DeLonghi ECAM 23.420 - leje zbyt mało kawy

O wszystkim i o niczym ...
Regulamin forum
Nie dyskutujemy na tematy polityczne, religijne i inne tego typu mogące prowadzić do kłótni na forum, od tego są inne "wyspecjalizowane fora".
Awatar użytkownika
matty24
User
User
Posty: 333
Rejestracja: sobota 31 paź 2015, 20:11
Lokalizacja: Małopolska

DeLonghi ECAM 23.420 - leje zbyt mało kawy

Postautor: matty24 » piątek 30 lip 2021, 20:29

Czołem. Próbuję ogarnąć ekspres do kawy De'Longhi ECAM 23.420. Przebieg 11 tysięcy kaw. Ma taką wadę, że niezależnie od wybranej opcji nalewa jedynie odrobinę kawy. Dodatkowo w podstawie zbiera się gorąca woda. Niestety nikt nie dbał o konserwację.
Z mojej strony rozebrałem całość i wyczyściłem wszystkie rurki i przepływomierz. Rozebrałem też zaparzacz i w środku znalazłem dużo osadu. Na tłoku są dwa oringi. Czy zużycie tych oringów może powodować takie problemy czy raczej szukać gdzieś nieszczelności? Nie wiem czy dobrze myślę, ale w środku zaprzacza chyba nie powinno być tego syfu.
Jeszcze jedno pytanie. Czy przy wymianie montować te oringi na sucho czy nasmarować. Jak tak, to czym? Poniżej zdjęcia:

IMG_20210730_201527.jpg

IMG_20210730_201544.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Antystatyczny
Geek
Geek
Posty: 1168
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 22:02

Re: DeLonghi ECAM 23.420 - leje zbyt mało kawy

Postautor: Antystatyczny » piątek 30 lip 2021, 23:46

Przede wszystkim zdejmij górną obudowę ekspresu, wymontuj "głowicę parzenia" i dokładnie przejrzyj wszystkie oringi. Niemal wszystkie ekspresy tej klasy prędzej czy później czeka taka usterka. Oringi można dokupić w North/Aswo, tylko dobrze zdiagnozuj zakres prac. Pozdrawiam

PS. Zaparzacz wymyj i zmontuj z powrotem. Oringi, jeśli się nie rozłażą, możesz zamontować. Można stosować smar silikonowy z dopuszczeniem do spożywki.
"The true sign of intelligence is not knowledge but imagination" Albert Einstein.


Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości