LoRa (LOng RAnge) development board

Dla radioamatorów i pasjonatów krótkofalarstwa.
Awatar użytkownika
j23
Expert
Expert
Posty: 506
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:40

LoRa (LOng RAnge) development board

Postautor: j23 » piątek 11 lis 2016, 12:42

Taka ciekawostka:
https://www.kickstarter.com/projects/688158475/marvin-the-lora-development-board

Myślę, że część Kolegów/Koleżanek z forum to zainteresuje :)
To już nie jest sam moduł, tylko ponoć gotowa płytka uruchomieniowa.
Można by pomyśleć nad polskim odpowiednikiem ;) Ta technologia właściwie dopiero wchodzi na rynek. To jest takie wykorzystanie zalet krótkofalarstwa w zakresie możliwości mikrokontrolerów (albo na odwrót jak Ktoś chce ;) ).

Pozdrawiam! j23, vy73 SP2JTY
Internet łączy ludzi, którzy dzielą się swoimi zainteresowaniami, pomysłami i potrzebami, bez względu na geograficzne (przeciwności).
BOB TAYLOR, PARC

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: LoRa (LOng RAnge) development board

Postautor: SuperGość » piątek 11 lis 2016, 12:54

Czy ja wiem? to raczej jako przykład wysyłania i odbierania informacji czy też sterowania czymś na odległość czyli takie IoT z klasycznym krótkofalarstwem to chyba nie ma nic wspólnego, a co do wykorzystania mikrokontrolerów to np STM32F746disco jest ostatnio dość popularne właśnie w wykorzystaniu tego zestawu w urządzeniach pomiarowych krótkofalowców czy nawet trx np.
start_1.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
dambo
Expert
Expert
Posty: 645
Rejestracja: czwartek 17 mar 2016, 17:12

Re: LoRa (LOng RAnge) development board

Postautor: dambo » piątek 11 lis 2016, 14:42

widzę konektroki Groove - fajna opcja do prototypów, ogólnie jest dużo sieci o których wielu hobbystów nie słyszało nawet
Nowy blog o tematyce embedded -> https://www.embedownik.pl/

Awatar użytkownika
j23
Expert
Expert
Posty: 506
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:40

Re: LoRa (LOng RAnge) development board

Postautor: j23 » sobota 12 lis 2016, 12:43

wojtek pisze:(...)z klasycznym krótkofalarstwem to chyba nie ma nic wspólnego

No dobra. Wyraziłem się bardzo niedokładnie. ;)
Chodziło o to, że w przypadku już samego modułu LoRa wykorzystuje się sygnał w modulacji typu FSK czyli taką jaką wykorzystuje się także w krótkofalarstwie. Tutaj zakres pasma nadawania/odbiernia jest znacznie wyższy (z zakresu GSM), niemniej idea komunikacji pozastaje podobna. Może lepiej faktycznie nie podciągać tego pod krótkofalarstwo.. -niech trzymają się od "naszych" zakresów pasm z daleka ;)

wojtek pisze:(...)a co do wykorzystania mikrokontrolerów to np STM32F746disco jest ostatnio dość popularne właśnie w wykorzystaniu tego zestawu w urządzeniach pomiarowych krótkofalowców czy nawet trx np.
start_1.jpg
Hehe :) A żebyś wiedział Wojtek, że już od dawna miałem chrapkę na ten zestaw do użycia w TYM WŁAŚNIE celu... Zaleta tego modułu Discovery to oczywiście częstotliwość pracy zegara jaką można tam wykorzystać konstruując np. element mieszacza. Niestety, póki co ten wspaniały zestaw Microchipa to jest jeszcze w sferze moich planów, ale zbudowanie radyjka (TRX) wielozakresowego to jest jedno z moich marzeń.

Pozdrawiam! j23 Jarek
Internet łączy ludzi, którzy dzielą się swoimi zainteresowaniami, pomysłami i potrzebami, bez względu na geograficzne (przeciwności).
BOB TAYLOR, PARC

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: LoRa (LOng RAnge) development board

Postautor: SuperGość » sobota 12 lis 2016, 14:51

j23 pisze:(....) Niestety, póki co ten wspaniały zestaw Microchipa to jest jeszcze w sferze moich planów, ale zbudowanie radyjka (TRX) wielozakresowego to jest jedno z moich marzeń.

Pozdrawiam! j23 Jarek

Małe sprostowanie to STMicroelectronics, a nie Microchip.


Wróć do „Kącik krótkofalowca i radioamatora”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości