CubeMX problem during download

Tu możesz pisać o swoich problemach z pisaniem programów w języku C/C++ dla STM.
Awatar użytkownika
Marcin
User
User
Posty: 309
Rejestracja: środa 09 wrz 2015, 19:30
Lokalizacja: Królewskie miasto Sandomierz

CubeMX problem during download

Postautor: Marcin » sobota 30 kwie 2016, 23:58

Witam

Tworzę nowy projekt w CubeMX, podczas generowania kodu przy ściąganiu paczki z HAL pojawia się monit jak w załączniku niżej.

Nie ważne dla jakiej linii tworzę oprogramowanie, czy to F1 czy F4 - po ściągnięciu 39.1MB występuje problem.

Spotkał się ktoś może z czymś takim już ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Antystatyczny
Geek
Geek
Posty: 1168
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 22:02

Re: CubeMX problem during download

Postautor: Antystatyczny » niedziela 01 maja 2016, 00:10

Ja ściągałem dla L1 i poszło bez problemu.
"The true sign of intelligence is not knowledge but imagination" Albert Einstein.

Awatar użytkownika
Marcin
User
User
Posty: 309
Rejestracja: środa 09 wrz 2015, 19:30
Lokalizacja: Królewskie miasto Sandomierz

Re: CubeMX problem during download

Postautor: Marcin » niedziela 01 maja 2016, 14:26

U mnie dla którego środowiska bym nie tworzył projektu czy też dla której linii STM, za każdym razem ten sam problem, zawsze po ściągnięciu 39,1MB pojawia się problem.

Awatar użytkownika
Antystatyczny
Geek
Geek
Posty: 1168
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 22:02

Re: CubeMX problem during download

Postautor: Antystatyczny » niedziela 01 maja 2016, 15:16

Dziwne jest to, że za każdym razem wywala download po ściągnięciu identycznej ilości danych.
"The true sign of intelligence is not knowledge but imagination" Albert Einstein.

Awatar użytkownika
Marcin
User
User
Posty: 309
Rejestracja: środa 09 wrz 2015, 19:30
Lokalizacja: Królewskie miasto Sandomierz

Re: CubeMX problem during download

Postautor: Marcin » niedziela 01 maja 2016, 15:47

Nie, obecnie wolnych mam 102GB z całkowitych 166GB. Zrobiłem reinstalację CubeMX i to samo.

Edit
Coś z tym systemem musi być nie tak, bo na drugim komputerze wszystko przebiega pomyślnie.
Ostatnio zmieniony niedziela 01 maja 2016, 16:03 przez Marcin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Antystatyczny
Geek
Geek
Posty: 1168
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 22:02

Re: CubeMX problem during download

Postautor: Antystatyczny » niedziela 01 maja 2016, 15:48

A próbowałeś zainstalować lokalnie paczkę z archiwum .zip? Np. od Rezasurmara z dropa.
"The true sign of intelligence is not knowledge but imagination" Albert Einstein.

Awatar użytkownika
Marcin
User
User
Posty: 309
Rejestracja: środa 09 wrz 2015, 19:30
Lokalizacja: Królewskie miasto Sandomierz

Re: CubeMX problem during download

Postautor: Marcin » niedziela 01 maja 2016, 16:06

Jeszcze nie, ale chyba będę zmuszony. Nie chce mi się od podstaw całego systemu stawiać.
Co do ręcznego pobrania paczki, gdzie ją umieścić by Cube widział ją jako dostępną ?

Awatar użytkownika
Antystatyczny
Geek
Geek
Posty: 1168
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 22:02

Re: CubeMX problem during download

Postautor: Antystatyczny » niedziela 01 maja 2016, 16:08

Ze strony ST należy pobrać plik .zip, a następnie wskazać ścieżkę do tego pliku podczas aktualizacji bibliotek. Tyle wyczytałem w manualu do CubeMX
"The true sign of intelligence is not knowledge but imagination" Albert Einstein.

Awatar użytkownika
Marcin
User
User
Posty: 309
Rejestracja: środa 09 wrz 2015, 19:30
Lokalizacja: Królewskie miasto Sandomierz

Re: CubeMX problem during download

Postautor: Marcin » niedziela 01 maja 2016, 23:39

Wygląda na to że coś z najnowszym CubeMX jest nie tak, z drugiego komputera zgrałem starszą, już zainstalowaną wersję i podmieniłem w folderze instalacyjnym całą zawartość. I teraz po dojściu do 39.1MB na chwilę zatrzymuje się, podejrzewam że zrzuca już ściągnięte dane, po czym wraca do ściągania, po ściągnięciu rozpakowuje archiwum i przechodzi do tworzenia projektu.

I na starszej wersji działa, na nowszej bez znaczenia czy z prawami administratora czy zwykłego użytkownika nie działa, bez znczenia jaką bibliotekę ściąga, po ściągnięciu 39.1M "wykrzacza się" ....

Awatar użytkownika
Antystatyczny
Geek
Geek
Posty: 1168
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 22:02

Re: CubeMX problem during download

Postautor: Antystatyczny » niedziela 01 maja 2016, 23:44

Ja mam najnowszy CubeMX i wszystko działa bezproblemowo, więc na pewno nie jest to wina wadliwych bibliotek. Mimo to nie potrafię wymyślić jakiegokolwiek rozsądnego wyjaśnienia, dlaczego u Ciebie to nie działa :/
"The true sign of intelligence is not knowledge but imagination" Albert Einstein.


Wróć do „Programowanie STM w C/C++”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości