

Generalnie jeżeli chodzi o zakupy u żółtków to im zależy na tym żebyś otrzymał przesyłkę, w momencie gdy jest ona wysyłana od tego dnia masz bodajże 2-3 miesiące na to by potwierdzić otrzymanie, inaczej pieniądze nie trafią do sprzedawcy a sprawa będzie wyjaśniana. Na 4 paczki tylko jedna do mnie nie doszła i dostałem zwrot pieniędzy ;) Podobno jest też alliexpress po polsku, znaczy że zauważyli że dużo kupujemy i zrobili dla nas specjalną stronę :D

Awatar użytkownika
j23
Expert
Expert
Posty: 506
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:40

Re: Aliexpress i sprawdzeni sprzedawcy

Postautor: j23 » środa 24 lut 2016, 02:03

wielki pisze:Podobno jest też alliexpress po polsku, znaczy że zauważyli że dużo kupujemy i zrobili dla nas specjalną stronę :D

Dzięki Kolego. :) Ja jedynie wiedziałem o tym, że stronę aliexpress spolszczyli a dokładnie dodali wybór polskiego języka. O jakiejś specjalnie polskiej stronie od aliexpress nie słyszałem, ale poszukam.
Pozdrawiam! j23
Internet łączy ludzi, którzy dzielą się swoimi zainteresowaniami, pomysłami i potrzebami, bez względu na geograficzne (przeciwności).
BOB TAYLOR, PARC

kuba122
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 03 mar 2016, 11:06

Re: Aliexpress i sprawdzeni sprzedawcy

Postautor: kuba122 » czwartek 03 mar 2016, 11:17

ja bym się bał zamówić, szukałbym raczej na terenie naszego kraju, co prawda sporo ludzi u nich kupuje i nie narzekają.

Awatar użytkownika
acid3
User
User
Posty: 466
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 22:42
Lokalizacja: Kłopoty-Stanisławy
Kontaktowanie:

Re: Aliexpress i sprawdzeni sprzedawcy

Postautor: acid3 » czwartek 03 mar 2016, 16:17

Ja raczej zamawiam na ebay'u ... Co prawda zdarzyło mi się że przesyłka nie dotarła ale to pojedynczy przypadek. Chińczycy dość mocno boją się o swoją "reputację" na ebay i starają się jak najlepiej i najszybciej wywiązać z umowy lub zwracają pieniądze. Tam (na ebay) bardzo łatwo "stracić" konto i swój sklep więc nie ryzykują. U nas zamawiam tylko wtedy gdy towar jest drogi (żeby nie ryzykować płacenia cła i podatku) lub gdy potrzebuję czegoś "na już". A na naszym znanym portalu jak i w większości sklepów to jest dokładnie ten sam towar co w chinach.

Awatar użytkownika
j23
Expert
Expert
Posty: 506
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:40

Re: Aliexpress i sprawdzeni sprzedawcy

Postautor: j23 » czwartek 03 mar 2016, 17:30

acid3 pisze:(...)Chińczycy dość mocno boją się o swoją "reputację" na ebay i starają się jak najlepiej i najszybciej wywiązać z umowy lub zwracają pieniądze. Tam (na ebay) bardzo łatwo "stracić" konto i swój sklep więc nie ryzykują.(...)

Co do Chińczyków to zgadzam się w 100%, co eBay niekoniecznie. Opiszę krótko mój przypadek:
- konto założyłem 4 dni temu
- w połowie drugiego dnia moje konto było już "suspended"(zawieszone)
- przed zawieszeniem konta nic nie kupowałem nic nie sprzedawałem (bo nie zdążyłem dokończyć procesu rejestracji), raz przywracałem utracone (zapomniane) hasło i zanim mnie zablokowali zdążyłem napisać zwykłe zapytanie o towar (to nie było zamówienie) do jednego gościa z USA pytając o shipping i o specyfikację towaru.
W związku z tym eBay SAM skutecznie mnie zniechęcił do korzystania z jego "uslug". Możliwość kontaktu z eBay? -tell bezpośrednio do USA, albo... zapytanie na forum. To jest k...a śmiechu warte żeby tak postępował sklep który chce się uważać za wiarygodny. Jako przyczynę zawieszenia konta podali złamanie zasad bezpieczeństwa co oczywiście jest bzdurą, albo ich "inżynierowie" nie są w stanie zapanować nas botami kontrolującymi konta użytkowników.
Pier..e taki sklep. Niepotrzebna strata czasu.
Pozdrawiam! Jarek
Internet łączy ludzi, którzy dzielą się swoimi zainteresowaniami, pomysłami i potrzebami, bez względu na geograficzne (przeciwności).
BOB TAYLOR, PARC

Awatar użytkownika
acid3
User
User
Posty: 466
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 22:42
Lokalizacja: Kłopoty-Stanisławy
Kontaktowanie:

Re: Aliexpress i sprawdzeni sprzedawcy

Postautor: acid3 » czwartek 03 mar 2016, 18:00

Mam tam konto już kilka lat, kilkukrotnie odzyskiwałem hasło i nie miałem (i na razie nie mam) żadnych problemów z tym serwisem.

Awatar użytkownika
acid3
User
User
Posty: 466
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 22:42
Lokalizacja: Kłopoty-Stanisławy
Kontaktowanie:

Re: Aliexpress i sprawdzeni sprzedawcy

Postautor: acid3 » czwartek 03 mar 2016, 18:05

Tak właśnie przejrzałem wątek od początku i zauważyłem że odchodzimy od tematu .... KONIEC OFFTOPU PANOWIE :D ( :oops: )

Awatar użytkownika
Marcin
User
User
Posty: 309
Rejestracja: środa 09 wrz 2015, 19:30
Lokalizacja: Królewskie miasto Sandomierz

Re: Aliexpress i sprawdzeni sprzedawcy

Postautor: Marcin » czwartek 03 mar 2016, 18:19

kuba122 pisze:ja bym się bał zamówić, szukałbym raczej na terenie naszego kraju, co prawda sporo ludzi u nich kupuje i nie narzekają.

Kuba, panikujesz. Ja praktycznie wszystko tam kupuję. Jakość ? Porównywalna z tym co u nas kupujesz.

Ps.
Większość tanich rzeczy u nas właśnie z Chin pochodzi.

Awatar użytkownika
j23
Expert
Expert
Posty: 506
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:40

Re: Aliexpress i sprawdzeni sprzedawcy

Postautor: j23 » piątek 04 mar 2016, 15:45

acid3 pisze:Mam tam konto już kilka lat, kilkukrotnie odzyskiwałem hasło i nie miałem (i na razie nie mam) żadnych problemów z tym serwisem.

Kolego Acid3 jako autor wątku pozwolę sobie na ostatnią małą dygresję bo wg mnie dyskusja urwała się w połowie. Po pierwsze ja nie miałem problemu z ODZYSKANIEM HASŁA ponieważ to się udało i parę godzin moje konto funkcjonowało. Problem jest teraz kiedy -NIE MAM POJĘCIA- z jakich powodów konto MAM ZABLOKOWANE.
Po drugie gdyby nie ta sytuacja nie miałbym podstaw pisać, że ebay to zły czy małowiarygodny sklep. Tak samo nie miałbym prawa źle pisać o ebay gdyby istniał jakiś rozsądny sposób komunikacji z nimi, a nie -w praktyce- tel.do USA. Fakty mówią same za siebie. EBAY NIE MA ŻADNEGO "ludzkiego" sposobu załatwiania spraw. Żaden serwis konsumenta eBay praktycznie NIE ISTNIEJE obecnie w chwili gdy to piszę (jeśli istnieje jakiś tajemniczy email bardzo proszę o konkretne informacje, żebym mógł się z nimi skontaktować). Nie zdziwiłbym się gdyby takich sytuacji namnożyło się więcej i wynikła z tego jakaś większa afera.
Zaufanie do Chińczyków mam, do eBay juz niestety nie.
Pozdrawiam! J23
Internet łączy ludzi, którzy dzielą się swoimi zainteresowaniami, pomysłami i potrzebami, bez względu na geograficzne (przeciwności).
BOB TAYLOR, PARC

Awatar użytkownika
matty24
User
User
Posty: 333
Rejestracja: sobota 31 paź 2015, 20:11
Lokalizacja: Małopolska

Re: Aliexpress i sprawdzeni sprzedawcy

Postautor: matty24 » wtorek 15 mar 2016, 21:13

Ja o eBay też mam złe zdanie. Nigdy tam nic nie sprzedawałem, raz coś kupiłem i dotarło a raz nie dotarło. Potem należało zmienić hasło po czym otrzymałem taki komunikat:
ss2.jpg


Na aliexpress kupowałem nie jeden raz i zawsze było ok. A strona spolszczona jest (http://pl.aliexpress.com/) tylko opisy są translatorem tłumaczone i łatwiej się odnaleźć po angielsku niż czytając niektóre bzdury.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
janeczku
Posty: 20
Rejestracja: niedziela 06 wrz 2015, 16:44

Re: Aliexpress i sprawdzeni sprzedawcy

Postautor: janeczku » poniedziałek 04 kwie 2016, 01:09

To i ja się wypowiem. Ogólnie z ebaya i ali korzystam "porządnie" od jakiegoś roku. Zaufanych sprzedawców nie znalazłem :lol:

Przy zamówieniu sprawdzam ten sam produkt zarówno na jednym jak i drugim portalu- kiedyś ebay wychodził taniej teraz ali jest bezkonkurencyjne. Z ebay paypal potrzebny- niby nic trudnego jednak dwa razy miałem sytuację że pieniądze wpłacone na PP nie dotarły i na zwrot czekałem ponad tydzień. Na ali płacę obecnie przy pomocy przelewy24- błyskawiczna płatność.

Teraz nieco o bezpieczeństwie- ebay to jak polskie allegro- gwarantem jest PP, na ali gwarantem jest samo ali- sprzedający nie dostanie pieniędzy jak nie dostanie pozytywnego komentarza. Teraz to co ja doświadczyłem- na ebayu parę sporów- kasa zawsze wróciła w przypadku braku przesyłki, na ali ciekawostka- jak dolar był drogi (połowa stycznia tego roku) w ciagu tygodnia zakupy zrobione na kilkadziesiąt dolców- nic nie przyszło- myślę że po prostu zajumali kasę jak było to dla nich opłacalne a zwrócili jak dolar znacznie spadł- ale to podejrzenie tylko.
Co jeszcze- uważać należy na opisy i zdjęcia- kupiłem przedmiot wg opisu mając świadomość że jest rozbieżność między opisem a zdjęciem i przyszedł mi przedmiot ze zdjęcia :D

Ogólnie nie narzekam na naszych przyjaciół z Chin- ale coś za coś, niżej- ja tego parę razy nie zrobiłem i przepłaciłem....

Awatar użytkownika
matty24
User
User
Posty: 333
Rejestracja: sobota 31 paź 2015, 20:11
Lokalizacja: Małopolska

Re: Aliexpress i sprawdzeni sprzedawcy

Postautor: matty24 » sobota 02 wrz 2017, 12:20

Widzę, że obsługuje standard GSM 850 900 1800 1900 oraz UMTS 850 900 1900 2100 więc powinien działać bez problemu. Do tego FDD LTE: 800, 900, 1800, 2100, 2600 więc nawet "wsiowe LTE" obsługuje (B20).


Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości