TRX z wbudowaną skrzynką antenową czy bez?

Dla radioamatorów i pasjonatów krótkofalarstwa.
SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

TRX z wbudowaną skrzynką antenową czy bez?

Postautor: SuperGość » poniedziałek 25 lip 2016, 16:39

Taki dylemat mam czy wybierać TRX na KF z wbudowaną automatyczną skrzynką antenową (jak ma FT-450D) czy może bez? Jakie są za i przeciw, mógłby ktoś to łopatologicznie wyłuszczyć bo im więcej szukam i czytam tym głupszy z tego jestem.

Awatar użytkownika
j23
Expert
Expert
Posty: 506
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:40

Re: TRX z wbudowaną skrzynką antenową czy bez?

Postautor: j23 » wtorek 26 lip 2016, 13:24

Cześć Wojtek,
Wielokrotnie rozmawiałem na te tematy z moim Wujkiem SP1GPI i on za każdym razem podkreślał, że zawsze lepiej żeby automatyczna skrzynka antenowa była wbudowana - tak właśnie jak jest m.in. w FT450D. On co prawda odradzał mi sprzęt YAESU sugerując Kenwood'a lub I-COM'a. Co do argumentów dlaczego naprawdę warto żeby skrzynka antenowa była wbudowana to muszę jeszcze dopytać.
Pozdrawiam! J23 Jarek
Internet łączy ludzi, którzy dzielą się swoimi zainteresowaniami, pomysłami i potrzebami, bez względu na geograficzne (przeciwności).
BOB TAYLOR, PARC

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: TRX z wbudowaną skrzynką antenową czy bez?

Postautor: SuperGość » wtorek 26 lip 2016, 13:29

OK, na razie dziękuję - jestem prawie na 100% zdecydowany na tego trx ale to jeszcze potrwa chwilę.

Awatar użytkownika
Pikczu
Newb
Newb
Posty: 32
Rejestracja: piątek 06 maja 2016, 21:06

Re: TRX z wbudowaną skrzynką antenową czy bez?

Postautor: Pikczu » środa 10 sie 2016, 15:08

Cześć Wojtek Skrzynka antenowa zdecydowanie wbudowana.
I broń Cie Panie Boże nie kupuj czasem FT 450 a ni tym bardziej starego szrota FT 897D
Miałem ale na szczęście "przyszedł głupi i kupił"
Moim zdaniem w tym momencie warto kupić tylko radio icom IC 7300 To jest radio na miarę naszych czasów.
Pozdrawiam
Paweł aka Pikczu

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: TRX z wbudowaną skrzynką antenową czy bez?

Postautor: SuperGość » środa 10 sie 2016, 18:31

Za duża kasa jak dla mnie za IC7300 - to nie ta półka :D - to prawie drugie tyle pieniędzy - te 3200 za FT-450D to już bardzo dużo.

I tak decydujące znaczenie ma lokalizacja i antena, a że te warunki u mnie "podłe" to i nie ma co przesadzać z TRXem, tak myślę.
Jakieś konkretne zarzuty co do FT-450D masz?


Wróć do „Kącik krótkofalowca i radioamatora”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości