Programowanie UV8000D - jak?

Dla radioamatorów i pasjonatów krótkofalarstwa.
SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Programowanie UV8000D - jak?

Postautor: SuperGość » wtorek 15 sty 2019, 18:15

Mam radio TYT TH-UV8000D (instrukcja radia tu
TYT TH-UV8000D Manual.pdf
), do tego jest soft, którym można zaprogramować pamięć różnistymi ustawieniami. Dla praktyków w tej dziedzinie to pewnie betka ale ja się odbijam od ściany. Nigdzie nie ma helpa do dedykowanego softu z tej strony http://www.tyt888.com/?mod=download a w ściągniętym programie help po prostu się nie uruchamia.
Inny znany program do takich zabaw jak "chirp" po prostu nie obsługuje takiego radia.
Chciałem powpisywać sobie przemienniki ale soft po odpaleniu wygląda nieco inaczej niż dwa znane mi które jakoś umiem obsługiwać dla radia VX-6. Poniżej zrzut z ekranu tego programu po wczytaniu danych z mojego radia.
UV8000D_soft_1.jpg

Rozumiem, że trzeba dane z wklepać z klawiatury (i tu pytanie jak?). Do chirpa można sobie zaimportować choćby z przemienniki.net ale chirp jak pisałem nie obsługuje tego radia. Czytając dane z radia dostaje sie plik z rozszerzeniem .dat i w programie nie widzę innych możliwości jak też czytanie z takiego pliku. Coś ktoś może wie? Ja dotarłem do tabliczki z napisem koniec internetu liczę jedynie na jakiegoś praktyka.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Marcin
User
User
Posty: 309
Rejestracja: środa 09 wrz 2015, 19:30
Lokalizacja: Królewskie miasto Sandomierz

Re: Programowanie UV8000D - jak?

Postautor: Marcin » czwartek 17 sty 2019, 19:11

Tego softu nie znam. Ale od baofenga soft (a był podobny) wymagał niestety ręcznego klepania przemienników.
W tabelce wpisujesz wszystkie dane kanałów wiersz po wierszu. Zobacz czy czasem nie da się zaimportować danych z pliku csv, to by trochę uprościło sprawę. Jeśli nie ma to trzeba poświęcić chwilę i wklepać wszystko z ręki.

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: Programowanie UV8000D - jak?

Postautor: SuperGość » czwartek 17 sty 2019, 20:31

Marcin pisze:... Jeśli nie ma to trzeba poświęcić chwilę i wklepać wszystko z ręki.

No niestety nie ma możliwości importu csv bo z tym bym sobie poradził. Co do wklepania z reki to zrobiłbym tylko no właśnie mam zagwozdke co gi gdzie wpisać, zobacz na tabelkę z tego softu dla UV8000D
UV8000D_soft_1.jpg


i dla porównania tabelka z innego softu dla VX-6
ustawienia_przemiennikow.PNG


jak widać wspólne to mają tylko TX i RX , w tym drugim przypadku wiem co powpisywać ale dla tego softu pod UV8000D to tylko bym wiedział jak wpisać TX i RX
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Marcin
User
User
Posty: 309
Rejestracja: środa 09 wrz 2015, 19:30
Lokalizacja: Królewskie miasto Sandomierz

Re: Programowanie UV8000D - jak?

Postautor: Marcin » piątek 18 sty 2019, 18:51

Pierwsza druga kolumna to wiadomo, freq RX oraz TX, piąta moc wyjściowa, szósta szerokość kanału (proponuję narrow ustawić) A trzecia i czwarta to prawdopodobnie CTCSS, zobacz czy jest opcja rozwinięcia.

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: Programowanie UV8000D - jak?

Postautor: SuperGość » piątek 18 sty 2019, 20:04

ok to jest oczywiste a 3 i 4 np nie widze też miejsca gdzie wpisać przesunięcie przemiennika chyba ze to nie jest potrzebne jak sie wpisze RX i TX, tak samo czort wiec co to Epiloque i inne , nazwa to pewnie wpisać znak przemiennika

Awatar użytkownika
Marcin
User
User
Posty: 309
Rejestracja: środa 09 wrz 2015, 19:30
Lokalizacja: Królewskie miasto Sandomierz

Re: Programowanie UV8000D - jak?

Postautor: Marcin » sobota 19 sty 2019, 01:10

Przesunięcie nie jest tu potrzebne, wpisujesz oddzielnie RX i TX.

W sieci znalazłem ""Epilogue" is a tone burst at the end of a transmission" Czyli chyba cis w rodzaju roggera.

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: Programowanie UV8000D - jak?

Postautor: SuperGość » sobota 19 sty 2019, 05:21

:)
popróbuje zobaczymy co z tego wyjdzie


Wróć do „Kącik krótkofalowca i radioamatora”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości