Instalacja ESD

Pomysły na aranżację swojego warsztatu, laboratorium
krzychu20
Newb
Newb
Posty: 57
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 15:43

Instalacja ESD

Postautor: krzychu20 » poniedziałek 22 sie 2016, 15:37

Witam jak wykonać instalacje ESD chciałbym kupic mate ESD oraz opaskę czy mata podłogowa musi tez być ?

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: Instalacja ESD

Postautor: SuperGość » poniedziałek 22 sie 2016, 16:27

Do prac domowych wystarczy Ci mata na stół podpięta do uziemienia, dodatkowa opaska na rękę to już pełnia szczęścia. Do tego jeszcze podstawowe zasady obchodzenia się z wrażliwymi elementami i zmontowanymi płytkami z elektroniką i ładunki nie są Ci straszne. Jak Ci to pomoże to masz zdjęcie jak ja mam to zrobione, widać zieloną matę i podłączenie kabelkiem do bolca uziemiającego.
mata.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
danielos
Newb
Newb
Posty: 70
Rejestracja: sobota 02 sty 2016, 15:06
Lokalizacja: Pawłowice, Silesia.
Kontaktowanie:

Re: Instalacja ESD

Postautor: danielos » niedziela 28 sie 2016, 11:49

rezasurmar pisze:Sama instalacja dobrze by była chociaż z zerowaniem, jeżeli mieszkasz w bloku i masz 2 przewodową instalację.


A to te zerowanie w sieci TNC nie będzie czasem powodowało powstawania ładunku na tej macie? Czyli zamiast pomagać, będzie szkodziło?
Można wszystko osiągnąć, wystarczy chcieć.

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: Instalacja ESD

Postautor: SuperGość » niedziela 28 sie 2016, 11:53

A niby jakim sposobem? Tu jest wyjaśnienie jak wyglądają układy sieci http://www.elektryk.kdi.pl/kurs-sep/uklady-sieciowe/

Awatar użytkownika
danielos
Newb
Newb
Posty: 70
Rejestracja: sobota 02 sty 2016, 15:06
Lokalizacja: Pawłowice, Silesia.
Kontaktowanie:

Re: Instalacja ESD

Postautor: danielos » niedziela 28 sie 2016, 12:17

Chciałem się tylko dowiedzieć, czy to nie będzie powodowało problemów gdy np. do gniazdka podwójnego z zerowaniem będzie połączonego jakieś dowolne urządzenie, a do bolca ta mata. Jakby nie patrząc to mata jest podłączona blisko N urządzenia (PEN sieci), więc może (nie musi) wystąpić jakieś napięcie/ładunek.
Można wszystko osiągnąć, wystarczy chcieć.


Wróć do „Mój warsztat domowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości