[Debian] RAD C++ oparte na wxCrafter i Code Lite

Pytania dotyczące problemów z wyborem, konfiguracją i pracą w wybranym środowisku programistycznym dla C++: Eclipse, Visual Studio, itp.
Awatar użytkownika
j23
Expert
Expert
Posty: 506
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:40

[Debian] RAD C++ oparte na wxCrafter i Code Lite

Postautor: j23 » niedziela 30 wrz 2018, 01:47

Szukałem, szukałem i w końcu znalazłem :) - a mianowicie tzw.szybkie środowisko prototypowania aplikacji (ang.RAD=Rapid Application Development) dla C++ dla Linux.
Mowa o bardzo sprytnym i dość wydajnym tandemie jakim jest Code Lite IDE oraz biblioteka wxCrafter. Ten RAD jest o tyle wyjątkowy, że może być używany w systemie Linux (tzn. na pewno Debian i Ubuntu), gdyż do tej pory było to możliwe jedynie (chyba) w wykonaniu nieco przestarzałego Borland'owego Kylix'a no i oczywiście środowiska Qt (oba są zacne, ale jedno jest przestarzałe, a drugie.. nieco skomplikowane, hmm... po prostu mi osobiście nie przypadło do gustu). Z dokumentacji wynika, że środowisko to działa także pod Windows i MacOS, ale nie sprawdzałem tego.
Przeprowadziłem instalację wxCrafter wg instrukcji podanych tutaj:
http://codelite.org/LiteEditor/Repositories
W moim przypadku była to instalacja w systemie Debian Stretch poprzez dodanie wpisu do bazy repozytorium, aktywacja klucza, apt-get update, a następnie instalacja pakietów codelite i wxcrafter - dokładnie tak jak jest to podane tam w instrukcji. Dodam, że instalację przeprowadziłem mając już w systemie inne IDE (jedno dla avr, inne dla stm32 i chyba jeszcze jakieś) - a mimo to nowa instalacja niczego nie popsuła i -na chwilę obecną- wszystko chodzi bardzo sprawnie (co jeszcze i tak będę sprawdzał).

Tutaj jest natomiast opis (przykład) jak tworzyć przykładową formatkę "Hello world":
http://codelite.org/LiteEditor/WxCrafterHelloWorld

Z racji, że dopiero to sprawdzam nie jestem w stanie napisać nic więcej, niemniej to środowisko RAD wygląda całkiem obiecująco. :)
:like:

Pozdrawiam! J23
Internet łączy ludzi, którzy dzielą się swoimi zainteresowaniami, pomysłami i potrzebami, bez względu na geograficzne (przeciwności).
BOB TAYLOR, PARC

Wróć do „Jakie IDE dla C++?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości