Gdzie tani hosting i domeny?

O wszystkim i o niczym ...
Regulamin forum
Nie dyskutujemy na tematy polityczne, religijne i inne tego typu mogące prowadzić do kłótni na forum, od tego są inne "wyspecjalizowane fora".
Awatar użytkownika
j23
Expert
Expert
Posty: 506
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:40

Re: Gdzie tani hosting i domeny?

Postautor: j23 » środa 22 lis 2017, 20:34

SSL = Secured Socket Layer, takie dodatkowe zabezpieczenie w protokołach komunikacyjnych gdzie w grę wchodzą gniazda (sockets)... No to już się natłumaczyłem ;)

Wojtek, ja Ci tego nie potrafię wytłumaczyć, bo sam zaledwie jako tako to rozumiem (rozumiem, ale nieczuję się na siłach żeby tłumaczyć zagadnienia trochę spoza mojej dziedziny). Wierzę jednak, że znajdziesz odpowiedź tutaj:http://students.mimuw.edu.pl/SR/prace-mgr/grzegorski/node6.html
Jest tam taka tabela.. nr 2.1.

Pozdrawiam! J23 Jarek
Internet łączy ludzi, którzy dzielą się swoimi zainteresowaniami, pomysłami i potrzebami, bez względu na geograficzne (przeciwności).
BOB TAYLOR, PARC

Awatar użytkownika
squeez
User
User
Posty: 211
Rejestracja: czwartek 04 lut 2016, 10:13

Re: Gdzie tani hosting i domeny?

Postautor: squeez » czwartek 23 lis 2017, 08:28

Może zbyt lakonicznie napisałem, certyfikat SSL nie jest wymagany to jeśli czujesz taką potrzebę. Można go wygenerować samemu i samemu podpisać tylko że nie będzie to respektowane przez przeglądarki jako zaufane bo CA (podmiot podpisujący certyfikat) nie jest zaufany (w końcu sam sobie go podpisałeś).
Kiedyś kupiłem tani certyfikaty podpisane przez Comodo cena około 30zł / rok dla domeny. Teraz w hekko już ich nie widzę w ofercie. Generalnie chodzi by podmiot autoryzujący był zaufany, wówczas przeglądarki nie będą wyświetlać ostrzeżeń.

Jest też opcja z certbot-em gdzie można za darmo wygenerować certyfikat, podpisany i zaufany ważny na 90 dni. Trzeba go odświeżać cyklicznie, w linuxie to nie problem bo skrypt do cronna raz tydzień załatwia sprawę.

Jak ktoś lubi, orientuje się i czuje na siłach może wykupić VPS (wirtualny serwer) i samemu nim zarządzać. Plus taki że poza stroną, pocztą można sobie własne usługi robić jak np. MQTT, teamspeak, czy co tam sobie wymyślimy/potrzebujemy.

Ale jak ktoś chce tylko sam hosting i tanio to raczej nie ta kategoria.
Jak tani hosting to może OVH drogo tam nie jest, w Polsce maja odział.

Kriss
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 23 lis 2017, 09:54

Re: Gdzie tani hosting i domeny?

Postautor: Kriss » czwartek 23 lis 2017, 10:00

Sprawdź sobie ofertę https://www.netbomb.pl/ - zarówno na hosting jak i na domenę. Co ciekawe, każdy klient, bez dodatkowych opłat, może korzystać z darmowych certyfikatów SSL od Let's Encrypt. Wystarczy uruchomić je w panelu i można z nich korzystać. Same się odnawiają, więc uruchamiasz, konfigurujesz witrynę i zapominasz o wszystkim.

Panel DirectAdmin do zarządzania wszystkim (dodawani maili, dodawanie certyfikatów itd.)jest prosty w obsłudze, zresztą zawsze można kontaktować się z pomocą techniczną. Firma krajowa, serwery w Polsce, obecni na rynku od kilku lat. Sam tam mam kilka stron i jestem zadowolony. No i oczywiście można skorzystać z 14 dniowego okresu próbnego.

Awatar użytkownika
inż.wielki
User
User
Posty: 307
Rejestracja: niedziela 20 gru 2015, 23:11

Re: Gdzie tani hosting i domeny?

Postautor: inż.wielki » czwartek 23 lis 2017, 11:05

https://sldc.eu/hosting
ze swojej strony polecam ten hosting. Miałem tam swego szasu VPS, nie narzekałem, porządny i stabilny hosting. Polska lokalizacja więc ping mały, do tego tani i bez limitów transferu i innych dupereli. Za 15 zł rocznie jest już domena .pl oraz jeden certyfikat SLL, za 100zł rocznie jest pełen wypas i dodatkowy jeden certyfikat, zresztą, wszystko widać :)

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: Gdzie tani hosting i domeny?

Postautor: SuperGość » czwartek 23 lis 2017, 11:27

Dzięki wszystkim za wpisy, to się przyda i gdyby jeszcze ktoś miał coś godnego polecenia to proszę kontynuować wpisy w tym temacie.

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: Gdzie tani hosting i domeny?

Postautor: SuperGość » czwartek 23 lis 2017, 11:34

inż.wielki pisze:https://sldc.eu/hosting(...) Za 15 zł rocznie jest już domena .pl oraz jeden certyfikat SLL, za 100zł rocznie jest pełen wypas i dodatkowy jeden certyfikat, zresztą, wszystko widać :)

A jak to wygląda w nastepnych latach ile za przedłużenie domeny, hosting i ssl? - nie umiem sie doszukać, wiesz coś na ten temat?

----edit-----
no coś takiego, firma ma siedzibę w TG ;)

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: Gdzie tani hosting i domeny?

Postautor: SuperGość » czwartek 23 lis 2017, 12:21

no i na tyle w temacie, goście chyba nie maja zielonego pojecia o rozmowie z klientem, na moje pytanie o ceny przedłużeń otrzymałem odpowiedź (nawet nie podpisaną)
witam

zgodnie z umową jaka będzie obowiązywała za rok .

Jeżeli pan chce mieś pewność że zapłacie pan ta samą cenę trzeba opłacić
usługą z góry za 2 lub 3 lata .

to mnie z miejsca odrzuca od takiej firmy, ale jeszcze próbuje i zadałem jeszcze pytanie ;)

Awatar użytkownika
squeez
User
User
Posty: 211
Rejestracja: czwartek 04 lut 2016, 10:13

Re: Gdzie tani hosting i domeny?

Postautor: squeez » czwartek 23 lis 2017, 13:26

O firmie wyżej czytałem sporo niefajnych opinii swego czasu ale było to z 3-4 lata temu. Nie pisałem o tym bo od tamtej pory mogło się wiele zmienić. W każdym razie sprawy dotyczyły olewania klientów, VPS-y przestawały działać bez żadnej informacji z ich strony itp. problemy ze stabilnością i dostępem.

Pewnie na WHT są tematy w tej materii bo to zdaje się tam ludzie narzekali.

Awatar użytkownika
Grzegorz...
User
User
Posty: 450
Rejestracja: piątek 09 paź 2015, 18:57

Re: Gdzie tani hosting i domeny?

Postautor: Grzegorz... » czwartek 23 lis 2017, 19:09

Na tą chwilę jest dość fajna oferta home.pl z kodem rabatowym "czarnypiatek", ale w sumie sam home.pl nie jest wcale tak drogi jak się ludziom wydaje, a firma jest na prawdę solidna i godna polecenia.

Awatar użytkownika
squeez
User
User
Posty: 211
Rejestracja: czwartek 04 lut 2016, 10:13

Re: Gdzie tani hosting i domeny?

Postautor: squeez » piątek 24 lis 2017, 08:26

jak by co w OVH dziś sporo taniej: https://www.ovh.pl/black-friday/

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: Gdzie tani hosting i domeny?

Postautor: SuperGość » piątek 24 lis 2017, 08:43

no wszędzie jest dzisiaj taniej - szkoda tylko że nie wiadomo co po roku ;)

Awatar użytkownika
squeez
User
User
Posty: 211
Rejestracja: czwartek 04 lut 2016, 10:13

Re: Gdzie tani hosting i domeny?

Postautor: squeez » piątek 24 lis 2017, 10:37

w ovh mam domeny odnowienie .pl około 49 zl i tak jest już od kilku lat więc niejako wiadomo. Hostingu tam nie mam to się nie wypowiem.

Awatar użytkownika
mrander
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 23 sty 2018, 20:06

Re: Gdzie tani hosting i domeny?

Postautor: mrander » czwartek 25 sty 2018, 12:43

A czy znacie coś sprawdzonego w tym zakresie we Wrocławiu?

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: Gdzie tani hosting i domeny?

Postautor: SuperGość » czwartek 25 sty 2018, 13:12

Ja ostatecznie skorzystałem z porad kolegi acid3 czyli hosting na webd.pl, domena na masternet.pl, a SSL na gogetssl.com

strongagain
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 20 lut 2018, 14:55

Re: Gdzie tani hosting i domeny?

Postautor: strongagain » wtorek 20 lut 2018, 14:58

Grzegorz... pisze:Na tą chwilę jest dość fajna oferta home.pl z kodem rabatowym "czarnypiatek", ale w sumie sam home.pl nie jest wcale tak drogi jak się ludziom wydaje, a firma jest na prawdę solidna i godna polecenia.

przez jakiś czas :P oni zawsze tak robili nieświadomych ludzi że dawali serwer prawie za darmo a potem przedłużenie za 500 zł. Lepiej skorzystaj z jakiegoś sprawodzonego taniego hostingu https://whosting.pl/

Awatar użytkownika
jukas98
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 25 lut 2018, 14:29

Re: Gdzie tani hosting i domeny?

Postautor: jukas98 » wtorek 06 mar 2018, 20:25

Bardzo przydatne wskazówki. Wszystkie oczywiście wezmę do przysłowiowego serca.
Każda żądza przez nas zdławiona rozpładza się w naszej duszy i zatruwa ją.

Awatar użytkownika
Grzegorz...
User
User
Posty: 450
Rejestracja: piątek 09 paź 2015, 18:57

Re: Gdzie tani hosting i domeny?

Postautor: Grzegorz... » wtorek 06 mar 2018, 23:24

strongagain pisze:
Grzegorz... pisze:Na tą chwilę jest dość fajna oferta home.pl z kodem rabatowym "czarnypiatek", ale w sumie sam home.pl nie jest wcale tak drogi jak się ludziom wydaje, a firma jest na prawdę solidna i godna polecenia.

przez jakiś czas :P oni zawsze tak robili nieświadomych ludzi że dawali serwer prawie za darmo a potem przedłużenie za 500 zł. Lepiej skorzystaj z jakiegoś sprawodzonego taniego hostingu https://whosting.pl/


O przegapiłem ten wpis.
Dla mnie ma być nie tylko tanio, ale pewnie i solidnie.
Poza tym skąd wziąłeś to 500 zł - bez szczególnej reklamy, ale znam z kilkanaście firm hostingowych (zajmuję się takimi rzeczami ponad 20 lat) i home należy do najpewniejszych. OK jak komuś zależy tylko na taniości to jest sporo małych firemek dających hosting i domeny za prawdziwe grosze.

P.S.
Nie jestem kompletnie związany z firmą home.pl poza byciem jej klientem (i to na dodatek nie sam, a poprzez zleceniodawców).

Awatar użytkownika
domin
Posty: 1
Rejestracja: sobota 17 mar 2018, 14:15

Re: Gdzie tani hosting i domeny?

Postautor: domin » poniedziałek 26 mar 2018, 20:22

Tak jak poprzednk mówi... Nic dodać oraz nic ująć...
Nie ma nic gorszego od życia w poszukiwaniu namiętności, która wciąż się wymyka.

Awatar użytkownika
j23
Expert
Expert
Posty: 506
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:40

Re: Gdzie tani hosting i domeny?

Postautor: j23 » wtorek 16 paź 2018, 02:24

Gdyby kogoś z Kolegów interesowało to teraz hosting można dość korzystnie załatwić w hekko.pl - 80% zniżki dla "nocnych Marków" ;)
Natomiast domenę z końcówką .com załatwiałem w ovh.pl (wg mnie najlepsza opcja jeśli chodzi o kompromis pomiędzy płaceniem za pierwszy rok, jak i za kolejne lata).
W moim przypadku całość (hosting+domena) zamknęła się w kwocie poniżej 70 PLN brutto/rok.
Internet łączy ludzi, którzy dzielą się swoimi zainteresowaniami, pomysłami i potrzebami, bez względu na geograficzne (przeciwności).
BOB TAYLOR, PARC

teres
Posty: 1
Rejestracja: piątek 01 lut 2019, 17:11

Re: Gdzie tani hosting i domeny?

Postautor: teres » piątek 01 lut 2019, 17:12

Jak ktoś chce to mam kod na 25 proc. na Firehost. Sama nie wykorzystam, bo to na nowe konta.


Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości