Budowa drukarki 3D

O wszystkim i o niczym ...
Regulamin forum
Nie dyskutujemy na tematy polityczne, religijne i inne tego typu mogące prowadzić do kłótni na forum, od tego są inne "wyspecjalizowane fora".
Awatar użytkownika
phill2k
User
User
Posty: 272
Rejestracja: niedziela 18 paź 2015, 00:12

Budowa drukarki 3D

Postautor: phill2k » poniedziałek 30 lis 2020, 11:08

Myśl o posiadaniu swojej własnej drukarki 3D po głowie chodziła mi już dłuższy czas, rozważania na temat - kupować gotowca czy budować samemu wczoraj dobiegły końca. Po dokładnym przeglądzie piwnicy, strychu i kartonów ulokowanych w różnych częściach domu :lol:, okazało się że praktycznie całą potrzebną elektronikę wraz silnikami krokowymi już mam. Zapadła decyzja, buduję drukarkę 3D samodzielnie, klona na bazie Prusa i3 MK2 Rework.
Będę potrzebował wydrukować 19 elementów na potrzeby swoje drukarki i teraz pytanie czy na forum są osoby posiadające drukarki 3D chętne podjąć się takiego wydruku w całości lub częściowo - rzecz jasna odpłatnie.

W załączeniu pliki stl do wglądu.
Do_wydruku.zip
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
inż.wielki
User
User
Posty: 307
Rejestracja: niedziela 20 gru 2015, 23:11

Re: Budowa drukarki 3D

Postautor: inż.wielki » wtorek 01 gru 2020, 14:04

Jeżeli mogę coś zasugerować, to bardzo dobrą budżetowo jest drukarka Creality ender 3 (pro). Mam i polecam, cenowo wychodzi jak Anet a jest dużo stabilniejsza, można się sugerować tą konstrukcją :) Tutaj już były podejścia do budowy drukarki, niestety, nie wiem jak się zakończyły :lol:

Awatar użytkownika
phill2k
User
User
Posty: 272
Rejestracja: niedziela 18 paź 2015, 00:12

Re: Budowa drukarki 3D

Postautor: phill2k » środa 02 gru 2020, 16:41

inż.wielki pisze:Jeżeli mogę coś zasugerować, to bardzo dobrą budżetowo jest drukarka Creality ender 3 (pro). Mam i polecam, cenowo wychodzi jak Anet a jest dużo stabilniejsza, można się sugerować tą konstrukcją :) Tutaj już były podejścia do budowy drukarki, niestety, nie wiem jak się zakończyły :lol:

Dzięki za sugestie, poczyniłem już pewne zamówienia , na razie trzymam się planu.

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: Budowa drukarki 3D

Postautor: SuperGość » środa 02 gru 2020, 17:08

... i to mi się podoba, trzymanie się planu i założeń :)

Awatar użytkownika
phill2k
User
User
Posty: 272
Rejestracja: niedziela 18 paź 2015, 00:12

Re: Budowa drukarki 3D

Postautor: phill2k » czwartek 03 gru 2020, 12:35

phill2k pisze:...Będę potrzebował wydrukować 19 elementów na potrzeby swoje drukarki i teraz pytanie czy na forum są osoby posiadające drukarki 3D chętne podjąć się takiego wydruku w całości lub częściowo - rzecz jasna odpłatnie.

Ogłoszenie nie aktualne, elementy się już drukują :D

Awatar użytkownika
phill2k
User
User
Posty: 272
Rejestracja: niedziela 18 paź 2015, 00:12

Re: Budowa drukarki 3D

Postautor: phill2k » czwartek 10 gru 2020, 18:21

Najistotniejsze elementy już wydrukowane, kompletuję pozostałe części do budowy drukarki...
Elementy.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
phill2k
User
User
Posty: 272
Rejestracja: niedziela 18 paź 2015, 00:12

Re: Budowa drukarki 3D

Postautor: phill2k » środa 03 lut 2021, 10:19

Rama wycięta (sklejka 10mm) , przeszlifowana, zaimpregnowana i polakierowana, dosycha...

Rama.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

^ToM^
Posty: 25
Rejestracja: wtorek 13 paź 2020, 18:01

Re: Budowa drukarki 3D

Postautor: ^ToM^ » poniedziałek 15 lut 2021, 13:39

Daj znać jak wyszła i jak działa.
Myśmy jednak zakupili sobie Ender. Zapłaciliśmy 650 zł. Doszliśmy do wniosku, że w tych pieniądzach trudno będzie zrobić samemu tak dobrą.
Ender.JPG


Ender.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości