[C++][SDL2]Gra Hell-ON!

W tym miejscu zadajemy pytania na temat języka C++, dzielimy się swoją wiedzą, udzielamy wsparcia, rozwiązujemy problemy programistyczne.
Awatar użytkownika
PROTON
Expert
Expert
Posty: 527
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:35
Lokalizacja: Warszawa

[C++][SDL2]Gra Hell-ON!

Postautor: PROTON » piątek 10 lut 2017, 11:59

W ramach treningu pisania programów w C++, napisałem gierkę.
Grafikę i dźwięki wykorzystałem dostępne darmowe w Internecie.
Gierka działa w okienku 800x600, po naciśnięciu [esc] zmienia się na pełny ekran.
hell.png


Instrukcja:
- Statkiem poruszamy strzałkami;
- strzał [spacja];
- zmiana na pełny ekran i z powrotem[esc];

Dla chcących spróbować swoich sił:
Release.7z
Podmieniłem plik, proszę o sprawdzenie czy działa.

Dla chcących samemu pobawić się kodem,np. skompilować pod Linuxem załączam cały projekt w Eclipse:
Hell_ON.7z


Kompilacja pod Windowsem:

Kod: Zaznacz cały

g++ -std=c++0x "-IC:\\lib\\SDL2-2.0.5\\i686-w64-mingw32\\include" -O3 -Wall -c -fmessage-length=0 -std=c++11 -o main.o "..\\main.cpp"
g++ -std=c++0x "-IC:\\lib\\SDL2-2.0.5\\i686-w64-mingw32\\include" -O3 -Wall -c -fmessage-length=0 -std=c++11 -o cEngine.o "..\\cEngine.cpp"
g++ -std=c++0x "-IC:\\lib\\SDL2-2.0.5\\i686-w64-mingw32\\include" -O3 -Wall -c -fmessage-length=0 -std=c++11 -o cGame.o "..\\cGame.cpp"
g++ "-LC:\\lib\\SDL2-2.0.5\\i686-w64-mingw32\\lib" -o Hell_ON.exe cEngine.o cGame.o main.o -lmingw32 -lSDL2main -lSDL2 -lSDL2_mixer -lSDL2_image -mwindows


Miłej zabawy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony piątek 10 lut 2017, 14:00 przez PROTON, łącznie zmieniany 1 raz.
Gott weiß ich will kein Engel sein.

Awatar użytkownika
PROTON
Expert
Expert
Posty: 527
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: [C++][SDL2]Gra Hell-ON!

Postautor: PROTON » piątek 10 lut 2017, 12:41

Poprawione.
Gott weiß ich will kein Engel sein.

Awatar użytkownika
phill2k
User
User
Posty: 272
Rejestracja: niedziela 18 paź 2015, 00:12

Re: [C++][SDL2]Gra Hell-ON!

Postautor: phill2k » piątek 10 lut 2017, 21:22

Fajna gierka Ci wyszła, przypomniały mi się czasy metalowych bud z automatami, ehhh..., ale jak dla mnie to brakuje ciągu wstecznego lub hamulca pod klawiszem 'strzałki w dół" :) , także w ramach kontynuacji treningu, proszę dorobić i będzie w co grać w firmie w ramach zabijania nudy :lol:

Awatar użytkownika
j23
Expert
Expert
Posty: 506
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:40

Re: [C++][SDL2]Gra Hell-ON!

Postautor: j23 » sobota 11 lut 2017, 09:10

He he.. Fajna gierka typu zabójca klawiatur (od napierniczania w klawisze) :) :lol: ;)
Taki samorobny Tyrian, a w każdym razie coś w ten deseń. :)

Pozdrawiam! j23 Jarek
Internet łączy ludzi, którzy dzielą się swoimi zainteresowaniami, pomysłami i potrzebami, bez względu na geograficzne (przeciwności).
BOB TAYLOR, PARC

Awatar użytkownika
Grzegorz...
User
User
Posty: 450
Rejestracja: piątek 09 paź 2015, 18:57

Re: [C++][SDL2]Gra Hell-ON!

Postautor: Grzegorz... » sobota 11 lut 2017, 16:27

Co mnie w dzisiejszych czasach "zabija" jeśli chodzi o takie projekty to ich rozmiar.
C64 czy później Amiga mieściła lepsze gierki w kilku KB ;).
Oczywiście to nie jest zarzut do Ciebie, ale taka ogólna konstatacja.
Tak i wiem, że dziś 10MB to jest nic :lol:.

No i uwaga o hamulcu jest bardzo trafna.

Mój syn w ramach wprawek z C# napisał też małą kosmiczna strzelankę.
Ciekawe czy ją jeszcze gdzieś ma to tez bym wrzucił do oceny :lol:.

Awatar użytkownika
Grzegorz...
User
User
Posty: 450
Rejestracja: piątek 09 paź 2015, 18:57

Re: [C++][SDL2]Gra Hell-ON!

Postautor: Grzegorz... » sobota 11 lut 2017, 16:37

To może podzielmy się wynikami po jakichś 10 rundach gry (wiadomo te kilka pierwszych trzeba "zużyć na zapoznanie się z gierką ) :lol:

Awatar użytkownika
phill2k
User
User
Posty: 272
Rejestracja: niedziela 18 paź 2015, 00:12

Re: [C++][SDL2]Gra Hell-ON!

Postautor: phill2k » sobota 11 lut 2017, 21:06

Grzegorz... pisze:To może podzielmy się wynikami po jakichś 10 rundach gry (wiadomo te kilka pierwszych trzeba "zużyć na zapoznanie się z gierką ) :lol:

Dobry pomysł ;) , to ja w związku z tym mam jeszcze jedną prośbę do kolegi autora, żeby w ramach kolejnego treningu dorobił, zapis wyniku gry, coś w stylu starych gier - 3 znaki identyfikujące gracza + wynik :D

Awatar użytkownika
Grzegorz...
User
User
Posty: 450
Rejestracja: piątek 09 paź 2015, 18:57

Re: [C++][SDL2]Gra Hell-ON!

Postautor: Grzegorz... » sobota 11 lut 2017, 21:49

Małe uwagi poruszane już na czacie.
Autor o tym wie, że wystarczy się kręcić i "naparzać" ile fabryka dała i można nabić sporo punktów (ehhh zdradziłem tajemnicę) :).
Dodatkowo lepszym rozwiązaniem byłoby aby "wrogie" obiekty przy zetknięciu się ze sobą chociaż się odbijały od siebie (nie mówię o "bummm", bo w sumie realność by tego wymagała) co wprowadzało by dodatkową "losowość".
To myślę daje pole do popisu jeśli chodzi o rozwój zarówno gry jak i programisty :)

Awatar użytkownika
Antystatyczny
Geek
Geek
Posty: 1168
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 22:02

Re: [C++][SDL2]Gra Hell-ON!

Postautor: Antystatyczny » niedziela 12 lut 2017, 02:19

Świetna gierka. Za pierwszym razem natłukłem 3000 punktów :) Podobają mi się efekty dźwiękowe. Są dostępne jakieś darmowe próbki, czy sam tworzyłeś odgłosy strzelania i wybuchów?

Ech, dobra... Doczytałem, że znalazłeś w internecie. To oczywiście nie zmienia faktu, że gierka jest super. Coś tam próbowałem z SDL2, ale nie bardzo mi to wychodziło. Chyba nie do końca rozumiałem mechanizm tworzenia grafiki + buforowanie + odświeżanie.
"The true sign of intelligence is not knowledge but imagination" Albert Einstein.


Wróć do „Pisanie programów w C++”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości