STM32 QEMU debugging

O wszystkim i o niczym ...
Regulamin forum
Nie dyskutujemy na tematy polityczne, religijne i inne tego typu mogące prowadzić do kłótni na forum, od tego są inne "wyspecjalizowane fora".
Awatar użytkownika
xor
User
User
Posty: 169
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 21:44

STM32 QEMU debugging

Postautor: xor » wtorek 27 cze 2017, 12:05

Po skonfigurowaniu środowiska GNU ARM Eclipse, na QEMU uruchomiłem testowy program skompilowany dla NUCLEO F103RB. Próba udana :-) https://youtu.be/pgZQtXpvRH4.
Nie wiem czy tak ma być czy mam za słaby komputer ale w oknie nie widać migającej diody :-(. Ale buttony RESET i USER działają :-). Wkrótce dalsze testy.

--- Edit ----

Testowy program dostarczany przez GNU ARM Eclipse jest na inny devboard z LEDem na innym pinie. Po zmianie przypisania wszystko zaczęło działać: diodka na obrazie płytki sobie miga a w konsoli Eclipsa wyświetlają się komunikaty [LED ON], [LED OFF]. Interakcja z buttonem USER też na bieżąco jest odnotowywana w konsoli. :-)
Ostatnio zmieniony środa 28 cze 2017, 18:23 przez xor, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
dambo
Expert
Expert
Posty: 645
Rejestracja: czwartek 17 mar 2016, 17:12

Re: STM32 QEMU debugging

Postautor: dambo » wtorek 27 cze 2017, 23:49

normalnie z nieba mi spadłeś :) na mojej liście todo mam "ogarnąć quemu dla STMek". Można prosić o więcej info na ten temat?
Nowy blog o tematyce embedded -> https://www.embedownik.pl/

Awatar użytkownika
xor
User
User
Posty: 169
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 21:44

Re: STM32 QEMU debugging

Postautor: xor » środa 28 cze 2017, 08:54

Ja nic nie wiem. :?
A co chcesz wiedzieć?

Awatar użytkownika
xor
User
User
Posty: 169
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 21:44

Re: STM32 QEMU debugging

Postautor: xor » sobota 01 lip 2017, 20:16

Ughh :cry: ARM QUEMU nie ma dokumentacji. Chciałem się dowiedzieć jak monitorować stan wyjść, przesyłać coś na wejścia czy połączyć np. UART na emulowanym ARMie do seriala na hoście (już wiem, że nie ma takiej możliwości). "I'm afraid the only documentation for qemu is the source code." stwierdził maintainer pakietu :-( Nawet nie wiem w którym pliku szukać :-(.
I jeszcze: "my main usage of QEMU is to run unit tests, which are all semihosted.".


Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości