Live...

W tym miejscu zadajemy pytania na temat języka C++, dzielimy się swoją wiedzą, udzielamy wsparcia, rozwiązujemy problemy programistyczne.
Awatar użytkownika
acid3
User
User
Posty: 466
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 22:42
Lokalizacja: Kłopoty-Stanisławy
Kontaktowanie:

Re: Live...

Postautor: acid3 » niedziela 17 mar 2019, 17:50

Ja myślę, że pomimo jakości są bardzo wartościowe i ciekawe, więc tak.

Awatar użytkownika
mokrowski
User
User
Posty: 190
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 20:50
Lokalizacja: Tam gdzie Centymetro

Re: Live...

Postautor: mokrowski » poniedziałek 18 mar 2019, 20:57

Udostępnione...

Zapraszam jutro o 18:00 19.03.2019. Dalsza część implementacji znanej i lubianej gry GOMOKU.
,,Myślenie nie jest łatwe, ale można się do niego przyzwyczaić" - Alan Alexander Milne: Kubuś Puchatek

Awatar użytkownika
mokrowski
User
User
Posty: 190
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 20:50
Lokalizacja: Tam gdzie Centymetro

Re: Live...

Postautor: mokrowski » niedziela 24 mar 2019, 13:23

Następny Live nieco później. Dziś (24.03.2019) o 21:00. Orientacyjny czas trwania 1 do 1.5 godziny. Choć jak wyjdą dwie godziny, proszę się nie obrażać.

https://www.youtube.com/watch?v=2RPvvMvJ_VY
,,Myślenie nie jest łatwe, ale można się do niego przyzwyczaić" - Alan Alexander Milne: Kubuś Puchatek

Awatar użytkownika
mokrowski
User
User
Posty: 190
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 20:50
Lokalizacja: Tam gdzie Centymetro

Re: Live...

Postautor: mokrowski » wtorek 26 mar 2019, 22:58

Następna część zmagań 30.03.2019 18:00 wyjdzie jak poprzednio. Będę starał się by 1 godzina ale chcę już domknąć aplikację po tym odcinku. Zapewne będą pytania bo nikt nie wyrywa się z pomysłem jak zaimplementować sprawdzanie "5 w rzędzie" :)
,,Myślenie nie jest łatwe, ale można się do niego przyzwyczaić" - Alan Alexander Milne: Kubuś Puchatek

Awatar użytkownika
xor
User
User
Posty: 169
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 21:44

Re: Live...

Postautor: xor » wtorek 26 mar 2019, 23:17

Nasuwa się dosyć oczywisty naiwny algorytm: dla każdego dropniętego stona zliczamy sumę strony "lewej" i "prawej" po długości, szrokości i obu przekątnych. Zliczamy do napotkania kamienia przeciwnego, krawędzi borda albo doliczenia do 4 (piątym jest dropnięty kamień) na danej linii (tj. width, length, forward diagonal, back diagonal). Jeśli nie to gra toczy się dalej. Ale jak to zapisać w C++ to nie mam pojęcia :mrgreen:

Awatar użytkownika
mokrowski
User
User
Posty: 190
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 20:50
Lokalizacja: Tam gdzie Centymetro

Re: Live...

Postautor: mokrowski » środa 27 mar 2019, 20:28

No i co do ogólnych założeń, jest to optymalne rozwiązanie. Wyzwanie leży w tym, by algorytm zamknąć w kontrolowanej strukturze, zminimalizować konsumpcję zasobów i umożliwić w przyszłości łatwą modyfikację i rozszerzanie.
,,Myślenie nie jest łatwe, ale można się do niego przyzwyczaić" - Alan Alexander Milne: Kubuś Puchatek

Awatar użytkownika
mokrowski
User
User
Posty: 190
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 20:50
Lokalizacja: Tam gdzie Centymetro

Re: Live...

Postautor: mokrowski » sobota 30 mar 2019, 16:49

,,Myślenie nie jest łatwe, ale można się do niego przyzwyczaić" - Alan Alexander Milne: Kubuś Puchatek

Awatar użytkownika
mokrowski
User
User
Posty: 190
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 20:50
Lokalizacja: Tam gdzie Centymetro

Re: Live...

Postautor: mokrowski » sobota 30 mar 2019, 22:22

Kod jest już gotowy do pobrania dla następnych zabaw z algorytmem wykrywania zakończenia gry.

Nie jest to dowcip na 01.04.2019, o 21:00 następna część zmagań :) Skończyć trzeba algorytm i zrobić (niejakie) porządki. Wyjaśni się raz na zawsze gdzie ma być nagłówek a gdzie implementacja. Jeśli starczy czasu, trochę "pofilozofuję" o sposobie myślenia programisty, aczkolwiek nie obiecuję. Nie chcę utrzymywać tendencji do 2h. spotkań a raczej do 1h.

https://youtu.be/tykZnKZXbpg
,,Myślenie nie jest łatwe, ale można się do niego przyzwyczaić" - Alan Alexander Milne: Kubuś Puchatek


Wróć do „Pisanie programów w C++”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość