Latarki czołowe testy trybów i prądów.

Pomysły na aranżację swojego warsztatu, laboratorium
Awatar użytkownika
GrumpyRez
User
User
Posty: 224
Rejestracja: poniedziałek 04 cze 2018, 09:19

Latarki czołowe testy trybów i prądów.

Postautor: GrumpyRez » niedziela 27 lut 2022, 16:26

Z racji, że zawsze dobra czołówka się przyda

Dokupiłem ostatnio drugą lepszą czołówkę

Aktualnie posiadam 3, różne dwie porządne jedną tanią chińską wrzuconą gdzieś w kąt

Pierwszy zakup to Mctronic N-Force XTR wersja THL0012 używana już 3 rok,
Bardzo dobry zakup.

Zasilanie jedna cella 18650, 4tryby świecenia, pamięć ostatniego tryby, blokada włączenia.
Parametry dla poszczególnych trybów wyglądają następująco
68mA 3% 30lm
300mA 13% 132lm
1.1A 53% 540lm
1.4A 100% 1020lm

Zasięg latarki to okolice 165metrów. Charakter świecenia jest bardziej nastawiony na centrum, czyli jakieś 80% światła idzie w środek, a reszta dookólnie.

Tu link do najnowszej wersji https://mactronic.pl/pl/taktyczna-latar ... l-1050-lm-
Zmienili zasilanie na lżejsze (ogniwa 14500, lub AA)


Drugi zakup (całkiem niedawno), to
https://www.armytek.pl/latarki/model/wi ... agnet-usb/
ARMYTEK WIZARD C2 WUV - światło białe, oraz UV
Latarka dużo bardziej uniwersalna, bo może służyć jako ręczna, rowerowa, przymocowana do kasku, albo klasyczna czołówka, posiada również dosyć silny magnes na złączu ładowania.
Dodatkowym atutem jest złącze ładowania i ładowarka, co pozwala ładować ogniwo bez wyjmowania z latarki.
Latarka zasilana pojedynczym ogniwem 18650.

Parametry poniżej

ARMYTEK WIZARD White
2.56mA 0,05% 0,6lm
245mA 12% 130lm
930mA 37% 410lm
5.1A 100% 1100lm (zdecydowanie większy strumień światła niż skupiona wiązka w 1020lm N-Force XTR)

ARMYTEK WIZARD UV
2,56mA 1mW
80mA 120mW
360mA 491mW
1.52A 1595mW

Latarka ma zupełnie inny sposób świecenia, dużo bardziej szeroko i równiej świeci, bez środkowego "spota" jak u Mctronica, z jednej strony zaleta, daje dużo miększe światło bardziej rozproszone, ale odbywa się to kosztem zmniejszonego zasięgu. Okolice 100metrów.

Dodatkowym atutem jest też tryb świetlika 0,6lm co pozwala na prace w ciemnościach bez oślepiania okolicy.

Dodatkowym atutem jest wbudowane źródło światła UV całkiem zacnej mocy.

Można też włączyć tryb błysków.

Ogólnie obydwie latarki są wykonane bardzo solidnie, jednak ARMYTEK sprawia wrażenie dużo bardziej solidnej, lepsza konstrukcja soczewki (bardziej schowana w obudowie). Dużo wyższa wytrzymałość na wodę czy upadki, oraz 2x dłuższa gwarancja.
WIZARD ma też podstawową zaletę jaką jest uniwersalność o czym wyżej już wspomniałem, jest to teraz moja główna latarka w użyciu.

Wróć do „Mój warsztat domowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości