Wytwarzanie PCB z uzyciem CNC 3040 DQ - Informacje

Czyli domowe sposoby produkcji obwodów drukowanych.
Awatar użytkownika
RafPe
User
User
Posty: 177
Rejestracja: sobota 05 wrz 2015, 16:22

Wytwarzanie PCB z uzyciem CNC 3040 DQ - Informacje

Postautor: RafPe » piątek 30 paź 2015, 14:15

Hey ,

Pomyslalem , ze skoro walcze z tematem to bede sie na biezaco dzielic z Wami tym co znalazlem na temat lub co sam zdazylem odkryc. Przede wszystkim moje CNC to wersja od kolegow z kraju wschodu :) ale pomimo tego konstrukcja jest niezwykle stabilna i wyglada na porzadnie zrobiona.

Moja rada na co zwrocic uwage podczas zakupu ? Na pewno na moc silnika i jego obroty. 10k/min to zdecydowanie za malo i juz szukam czegos w okolicch 24-40k zeby wykonywac poprawnie ciecia.

Na wstepie moge Wam napisac , ze kalibracja takiego urzadzenia w oparciu o instrukcje dolaczona do urzadzenia to totalna pomyslka. Mysle , ze czyms takim powinni zajmowac sie ludzie znajacy angielski i takie maszyny. Jednak internet jest pelny dobrych ludzi i na youtube https://www.youtube.com/watch?v=QybY4DFFzkM jest dosc dobrze zrobiony filmik pokazujacy pierwsza konfiguracje.

Kolejnym dobrym rozwiazaniem jest tzw autoleveling - czyli software sam rozpozna na jakiej wysokosci jest wierto. Jesli ktos wciska Wam takie rozwiazanie za pieniadze to prosze - olejcie go - wystarcza tak naprawde 2 kabelki podlaczone do sterownika https://www.youtube.com/watch?v=3sWVY89B7Gs

W nastepnej czesci omowie oprogramowanie ktorego uzywam aby osiagnac najlepsze wyniki oraz materialy jakie zebralem w tej kwestii :)

Pozdrawiam
Raf

Awatar użytkownika
phill2k
User
User
Posty: 272
Rejestracja: niedziela 18 paź 2015, 00:12

Re: Wytwarzanie PCB z uzyciem CNC 3040 DQ - Informacje

Postautor: phill2k » niedziela 01 lis 2015, 19:06

Super, czekam na kolejne relacje z pola walki ;) , ja niestety ze swoją maszyna CNC jeszcze w lesie jestem, elektronika już jest gotowa ale jak na razie tylko na papierze, o części mechanicznej to nawet nie wspomnę :lol:

Awatar użytkownika
RafPe
User
User
Posty: 177
Rejestracja: sobota 05 wrz 2015, 16:22

Re: Wytwarzanie PCB z uzyciem CNC 3040 DQ - Informacje

Postautor: RafPe » niedziela 15 lis 2015, 13:47

Hey wszystkim ,

Ostatnimi tygodniami byla z mojej strony cisza ale to dlatego , ze ciezko bylo znalezc czas na nowe projekty w pracy w polaczeniu z nauka CNC. Jednak koncem koncow uwierzcie ... oplacalo sie :)

Wydaje mi sie , ze na chwile obecna mam naprawde duzo informacji i zaloze prawdopodobnie 2 watek - cos w rodzaju Ultimate Guide dla PCB via CNC :) i aby nie tylko nasi rodacy mogli korzystac postaram sie go napisac po polsku i angielsku

W miedzyczasie troche fotek :) Co mozecie zobaczyc ? .... ano ilosc zlamanych i zniszczonych frezow (dobrze ze w wiekszosci byly to chinskie podrobki ) , nowe frezy zamowione z PL oraz dzisiejszy wynik robienia plytki (mega super ALpha test :) )

Wszystkie komentarze/sugestie mile widziane :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
PROTON
Expert
Expert
Posty: 527
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wytwarzanie PCB z uzyciem CNC 3040 DQ - Informacje

Postautor: PROTON » niedziela 15 lis 2015, 14:12

Czy ta twoja aluminium, mosiądz i inne metale kolorowe może obrabiać?
Gott weiß ich will kein Engel sein.

Awatar użytkownika
RafPe
User
User
Posty: 177
Rejestracja: sobota 05 wrz 2015, 16:22

Re: Wytwarzanie PCB z uzyciem CNC 3040 DQ - Informacje

Postautor: RafPe » niedziela 15 lis 2015, 14:15

Z tego co mnie wiadomo to moze obrabiac. W tej chwili aby cos takiego robic potrzebne mi by byly 2 rzeczy :) chlodzenie woda frezu oraz naprawde dobry frez ( bo na chwile obecna zaopatrzylem sie w zestawy do PCB ).

Gdyby robic cos wiekszego to lepiej zeby byl inny silnik bo moj domyslnie kreci tylko max 11k RPM gdzie zabawa zaczyna sie np od 40k+

Na chwile moja powierzchnia robocza wynosi 30x40x6 (cm ) i o ile nie bede chcial robic sobie nowego CNC to bedzie to wystarczajace :D

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: Wytwarzanie PCB z uzyciem CNC 3040 DQ - Informacje

Postautor: SuperGość » niedziela 15 lis 2015, 14:47

Dla mnie super, a gdyby w wymiarach twojego stołu roboczego, przyszłoby mi zrobić jakąś np płyte czołową z miękkiego materiału plexa albo aluminium, to będziesz odpłatnie świadczył takie usługi?

Awatar użytkownika
RafPe
User
User
Posty: 177
Rejestracja: sobota 05 wrz 2015, 16:22

Re: Wytwarzanie PCB z uzyciem CNC 3040 DQ - Informacje

Postautor: RafPe » niedziela 15 lis 2015, 14:54

Wojtek - mysle, ze moglibysmy oprzec to o tzw "beer license" :) a do tego sa tylko koszty transportu PL/NL bo samo wyciecie to kilka minut :D

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: Wytwarzanie PCB z uzyciem CNC 3040 DQ - Informacje

Postautor: SuperGość » niedziela 15 lis 2015, 15:04

No to będę pamiętał :)

Awatar użytkownika
PROTON
Expert
Expert
Posty: 527
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wytwarzanie PCB z uzyciem CNC 3040 DQ - Informacje

Postautor: PROTON » poniedziałek 16 lis 2015, 21:36

Gott weiß ich will kein Engel sein.

Awatar użytkownika
RafPe
User
User
Posty: 177
Rejestracja: sobota 05 wrz 2015, 16:22

Re: Wytwarzanie PCB z uzyciem CNC 3040 DQ - Informacje

Postautor: RafPe » poniedziałek 16 lis 2015, 23:07

Tam jest mega predkosc :O 12000 mm / min a ja mam max 2500 :O


Wróć do „Moje własnoręcznie wykonane PCB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości