Metamorfoza łazienki

O wszystkim i o niczym ...
Regulamin forum
Nie dyskutujemy na tematy polityczne, religijne i inne tego typu mogące prowadzić do kłótni na forum, od tego są inne "wyspecjalizowane fora".
Awatar użytkownika
inż.wielki
User
User
Posty: 307
Rejestracja: niedziela 20 gru 2015, 23:11

Metamorfoza łazienki

Postautor: inż.wielki » poniedziałek 11 kwie 2022, 00:41

Jakoś w sierpniu wpadł mi temat remontu łazienki u ciotki. No dobra, jak trzeba to trzeba pomóc.
Remont przeciągnął się przeokrutnie. Zaczynając w sierpniu skończyłem dopiero pod koniec lutego, biorąc pod uwagę ilość wolnego czasu oraz zakres prac to i tak nie jest źle :lol:

Ale do rzeczy. W sierpniu okazało się że zaszła potrzeba wymiany praktycznie wszystkich rur z wodą. Ostatni remont to w zasadzie zaadaptowanie pomieszczenia, które oryginalnie było spiżarką, poprzez administrację budynku 40 lat temu. Co do samego budynku to mam problem z nomenklaturą, kamienica to to nie jest, ale blok też nie. Piętrowy poniemiecki dom jednorodziny, w którym niegdysiejsza klatka schodowa łącząca pokoje łączy teraz mieszkania. Wracając do rur. Na początku robotę zaczęło dwóch majstrów. Patrząc na zakres roboty, cenę za robociznę i materiał, to było bez sensu. Po robocie rury dalej by były na wierzchu, tylko że nowe, a "łazienka" dalej by była starą spiżarnią.

Starczy gadania, teraz konkrety. Wymiary pomieszczenia to 0,9x240 m. Czyli potężne 2,16m2. Na wyposażeniu toaleta stojąca, umywalka, lustro i wanna o wymiarach 90x30.

Zdjęcia przed pokazują moment, w którym na scenę wchodzę ja, czyli już rozgrzebaną robotę.

IMG_20210716_160018.jpg

IMG_20210716_160023.jpg

IMG_20210716_160027.jpg

IMG_20210716_160028.jpg

IMG_20210716_160035.jpg

IMG_20210716_160033.jpg


Po, jeszcze przed założeniem takich pierdół jak oświetlenie czy grzejnik.
VID_20220312_150105.mp4

VID_20220312_150051.mp4

VID_20220312_150037.mp4

1649629421374.jpg

1649629421342.jpg

1649629421335.jpg


Zakres prac:
  • Demontaż armatury
  • Wywalenie istniejącej ściany
  • Skucie płytek i tynku
  • Wycięcie starej instalacji wodno-kanalizacyjnej
  • Nowa instalacja wodno-kanalizacyjna
  • Aranżacja istniejącej elektryki - aktualna instalacja była wymieniana na nową parę miesięcy wcześniej, nie było sensu jej zmieniać, jedynie doszło do zmiany położenia włączników i kontaktów
  • Wyrównanie ścian płytami g-k
  • Sufit i nowa ściana z płyt g-k
  • Nowa wylewka
  • Płytki
  • Biały montaż i wykończenie

Ten temat jest tylko i wyłącznie po to żeby pokazać komuś efekt mojej pracy :D Jakby kogoś to interesowało to posiadam też parę zdjęć z poszczególnych etapów, gdzieś.. :lol:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Grzegorz...
User
User
Posty: 451
Rejestracja: piątek 09 paź 2015, 18:57

Re: Metamorfoza łazienki

Postautor: Grzegorz... » poniedziałek 11 kwie 2022, 07:19

No i git.
Też remonty robię zawsze sam, bo na "fachowcach" to można polegać że "aż strach" ;)

Awatar użytkownika
inż.wielki
User
User
Posty: 307
Rejestracja: niedziela 20 gru 2015, 23:11

Re: Metamorfoza łazienki

Postautor: inż.wielki » poniedziałek 11 kwie 2022, 12:37

Ja praktycznie też, ale nie do końca. Moi znajomi się wyszkolili na remontach i mamy teraz ciekawą ekipę. Ja się zajmuje elektryką i regipsami, kumpel gładzie i szlifowanie a trzeci kanalizacja i hydraulika :D

Awatar użytkownika
Zegar
User
User
Posty: 320
Rejestracja: wtorek 02 lip 2019, 14:42

Re: Metamorfoza łazienki

Postautor: Zegar » poniedziałek 11 kwie 2022, 22:56

Grzegorz... pisze:No i git.
Też remonty robię zawsze sam, bo na "fachowcach" to można polegać że "aż strach" ;)

Całkowicie się zgadzam! Staram się wszystko robić sam. Oczywiście z pomocą najbliższych. Kiedyś pomagał syn. Teraz żona.
https://youtu.be/N6C57_EbYX4
Wszystkie instalacje: woda, kanalizacja, DGP, komin i oczywiście elektryczna to moja robota. Od projektu do przetestowania. Elektryk był potrzebny do odbioru technicznego, bo moje uprawnienia do 1 kV straciły ważność w ubiegłym wieku. Ciesielstwo i inne prace budowlane też moja ręka. Zdrowia nie starczyło na gładzie i płytki...
"If A = success, then the formula is A = X + Y + Z.
X is work. Y is play. Z is keep your mouth shut."
A. Einstein

Awatar użytkownika
GrumpyRez
User
User
Posty: 225
Rejestracja: poniedziałek 04 cze 2018, 09:19

Re: Metamorfoza łazienki

Postautor: GrumpyRez » wtorek 12 kwie 2022, 08:11

Moja specjalność to ostatnio szafy pod wymiar (szczególnie polecam system sevroll) i kładzenie ozdobnych cegieł :mrgreen: w sumie jeszcze panele, ale to to nawet dziecko ułoży.

A też wrzucę zdjęcia ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
inż.wielki
User
User
Posty: 307
Rejestracja: niedziela 20 gru 2015, 23:11

Re: Metamorfoza łazienki

Postautor: inż.wielki » wtorek 12 kwie 2022, 13:29

Ja jestem specjalistą jeżeli chodzi o regipsy. Potrafię robić cuda z nich, podwieszane sufity na konstrukcji samonośnej, czy konstrukcje z oświetleniem led, które zasłaniają rury gazowe z dostępem do tej rury :D

Awatar użytkownika
GrumpyRez
User
User
Posty: 225
Rejestracja: poniedziałek 04 cze 2018, 09:19

Re: Metamorfoza łazienki

Postautor: GrumpyRez » środa 13 kwie 2022, 09:25

U mnie regipsy to zlecam, bo raz się dałem na to namówić... to potem przez miesiąc kichałem gipsem ;).

Ale z szafą w sumie było fajnie, to moja druga konstrukcja, pierwsza była na lagunie, nowsza na sevroll i zdecydowanie polecam jednak sevrolla, dużo lepiej wykonane wózki, cichsze i bardziej trwałe. A czasem wystarczy dobrze sprawdzić katalogi, bo jak wybierałem rączki z starszego katalogu to były 3x tańsze niż te same w nowym :haha:

PS. I zdecydowanie nie polecam rozwiązań z IKEA, mają swoje wymiary/systemy ogólnie kupa jeżeli chodzi o dopasowanie pod głębszą szafę.

Awatar użytkownika
gaweł
Geek
Geek
Posty: 1264
Rejestracja: wtorek 24 sty 2017, 22:05
Lokalizacja: Białystok

Re: Metamorfoza łazienki

Postautor: gaweł » środa 13 kwie 2022, 18:13

Zaczęło się od remontu łazienki a skończyło się na remontach domów i robieniu mebli :D .
Ja również sam robię wszystko, ostatni mój mebel to:
IMG_9647.JPG

IMG_9646.JPG

IMG_9645.JPG

IMG_9644.JPG

To jest regał 3,5 m długości w jednym kawałku przybity do ściany i podłogi. Drzwiczki do biblioteczki to szyba 10mm 1,2m * 1,5 m zawieszona na wózkach na górze. "Obcy" biznes zarobił jedynie na przycięciu płyt na wymiar i nic więcej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Prawdziwe słowa nie są przyjemne. Przyjemne słowa nie są prawdziwe.
Lao Tse

Awatar użytkownika
Zegar
User
User
Posty: 320
Rejestracja: wtorek 02 lip 2019, 14:42

Re: Metamorfoza łazienki

Postautor: Zegar » środa 13 kwie 2022, 20:03

gaweł pisze:...To jest regał 3,5 m długości w jednym kawałku przybity do ściany i podłogi...

Ewentualna przeprowadzka będzie bardzo problematyczna. :D
Rozmiar regału robi wrażenie, ale księgozbiór też jest imponujący. :like:
"If A = success, then the formula is A = X + Y + Z.
X is work. Y is play. Z is keep your mouth shut."
A. Einstein

Awatar użytkownika
gaweł
Geek
Geek
Posty: 1264
Rejestracja: wtorek 24 sty 2017, 22:05
Lokalizacja: Białystok

Re: Metamorfoza łazienki

Postautor: gaweł » środa 13 kwie 2022, 23:09

Zegar pisze:Rozmiar regału robi wrażenie, ale księgozbiór też jest imponujący. :like:


Lubię mieć dostęp do porządnej biblioteki. W sumie to co widać to jakieś 25..30% całości i trochę się w tym gubię.

Prawdziwe słowa nie są przyjemne. Przyjemne słowa nie są prawdziwe.
Lao Tse

Awatar użytkownika
GrumpyRez
User
User
Posty: 225
Rejestracja: poniedziałek 04 cze 2018, 09:19

Re: Metamorfoza łazienki

Postautor: GrumpyRez » piątek 15 kwie 2022, 08:50

[quote="gaweł"]Zaczęło się od remontu łazienki a skończyło się na remontach domów i robieniu mebli :D .
Ja również sam robię wszystko, ostatni mój mebel to...[/quote]

Elegancko :shock:


Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości