STM32 Primer2 - problem z programatorem

Tu możesz pisać o swoich problemach z pisaniem programów w języku C/C++ dla STM.
Awatar użytkownika
StaryAnoda_NEW
User
User
Posty: 103
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 16:48

STM32 Primer2 - problem z programatorem

Postautor: StaryAnoda_NEW » sobota 21 lip 2018, 08:14

Hej

Posiadam tytułowy zestaw.
20180721_081103.jpg

Na płytce znajduję się programator R-link. Niestety nie jestem w stanie poradzić sobie z programatorem. Szukałem na stronie producenta, ale nie udostępnia on żadnego programu na miarę znanego nam STM32 ST-LINK Utility. Z tego co widziałem to dawniej ten programator wspierał Keil. Czy jest możliwość podmianki oprogramowania w programatorze na znanego Nam ST-LINKA? Albo czy ktoś zna jakikolwiek sposób na programowanie/wgrywanie do tej płytki softu?

Pozdrawiam
StaryAnoda
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
ZbeeGin
User
User
Posty: 492
Rejestracja: sobota 08 lip 2017, 17:16
Lokalizacja: Śląsko-Zagłębiowska Metropolia
Kontaktowanie:

Re: STM32 Primer2 - problem z programatorem

Postautor: ZbeeGin » sobota 21 lip 2018, 09:32

Być może da się pokombinować z OpenOCD by wkompilować mu obsługę R-Link-a.
http://pramode.net/fosstronics/stm32-circle.txt

Awatar użytkownika
dambo
Expert
Expert
Posty: 645
Rejestracja: czwartek 17 mar 2016, 17:12

Re: STM32 Primer2 - problem z programatorem

Postautor: dambo » sobota 21 lip 2018, 13:09

miałem trochę do czynienia z Raisonance i niestety ich stronka jest "zdeka" źle poukładana i wielu informacji brakuje tam - np takiej, ze jak zrobisz sobie konto to w forum odblokują się linki do pobierania darmowych wersji ich programów - w tym środowiska Ride7 w wersji na 30 dni i zapewne tam też będzie jakiś soft do programowania.
Zawsze możesz wykorzystać STlinka do tego - jakoś wyprowadzić sobie sygnały z niego, ale pewnie jeszcze ucięcie ścieżek będzie potrzebne/podłączenie resetu programatora do masy.
Nowy blog o tematyce embedded -> https://www.embedownik.pl/


Wróć do „Programowanie STM w C/C++”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości