[Mitsubishi HS-E12] - Strojenie

O wszystkim i o niczym ...
Regulamin forum
Nie dyskutujemy na tematy polityczne, religijne i inne tego typu mogące prowadzić do kłótni na forum, od tego są inne "wyspecjalizowane fora".
Awatar użytkownika
inż.wielki
User
User
Posty: 307
Rejestracja: niedziela 20 gru 2015, 23:11

[Mitsubishi HS-E12] - Strojenie

Postautor: inż.wielki » sobota 10 mar 2018, 14:38

Ostatnio dałem znajomemu żeby zajął się w/w pacjentem. Kaseta nie wychodziła, nie uruchamiał się, nie odtwarzał filmów. No w każdym razie wrócił, znajomy mówił że wymienił elektrolity, wymienił pasek, skalibrował głowicę. Ale niestety jak podłączyłem to obraz jest albo bardzo szybko, albo bardzo wolno, to samo z dźwiękiem. Sam obraz też przerywa, lata góra dół, albo go wgl nie ma. Próbowałem go jakoś skalibrować, ale bez większych rezultatów. A więc, poszukuje pomocy przy strojeniu, lub instrukcji :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
foreste
User
User
Posty: 113
Rejestracja: niedziela 06 wrz 2015, 19:53
Kontaktowanie:

Re: [Mitsubishi HS-E12] - Strojenie

Postautor: foreste » sobota 10 mar 2018, 15:35

Ustawienie głowicy i rozregulowane obroty silnika na pewno.
♫,♫.¨♫

Awatar użytkownika
ZbeeGin
User
User
Posty: 492
Rejestracja: sobota 08 lip 2017, 17:16
Lokalizacja: Śląsko-Zagłębiowska Metropolia
Kontaktowanie:

Re: [Mitsubishi HS-E12] - Strojenie

Postautor: ZbeeGin » sobota 10 mar 2018, 17:17

SM: https://freeservicemanuals.info/en/serv ... shi/HSE12/

Na początek skontrolować zasilacz. Potem sprawdzić głowicę od dźwięku analogowego oraz ścieżki synchronizacji czy jest czysta, sprawna i dobrze ustawiona (strona 26). Kto wie czym i jak kręcił ten Twój znajomy przy "kalibracji głowicy" i po co w ogóle tam łapy wkładał.

Awatar użytkownika
inż.wielki
User
User
Posty: 307
Rejestracja: niedziela 20 gru 2015, 23:11

Re: [Mitsubishi HS-E12] - Strojenie

Postautor: inż.wielki » sobota 10 mar 2018, 17:40

ZbeeGin pisze:SM: https://freeservicemanuals.info/en/serv ... shi/HSE12/

Na początek skontrolować zasilacz. Potem sprawdzić głowicę od dźwięku analogowego oraz ścieżki synchronizacji czy jest czysta, sprawna i dobrze ustawiona (strona 26). Kto wie czym i jak kręcił ten Twój znajomy przy "kalibracji głowicy" i po co w ogóle tam łapy wkładał.


Gościu jest fachowcem, x lat przy naprawie takich sprzętów. Po prostu na przodzie jest dużo przycisków. Może to nimi muszę jakoś pokręcić i będzie okej. Zasilacz sprawdzony, elektrolity wymienione. Było pare wylanych, one trochę burdelu porobiły z powodu tego że leżał prawie 10 lat nieużywany. Jeżeli chodzi o głowicę, to nie jestem pewien czy to dobrze określiłem, nie znam się tak na tym ;)

Awatar użytkownika
ZbeeGin
User
User
Posty: 492
Rejestracja: sobota 08 lip 2017, 17:16
Lokalizacja: Śląsko-Zagłębiowska Metropolia
Kontaktowanie:

Re: [Mitsubishi HS-E12] - Strojenie

Postautor: ZbeeGin » sobota 10 mar 2018, 19:04

inż.wielki pisze:Gościu jest fachowcem, x lat przy naprawie takich sprzętów.

Każdemu nawet najlepszemu fachowcowi może zdarzyć się wpadka...

inż.wielki pisze:Po prostu na przodzie jest dużo przycisków. Może to nimi muszę jakoś pokręcić i będzie okej.

Proponuję wziąć dwie kasety, które były przechowywane w sensownych warunkach. Przewinąć obie w te i we w te dwukrotnie. Następnie ponownie spróbować odtworzyć. Jeśli na domyślnym ustawieniu trackingu dalej kasety nie są odtwarzane poprawnie to wg Mojej opinii można uznać, że sprzęt nadal jest uszkodzony.

Awatar użytkownika
inż.wielki
User
User
Posty: 307
Rejestracja: niedziela 20 gru 2015, 23:11

Re: [Mitsubishi HS-E12] - Strojenie

Postautor: inż.wielki » sobota 10 mar 2018, 19:15

Ok, dzięki za rady. Spróbuje też to może ustawić. Ta instrukcja jest niestety po niemiecku, nie bardzo mi tutaj pomoże.


Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości