Telefon a raczej "srajfon"

O wszystkim i o niczym ...
Regulamin forum
Nie dyskutujemy na tematy polityczne, religijne i inne tego typu mogące prowadzić do kłótni na forum, od tego są inne "wyspecjalizowane fora".
SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Telefon a raczej "srajfon"

Postautor: SuperGość » czwartek 17 sie 2017, 19:07

Mam Samsung Grand Prime, ale mógłbym mieć nowy z listy jak niżej:

1. samsung galaxy j3
2. lg k8 lte
3. lg k10 lte
4. lenovo k5 ds
5. lg x power
6. zte blade a520 ds
7. huawei y6 ds
8. wiko freddy
9. lg k8
10. xiaomi redmi 4a
11. huawei p8 lite
12. xioaomi redmi 4x
13. samsung galaxy j5
14. samsung galaxy j3 (2017)
15. lg x power 2
16. nokia 5
17. huawei p9 lite

warte to wymiany? w sumie więcej pamięci niż mam by się zdało bo co chwile trza to czyścić

Awatar użytkownika
tasza
Geek
Geek
Posty: 1082
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 10:24
Kontaktowanie:

Re: Telefon a raczej "srajfon"

Postautor: tasza » czwartek 17 sie 2017, 20:08

Wojtku, a może takie?
I zadzwonić można i gwoździki powbijać. Ja tam się z takim czuję bezpieczna wieczorową porą, toż telefon to zaprawdę zaczepno-obronny, bo jak się dobrze zamachnąć...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
______________________________________________ ____ ___ __ _ _ _ _
Kończysz tworzyć dopiero, gdy umierasz. (Marina Abramović)

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: Telefon a raczej "srajfon"

Postautor: SuperGość » czwartek 17 sie 2017, 20:16

hihi tasza ja mam jako rezerwe nie do zdarcia taki
20170817_201249.jpg
ale skoro trafia się możliwość to ją rozważam :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
dambo
Expert
Expert
Posty: 645
Rejestracja: czwartek 17 mar 2016, 17:12

Re: Telefon a raczej "srajfon"

Postautor: dambo » czwartek 17 sie 2017, 20:33

to ja powiem tak - mam galaxy J5 od dwóch lat i działa do dziś bez problemu. Zapewne jeszcze z 2 lata potrzymam go jak nie dłużej (o ile nie padnie wcześniej (odpukać)). Raz zrobiłem (może z 2 miesiące temu) przywracanie ustawień fabrycznych bo mulił i znacznie mu się po tym polepszyło polecam. jedynie potem się okazuje mało pamięci na aplikacje, i trzeba przenosić na karte bla bla bla - nie lubie sie tym bawić.
Generalnie to miał być telefon facebookowy do zdjęć itp (ma flasha z przodu) a wyszedł bardzo spoko, potem wyciszyli ten motyw facebookowy i wprowadzili a3/a5, które były droższe a parametrami gorsze.

Ale dziewczynie poleciłem xiaomi 4a bo szukała czegoś tańszego i też jest bardzo fajny, z tego co się bawiłem działa płynnie żadnych problemów nie było.

Generalnie 4a jest chyba mocniejszy i chwalą go za stosunek cena/jakość.

Edit:
Z tym, ze należy też wziąć poprawkę, ze mam go 2 lata, to dość długi czas i wyszły lepsze rzeczy, chociaż z tego co wiem wyszły nowsze wersje tego telefonu są oznaczane też rokiem np 2016, czy chyba też 2017
Nowy blog o tematyce embedded -> https://www.embedownik.pl/

Awatar użytkownika
Antystatyczny
Geek
Geek
Posty: 1168
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 22:02

Re: Telefon a raczej "srajfon"

Postautor: Antystatyczny » czwartek 17 sie 2017, 21:03

A ja proponuję, byś zadzwonił do swego oprawcy i zapytał, ile należy dopłacić, by mieć Nokia 6.
"The true sign of intelligence is not knowledge but imagination" Albert Einstein.

Awatar użytkownika
inż.wielki
User
User
Posty: 307
Rejestracja: niedziela 20 gru 2015, 23:11

Re: Telefon a raczej "srajfon"

Postautor: inż.wielki » czwartek 17 sie 2017, 21:40

jako właściciel Xiaomi redmi 3s mogę powiedzieć że ten telefon jest najlepszy w stosunku cena/jakość. Parametry można sobie sprawdzić i są one niedużo gorsze od wyższej średniej półki. Do tego bardzo duża bateria pozwala na pracę tydzień bez ładowania. Jeżeli akurat ten model nie wchodzi w rachubę to polecam przyjrzeć się ogólnie tej marce i wybrać sobie coś dobrego :)

Awatar użytkownika
matty24
User
User
Posty: 333
Rejestracja: sobota 31 paź 2015, 20:11
Lokalizacja: Małopolska

Re: Telefon a raczej "srajfon"

Postautor: matty24 » czwartek 17 sie 2017, 22:07

To zależy czego oczekujesz od telefonu. Jeżeli zależy Ci na dobrej baterii to LG Xpower2 albo Xiaomi. Jeśli na dobrym wyświetlaczu to Huawei P9 Lite ma fullHD. Jeśli na najnowszym systemie to Samsung.

Jeśli ja miałbym wybierać to Xiaomi Redmi 4A albo 4X. Świetne telefony w niskiej cenie. System działa płynnie a bateria jest dosyć dobra jak na smartfon (w P9 lite potrafi nie wytrzymać jednego dnia). Zdjęcia robi też przyzwoite i 5" jest chyba najbardziej kompaktowym rozmiarem obecnie. Mieści się w kieszeni spokojnie. Do tego akcesoria dostępnie w śmiesznie niskich cenach a części zamienne również tańsze niż u markowych modeli. Do 4A LCD kosztuje ok 130zł w Polsce a do Samsunga 300zł, gdzie ceny obu modeli to ok 500zł.

Osobiście nie mam Xiaomi, ale gdybym wymieniał swój smartfon to na pewno na coś tego producenta.

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: Telefon a raczej "srajfon"

Postautor: SuperGość » piątek 18 sie 2017, 05:02

Antystatyczny pisze:A ja proponuję, byś zadzwonił do swego oprawcy i zapytał, ile należy dopłacić, by mieć Nokia 6.
tak zrobię :lol:
Dzięki wszyskim za odpowiedzi - nie spodziewałem się takiego az odzewu - pomyślę poczytam, wezmę wasze sugestie pod uwagę

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: Telefon a raczej "srajfon"

Postautor: SuperGość » piątek 18 sie 2017, 07:20

No dla mnie to również bateria (niechby dwa dni potrzymał przy włączonym wifi i wiecej pamięci wewnetrznej oraz mozliwość dołożenia karty sd.
rezasurmar pisze:Proste plecy w telefonie od razu skreślają telefon. Mimo wszystko niewygodnie się to potem używa. (subiektywna opinia, co by potem nie było marudzenia).
Nie bardzo rozumiem co oznacza "proste plecy" i jaki ma wpływ na używanie?


Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości