SB-Assembler v3

W tym miejscu zadajemy pytania na temat języka Assembler, dzielimy się swoją wiedzą, udzielamy wsparcia, rozwiązujemy problemy programistyczne.
Awatar użytkownika
tasza
Geek
Geek
Posty: 1082
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 10:24
Kontaktowanie:

SB-Assembler v3

Postautor: tasza » wtorek 14 lut 2017, 17:35

przy okazji komputerka na 8085 chciałam zwrócić uwagę na bardzo (w mojej opinii) ciekawe narzędzie - wieloplatformowy cross-assembler SB-Assembler
wersja v3 napisana przez Sana Bergmansa w Python jest w pełni zgodna ze starą DOS-ową wersją (v2), od której w sumie zaczynałam...
wszystko co trzeba jest tu:

:arrow: http://sbprojects.com/sbasm/

po prawej stronie u góry jest rozwijane menu - tam znajduje się pobieralnia, instrukcje itp.
oczywiście do dialektu SB-Asm trzeba się nieco przyzwyczaić, ale na monitorku do dino-85 przekonałam się,
że można całkiem fajnie sobie w tym kodować, ja polecam
______________________________________________ ____ ___ __ _ _ _ _
Kończysz tworzyć dopiero, gdy umierasz. (Marina Abramović)

Awatar użytkownika
Zegar
User
User
Posty: 316
Rejestracja: wtorek 02 lip 2019, 14:42

Re: SB-Assembler v3

Postautor: Zegar » czwartek 09 gru 2021, 21:17

Od dwóch lat używam sbasm3, ale do tej pory wszystko działało bez zarzutu. Teraz wyrzuciło taki zestaw komunikatów:
Error_sbasm.png

Niestety nie potrafię znaleźć błędu... Czy podpowie ktoś, na co zwrócić uwagę? Kod zrobił mi się za długi - plik ASM ma 32kB. Nie to jest jednak przyczyną, bo na stronie https://sbprojects.net/sbasm/index.php piszą:
"Can cope with an unlimited number of source files, each of unlimited length per assembly run.
Can create an unlimited number of target files, each up to 4 GB in length per assembly run."
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"If A = success, then the formula is A = X + Y + Z.
X is work. Y is play. Z is keep your mouth shut."
A. Einstein

Awatar użytkownika
Zegar
User
User
Posty: 316
Rejestracja: wtorek 02 lip 2019, 14:42

Re: SB-Assembler v3

Postautor: Zegar » czwartek 09 gru 2021, 22:49

Już nieaktualne. Przeredagowałem plik i poszło. Nie wiem, co się nie podobało pythonowi...
Jakos_poszlo.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"If A = success, then the formula is A = X + Y + Z.
X is work. Y is play. Z is keep your mouth shut."
A. Einstein


Wróć do „Pisanie programów w Assembler”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość