Nieoczekiwany błąd 403... :(

O wszystkim i o niczym ...
Regulamin forum
Nie dyskutujemy na tematy polityczne, religijne i inne tego typu mogące prowadzić do kłótni na forum, od tego są inne "wyspecjalizowane fora".
Awatar użytkownika
j23
Expert
Expert
Posty: 506
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:40

Nieoczekiwany błąd 403... :(

Postautor: j23 » wtorek 01 lut 2022, 22:41

Taki błąd wyskakuje kiedy:
- próbuję dodać odpowiedź (konkretnie do "Kontrolka drukarki")
- próbuję napisać PW
microgeek.png


Czy tak powinno być? Czy to jest błąd z mojej strony, czy może jakiś skrypt forum coś blokuje?
Pozdrawiam! J23
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Internet łączy ludzi, którzy dzielą się swoimi zainteresowaniami, pomysłami i potrzebami, bez względu na geograficzne (przeciwności).
BOB TAYLOR, PARC

Awatar użytkownika
acid3
User
User
Posty: 466
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 22:42
Lokalizacja: Kłopoty-Stanisławy
Kontaktowanie:

Re: Nieoczekiwany błąd 403... :(

Postautor: acid3 » środa 02 lut 2022, 06:17

Próbowałem z Twoimi uprawnieniami dodać post w Kontrola Drukarki i wszystko poszło dobrze.
Nie potrafię odtworzyć tego błędu.
Jeśli masz dynamicznie przydzielany IP spróbuj zresetować router aby otrzymać nowy IP i wtedy spróbuj ponownie.
Spróbuj innej przeglądarki, innego systemu, nawet np. z telefonu spróbuj cokolwiek napisać ( dosłownie cokolwiek, najwyżej później się posprząta )
Czyszczenie cache'u, ciastek.

Taki błąd może wynikać z braku uprawnień, ale to sprawdziłem.

Czasem aplikacje czy dodatki przeglądarkowe mogą powodować taki błąd.

Próbuj i jeśli się uda to daj znać czy coś pomogło.

Ja niestety nie mogę zajrzeć "w głąb serwera" żeby zobaczyć logi ( na tą chwilę )

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: Nieoczekiwany błąd 403... :(

Postautor: SuperGość » środa 02 lut 2022, 06:23

też tak kiedyś miałem ale już nie pamiętam co było w każdym bądź razie wina była po stronie mojej instalacji

Awatar użytkownika
j23
Expert
Expert
Posty: 506
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:40

Re: Nieoczekiwany błąd 403... :(

Postautor: j23 » czwartek 03 lut 2022, 20:45

Kolego Acid, przede wszystkim dziękuję za wnikliwe sprawdzenie i testy.
W mojej ocenie może być też i tak, że gdzie indziej jest problem (z poziomu zarządzającego stroną nie do wykrycia w prosty sposób).
W każdym razie...
Sprawdzałem wielokrotnie (na tyle ile jestem w stanie).
Nie jest to błąd tkwiący po mojej stronie wg relacji client/server, ani w ogóle w żadnej relacji.
Wg mojej skromnej wiedzy, doświadczenia oraz tego co wyczytałem w necie (google JEST PEŁNO zgłoszeń bug'ów na Litespeed server) to błąd tkwi W SAMYM oprogramowaniu Litespeed Server. Oczywiście, są podane różne bug'i (nie tylko 403, choć ten jest nader częsty) i rozwiązania, ale te rozwiązania wyglądają jak nieudolne łatanie dziury przez oprogramowanie, które jest zwyczajnie spieprzone.
Jest to efekt nie do końca przemyślanej ZAMIANY z:
Apache Server na Litespeed Server i ten drugi ewidentnie sobie nie radzi, wbrew temu co zapewniają jego twórcy.
To jest coś podobnego jak kiedyś miało miejsce zamiana MySQL DB na Maria DB, i tam też dopóki twórcy Maria DB nie ogarnęli bug'ów to też dziwne rzeczy się działy. Z tym, że zamiana DB nastąpiła, bo zdaje się chodziło o jakieś idiotyczne prawa licencyjne. Jak jest w przypadku Apache i Litespeed i jaka otoczka wokół to nie wiem, i nie chcę wchodzić w domysły. Napisałem tak jak jest, to co sam sprawdziłem plus to co wypluło google.
Internet łączy ludzi, którzy dzielą się swoimi zainteresowaniami, pomysłami i potrzebami, bez względu na geograficzne (przeciwności).
BOB TAYLOR, PARC

Awatar użytkownika
acid3
User
User
Posty: 466
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 22:42
Lokalizacja: Kłopoty-Stanisławy
Kontaktowanie:

Re: Nieoczekiwany błąd 403... :(

Postautor: acid3 » czwartek 03 lut 2022, 20:52

No może i tak być. Ja próbowałem ze swojej strony sprawdzić co się dało. Do serwera nie mam dostępu więc niewiele mogę poradzić.
Tak czy inaczej jeszcze by było fajnie jakbyś sprawdził na innym IP ( najlepiej z puli innego usługodawcy ).
Może jeszcze jakiś linuksik live ... :roll:
Ja próbowałem dzisiaj też przez przeglądarkę TOR z różnymi adresami IP na całym świecie. Nic się nie wydarzyło ( no może oprócz tego że forum mnie przywitało komunikatem o zablokowaniu z powodu wykrycia w Stop Forum Spam, ale po zalogowaniu było wszystko OK )


Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości