STM32CubeIDE 1.13.0 i wykrzykniki przy projektach

Pytania dotyczące problemów z wyborem, konfiguracją i pracą w wybranym środowisku programistycznym dla mikrokontrolerów ARM firmy STMicroelecreonics.
Awatar użytkownika
Antystatyczny
Geek
Geek
Posty: 1168
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 22:02

STM32CubeIDE 1.13.0 i wykrzykniki przy projektach

Postautor: Antystatyczny » poniedziałek 10 lip 2023, 21:51

Witam serdecznie. Dzisiaj wpadła do mnie aktualizacja STM32 do wersji 1.13.0, po której oczywiście należy albo stworzyć nowy workspace, albo uruchomić stary i wtedy program przekonwertuje ten workspace do postaci zgodnej z aktualną wersją. Ja użyłem drugiego sposobu i zauważyłem, że przy wszystkich niezamkniętych projektach pojawiły się wykrzykniki. Porozwijałem drzewka wszystkich projektów w poszukiwaniu plików, które to powodują. Nie znalazłem żadnego pliku zaznaczonego wykrzyknikiem, więc otworzyłem okno "Problems". I oczom jego ukazał się las
warningów:

2023-07-10 (1).png


Treść błędu jest dość klarowna, a chodzi w zasadzie o to, że zaznaczony wykrzyknikiem projekt nie posiada jawnie ustawionego kodowania plików tekstowych (np. UTF-8, Windows 1250 itp.). Zerkam więc we właściwości pierwszego lepszego projektu i widzę, co następuje:

2023-07-10.png


Widać wyraźnie, że kodowanie dla tego projektu zostało odziedziczone po jakimś kontenerze (być może chodzi o workspace?). Wystarczy jednak zaznaczyć pole wyboru "other", by móc jawnie ustawić kodowanie. Ja wybrałem UTF-8. Na koniec należy zmianę zatwierdzić klikając w przycisk "Apply" bądź "Apply and Close". Procedurę należy powtórzyć dla każdego projektu w workspace. Pozdro!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"The true sign of intelligence is not knowledge but imagination" Albert Einstein.

Awatar użytkownika
Grzegorz...
User
User
Posty: 451
Rejestracja: piątek 09 paź 2015, 18:57

Re: STM32CubeIDE 1.13.0 i wykrzykniki przy projektach

Postautor: Grzegorz... » wtorek 11 lip 2023, 12:53

THX. Dobrze wiedzieć :D

Awatar użytkownika
ZbeeGin
User
User
Posty: 492
Rejestracja: sobota 08 lip 2017, 17:16
Lokalizacja: Śląsko-Zagłębiowska Metropolia
Kontaktowanie:

Re: STM32CubeIDE 1.13.0 i wykrzykniki przy projektach

Postautor: ZbeeGin » sobota 15 lip 2023, 10:08

Ja to załatwiłem w inny sposób. Wyeksportowałem wszystkie projekty z bieżącego workspace jako jedno archiwum, potem utworzyłem nowy workspace i zaimportowałem te projekty ponownie. Również problemy z kodowaniem zniknęły i nie trzeba było się tak naklikać.

Awatar użytkownika
Antystatyczny
Geek
Geek
Posty: 1168
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 22:02

Re: STM32CubeIDE 1.13.0 i wykrzykniki przy projektach

Postautor: Antystatyczny » poniedziałek 17 lip 2023, 13:20

Tak przypuszczałem, że stworzenie nowego workspace załatwi sprawę, ale u mnie jest raptem kilkanaście projektów, więc to przeklikałem. W każdym razie dzięki za drugi sposób.
"The true sign of intelligence is not knowledge but imagination" Albert Einstein.

Awatar użytkownika
ZbeeGin
User
User
Posty: 492
Rejestracja: sobota 08 lip 2017, 17:16
Lokalizacja: Śląsko-Zagłębiowska Metropolia
Kontaktowanie:

Re: STM32CubeIDE 1.13.0 i wykrzykniki przy projektach

Postautor: ZbeeGin » poniedziałek 17 lip 2023, 13:59

I tak masz więcej w workspace niż ja... :D

Zealota
Posty: 10
Rejestracja: środa 08 maja 2019, 08:49

Re: STM32CubeIDE 1.13.0 i wykrzykniki przy projektach

Postautor: Zealota » czwartek 20 lip 2023, 23:34

Klikasz myszką w błąd jaki masz w konsoli i naciśnij Ctrl+1
Powinno pojawić się okienko
obraz_2023-07-20_233157175.png


Klikasz "Finish" i powinno być zaprawione.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Wróć do „Jakie IDE dla STM?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości