[POCZTÓWKA] Łódź - Muzeum Kinematografii i spacer po okolicy Piotrkowskiej

O wszystkim i o niczym ...
Regulamin forum
Nie dyskutujemy na tematy polityczne, religijne i inne tego typu mogące prowadzić do kłótni na forum, od tego są inne "wyspecjalizowane fora".
Awatar użytkownika
tasza
Geek
Geek
Posty: 1082
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 10:24
Kontaktowanie:

[POCZTÓWKA] Łódź - Muzeum Kinematografii i spacer po okolicy Piotrkowskiej

Postautor: tasza » czwartek 17 sie 2017, 20:29

nowy dworzec kolejowy w Łodzi, normalnie uosobienie megalomanii (albo czyichś ambicji...), no w WAW takiego szpanerskiego nie mają, kawy i żarełka szukałyśmy ze kwadrans po tym pustostanie;
stara elektrociepłownia adaptowana na coś jakby centrum nauki, taki warszawski Kopernik, póki co bolesny rozruch, ale tam wrócimy zaniedługo, bo może być fajnie;
Muzeum Kinematografii zlokalizowane w cudnym pałacyku Karola Scheiblera, normalnie wyrywa z majtek, to jest genialne zaiste miejsce, is-a-must gdy kto te okolice odwiedza, ponad dwie godziny łażenia po zakamarkach; but z Kingsajz z zakazem wejścia - dajemy 11/10
noga za noga przez Piotrkowską w kierunku Manufaktury a potem powrót Kilińskiego, feria kontrastów...murale super i rzeźba 3D na ścianie godna uwagi

linki poniżej, przepraszam, że tak na krótko, ale nie mam siły bawić się z urle...

Ukryta zawartość
To forum wymaga zarejestrowania i zalogowania się, aby zobaczyć ukrytą zawartość.
______________________________________________ ____ ___ __ _ _ _ _
Kończysz tworzyć dopiero, gdy umierasz. (Marina Abramović)

Awatar użytkownika
gaweł
Geek
Geek
Posty: 1260
Rejestracja: wtorek 24 sty 2017, 22:05
Lokalizacja: Białystok

Re: [POCZTÓWKA] Łódź - Muzeum Kinematografii i spacer po okolicy Piotrkowskiej

Postautor: gaweł » czwartek 17 sie 2017, 22:27

Super muzeum (z kotem Filemonem przed wejściem), położone obok Parku Źródliska, rzut beretem do łódzkiej szkoły filmowej. W parku mam ulubioną ławeczkę przy stawiku.
Drepcząc po Piotrkowskiej, widzę, że odwiedziłaś "Stajnię Jednorożców" duży przeszklony (z "witrażami") przystanek tramwajowy w okolicach skrzyżowania z Piotrkowkską.

Prawdziwe słowa nie są przyjemne. Przyjemne słowa nie są prawdziwe.
Lao Tse

Awatar użytkownika
tasza
Geek
Geek
Posty: 1082
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 10:24
Kontaktowanie:

Re: [POCZTÓWKA] Łódź - Muzeum Kinematografii i spacer po okolicy Piotrkowskiej

Postautor: tasza » piątek 18 sie 2017, 07:53

gaweł pisze:(...) rzut beretem do łódzkiej szkoły filmowej. W parku mam ulubioną ławeczkę przy stawiku.

no tak właśnie pomyślałam, że to miejsce nie będzie ci obojętne, to jest bardzo klimatyczna okolica
a tak w ogóle to wypadło nam z grafiku Muzeum Animacji ( http://www.se-ma-for.com/ ) to niedaleko jest, ale z tego pierwszego po prostu nie mogłyśmy wyjść, tak więc szykuje się powtórka w któryś weekend.

ten przystanek, jak mapa pokazuje to skrzyżowanie Mickiewicza i Kościuszki, no to tędy właśnie był powrót nasz z muzeum w kierunku Piotrkowskiej; straszna szydera z tej budowli była a w sumie to jest fajna i myślę potrzebna bo tam i wiatr spory na przestrzeni i słońce potrafi; pierwsza myśl to 'Katedra' p. Bagińskiego, tylko aby to nie było takie pastelowe...

w sumie to przedziwne uczucie, w Łodzi byłam kilkanaście lat temu, niewiele pamiętam więc i porównania nie ma dobrego, ale mam takie wrażenie, że traci klimat, upychają nowoczesne komercyjne potworki gdzie się da, a tyle pięknych starych kamienic niszczeje, wracałyśmy na Fabr. ul. Kilińskiego, to już nie jest turystyczny szlak i szkoda tak patrzeć...heh, trzeba będzie kiedyś zrobić rajd z aparatem to tych zaułkach, bo nie wiadomo jak długo jeszcze;
no, a takiego kundelka zrobili u mnie z Rynku w Ostrowcu i Alei ... a przecież jest jak rzadko mega dokumentacja fotograficzna z lat przed i powojennych, ale to nic, że wieża ciśnień gnije, że bujanej kładki na Kamiennej nie ma, most kolejowy do cegielni pocięty, ale za to mamy McDonalds w miejscu starych czynszówek przy Alei...ale się rozpisałam....
______________________________________________ ____ ___ __ _ _ _ _
Kończysz tworzyć dopiero, gdy umierasz. (Marina Abramović)

Awatar użytkownika
gaweł
Geek
Geek
Posty: 1260
Rejestracja: wtorek 24 sty 2017, 22:05
Lokalizacja: Białystok

Re: [POCZTÓWKA] Łódź - Muzeum Kinematografii i spacer po okolicy Piotrkowskiej

Postautor: gaweł » piątek 18 sie 2017, 16:31

tasza pisze:
gaweł pisze:(...) rzut beretem do łódzkiej szkoły filmowej. W parku mam ulubioną ławeczkę przy stawiku.

no tak właśnie pomyślałam, że to miejsce nie będzie ci obojętne, to jest bardzo klimatyczna okolica

Obtupałem okolice Piłsudskiego, Przędzalnianej, Targowej, Fabrycznej, trochę Piotrkowskiej, Park Źródliska. Znam wyjazd z tego miejsca na Białystok i na tym kończy się moja znajomość z Łodzią.

Prawdziwe słowa nie są przyjemne. Przyjemne słowa nie są prawdziwe.
Lao Tse


Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości