[Eclipse] Konfiguracja IDE w linux by mokrowski

Pytania dotyczące problemów z wyborem, konfiguracją i pracą w wybranym środowisku programistycznym dla C++: Eclipse, Visual Studio, itp.
SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

[Eclipse] Konfiguracja IDE w linux by mokrowski

Postautor: SuperGość » czwartek 28 sty 2016, 12:23

Bawie sie pod linuksem i probuje wedle poradnika mokrowskiego https://www.youtube.com/channel/UC1qHWm ... MxZVo6YmLg zainstalowac potrzebne narzędzia (robie to w tej chwili pod VirtualBoxem na zainstalowanym Mint) i oto pow wykonaniu wcześniejszych kroków dostaje przy dalszej próbie takie komunikaty jak na obrazku niżej
--------------edit----------
w zasadzie w jednym miejscu miałem błąd i wpisałem ccp zamiast cpp, po kolei zanstalowałem pakiety i dało się z tym że libcppunit-1.13-0 a nie 0v5, no i nie da rady znaleźć tylko cppreference-doc-en-html, reszta się zainstalowała.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
PROTON
Expert
Expert
Posty: 527
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kongiguracja IDE w linux by mokrowski

Postautor: PROTON » czwartek 28 sty 2016, 12:55

Zrobiłeś literówkę, powinno być libcppunit-doc
Gott weiß ich will kein Engel sein.

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: Kongiguracja IDE w linux by mokrowski

Postautor: SuperGość » czwartek 28 sty 2016, 13:01

Tak wiem o tym, pod "edit" napisałem czego tylko jeszcze nie udało się zainstalować - pozostał mi jeden pakiet do zainstalowania jak napisałem wyżej.

Awatar użytkownika
mokrowski
User
User
Posty: 190
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 20:50
Lokalizacja: Tam gdzie Centymetro

Re: Kongiguracja IDE w linux by mokrowski

Postautor: mokrowski » czwartek 28 sty 2016, 13:59

Jeśli nie ma Wojtku pakietu z cppreference, to po prostu ściągnij sobie z witryny zip'a z tą dokumentacją. W jednym z postów na forum podawałem link. Ot tyle że będziesz miał rozpakowane pliki gdzie indziej a nie w /usr/share/... . Wiesz, ja nie mogę sprawdzić wszystkich dystrybucji jakie są na rynku i jakie mają pakiety. http://en.cppreference.com/w/Cppreference:Archives

Co do libccpunit*, jak dojdziemy do testowania, to wrócimy do problemu. Teraz jeszcze za wcześnie. Może w międzyczasie zmienić się nawet numer wersji pakietu. Ale do tego jeszcze dość daleko :-) Ergo: nie przejmuj się tym :-)
,,Myślenie nie jest łatwe, ale można się do niego przyzwyczaić" - Alan Alexander Milne: Kubuś Puchatek

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: Kongiguracja IDE w linux by mokrowski

Postautor: SuperGość » czwartek 28 sty 2016, 14:12

OK, dzięki za wyjaśnienie, myślałem, że może ja coś jednak nie tak robię, a przejmować się nie przejmuje - tyle ważniejszych powodów jest do przejmowania się :)

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: Kongiguracja IDE w linux by mokrowski

Postautor: SuperGość » czwartek 28 sty 2016, 20:54

Mimo że podobnie instalowałem to jednak mam inne wersje poszczególnych pakietów i np:

gcc - 4.8.4
make - 3.81
valgrind - 3.10.1
git 1.9.1

javy tez nie znalazł openjdk-8-jdk tylko openjdk-7-jdk
ale to rozumiem wynika z odmiennych dystrybucji? U mnie jest Mint wersja 17.3.

Przy instalacji eclipse czemu należy ściągać samodzielnie - nie można po prostu wpisać:
sudo apt-get install eclipse-platform ?

Awatar użytkownika
Antystatyczny
Geek
Geek
Posty: 1168
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 22:02

Re: Kongiguracja IDE w linux by mokrowski

Postautor: Antystatyczny » czwartek 28 sty 2016, 21:08

Zgadza się, mint dysponuje innymi wersjami w swych repozytoriach. Mimo to spróbuj ściągnąć eclipse, rozpakować i odpalić. gcc masz, make też, a valgrind i git nie są absolutnie niezbędne do poprawnej pracy eclipse.
"The true sign of intelligence is not knowledge but imagination" Albert Einstein.

Awatar użytkownika
mokrowski
User
User
Posty: 190
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 20:50
Lokalizacja: Tam gdzie Centymetro

Re: Kongiguracja IDE w linux by mokrowski

Postautor: mokrowski » czwartek 28 sty 2016, 21:11

Może być Java 7.

Eclipse instalowany z witryny bo:
1. Wtedy łatwiej utrzymać specjalizowane Eclipse z konfiguracją dla różnych platform. Możesz w przyszłości mieć 3-4 Eclips'y gdzie 1 będzie dla C++ w systemie, 2 dla AVR'ów, 3 dla Pythona, 4 dla ARM'ów itp.
2. Ten w dystrybucji może być stary.
3. Ten w dystrybucji może być... inny (np. w Fedora jest _skompilowany_ gcj czyli kompilatorem gcc z językiem Java :-) )

Po prostu chcę uniknąć problemów "bo w mojej dystrybucji jest Eclipse X a nie ma Y" :-)
,,Myślenie nie jest łatwe, ale można się do niego przyzwyczaić" - Alan Alexander Milne: Kubuś Puchatek

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: Kongiguracja IDE w linux by mokrowski

Postautor: SuperGość » czwartek 28 sty 2016, 21:39

OK wszystko jasne, zgodnie z poradnikiem krok po kroku zrobiłem i po kolei wszystko uruchomione łacznie z pierwszym programikiem, archiwizowaniem itd. Zatrzymałem sie na razie na tym. Ale poradniczek jest super spokojnie w sposób jasny prowadzony.

Awatar użytkownika
Antystatyczny
Geek
Geek
Posty: 1168
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 22:02

Re: [Eclipse] Konfiguracja IDE w linux by mokrowski

Postautor: Antystatyczny » sobota 30 sty 2016, 18:21

Pakiet cppreference można zainstalować stąd: https://packages.debian.org/jessie/all/ ... l/download

Wybrać najbliższy serwer i kliknąć, a gdy firefox zaproponuje zapisanie pliku lub otwarcie w instalatorze pakietów, wybrac instalator pakietów. Dalej już jest jak przedszkolaka za rączkę i do baru ;)
"The true sign of intelligence is not knowledge but imagination" Albert Einstein.


Wróć do „Jakie IDE dla C++?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości