Strona 1 z 1

Transmiter audio bluetooth

: środa 04 lis 2020, 11:38
autor: phill2k
Potrzebuję zakupić transmiter audio bluetooth do odtwarzania muzy ze Spotify na zestawie stereo typu "wieża".
Urządzenie ma zapewniać tylko link audio w jednym kierunku, być możliwie "przezroczystym" dla audio oraz idąc z duchem czasu "sino-zęby" powinien być w wersji 5.0 - to wszystko, reszta bajerów jest nieistotna.
W grę wchodzi zakup gotowego urządzenia np. tego typu ADAPTER TRANSMITER BLUETOOTH AUX ODBIORNIK NADAJNI lub samego modułu i obudowanie go potrzebnymi układami (blokami) np. BTM3008
Ma ktoś z Was doświadczenie w tym temacie, może coś polecić, doradzić - wszelkie sugestie, opinie mile widziane :)

Re: Transmiter audio bluetooth

: czwartek 05 lis 2020, 10:46
autor: inż.wielki
W samochodzie mam Baseus WXQY-01 - jest okej, chociaż jakość odtwarzanej muzyki nie powala. Słyszałem że całkiem przyjemnie gra xiaomi. Czy słuchać muzyki będziesz tylko ze spotyfaja? Jak tak to mam dużo lepsze rozwiązanie dla Ciebie :)

Re: Transmiter audio bluetooth

: czwartek 05 lis 2020, 11:30
autor: phill2k
inż.wielki pisze:...Czy słuchać muzyki będziesz tylko ze spotyfaja? Jak tak to mam dużo lepsze rozwiązanie dla Ciebie :)

Na dzień dzisiejszy tylko spotyfaj, co proponujesz?

Re: Transmiter audio bluetooth

: czwartek 05 lis 2020, 12:09
autor: inż.wielki
Raspberry pi lub jakikolwiek inny SBC i usługa Raspotify - sam mam i korzystam, wtedy z oryginalnej aplikacji spotify można korzystać z takiego urządzenia jak z zewnętrznego głośnika WiFi. Jedyne wymaganie to konto premium, może być to w wersji rodzinnej. Jest też możliwość sterowania muzyką z poziomu takiego odtwarzacza https://github.com/dtcooper/raspotify/issues/150
A no i jest jeszcze opcja słuchania muzyki z youtube z wykorzystaniem youtube-dl oraz gotubecast

Re: Transmiter audio bluetooth

: czwartek 05 lis 2020, 15:42
autor: phill2k
Rozważałem użycie "maliny", posiadam konto Premium dla rodziny i do końca nie byłem pewny czy Raspotify będzie działać bez problemowo z takim kontem, gdzieś w sieci spotkałem się z opinia że są problemy z kontem Family Premium.

Re: Transmiter audio bluetooth

: czwartek 05 lis 2020, 16:11
autor: inż.wielki
Ja mam family i działało, spróbować możesz zawsze, tym bardziej jeżeli masz malinkę pod ręką, parę dni poużywasz, najwyżej pójdziesz w jakieś komercyjne rozwiązanie. To ma tą zaletę że możesz sterować odtwarzaniem z komputera jak i z telefonu a także będąc poza domem (akurat to nie wiem po co :lol: )

Re: Transmiter audio bluetooth

: czwartek 05 lis 2020, 20:22
autor: phill2k
Gdzieś w szufladzie wala mi się malina v1 model B, zobaczę co z tego wyjdzie, dzięki za informację.

Re: Transmiter audio bluetooth

: czwartek 05 lis 2020, 21:39
autor: inż.wielki
duża zaleta tego rozwiązania jest taka że jak chcesz mieć dobrej jakości dźwięk to wystarczy że dokupisz dobrą kartę na USB, a z transmiterami BT raczej za dobry dźwięk trzeba wybecelować sporo dutków