Gdzie wykonujecie płytki PCB

Jak lutować, narzędzia potrzebne do montażu i lutowania, topniki, cyna, porady i wymiana doświadczeń.
StaryAnoda

Gdzie wykonujecie płytki PCB

Postautor: StaryAnoda » niedziela 06 lis 2016, 09:15

Cześć !!!

Gdzie zamawiacie płytki PCB. Chodzi mi o firmy macie jakieś sprawdzone ?

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: Gdzie wykonujecie płytki PCB

Postautor: SuperGość » niedziela 06 lis 2016, 09:26

Dobra jakość w stosunku do ceny - obwody dwustronne - http://www.merkar.pl/

Awatar użytkownika
dambo
Expert
Expert
Posty: 645
Rejestracja: czwartek 17 mar 2016, 17:12

Re: Gdzie wykonujecie płytki PCB

Postautor: dambo » niedziela 06 lis 2016, 12:43

Z naszych - merkar i satland, z naszych chińskich kolegów - smartprototyping. Z czego o wieeeeeele więcej było z smartprototyping.
Nowy blog o tematyce embedded -> https://www.embedownik.pl/

matrix
Posty: 25
Rejestracja: sobota 30 kwie 2016, 22:18

Re: Gdzie wykonujecie płytki PCB

Postautor: matrix » niedziela 13 lis 2016, 09:39

A ja wykonuję płytki u osoby prywatnej która zdaje się prowadzi jakąś działalność. Emradpcb. Płytki wychodzą mu jak na zdjęciu, ja jestem z nich bardzo zadowolony a termin to około 1 lub 2 dni. Zwykle w przeciągu max 4 dni mam płyteczkę w domu.
Gość tylko nie wykonuje bardzo małych projektów gdzie płytka ma powiedzmy 2x2cm ale nie dlatego że nie potrafi lecz dlatego że to nieopłacalne cena vs. wkład pracy.

Poniżej płytka wzmacniacza słuchawkowego na układzie TPA6120. Nie jest to mój projekt jeśli chodzi o pomysł ponieważ pomysłodawcą jest gość z kanału ReduktorSzumu -> LINK DO FILMU <-, natomiast jest to moje wykonanie jeśli chodzi o zaprojektowanie obwodu drukowanego plus małe usprawnienie które potrzebowałem mieć na swojej płytce wzmacniacza. Możecie mi wierzyć że gra to niemiłosiernie pięknie i bardzo głośno.

Ps. Jak całkowicie dokończę projekt (zostało mi tylko zamknąć to w obudowie) to przedstawię go na forum.


płytka wzmacniacza na TPA6120.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
dambo
Expert
Expert
Posty: 645
Rejestracja: czwartek 17 mar 2016, 17:12

Re: Gdzie wykonujecie płytki PCB

Postautor: dambo » niedziela 13 lis 2016, 09:59

coś więcej o tych płyteczkach? z tego co widzę chyba nie mają przelotek, racja? i jak cenowo to wychodzi?
Nowy blog o tematyce embedded -> https://www.embedownik.pl/

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: Gdzie wykonujecie płytki PCB

Postautor: SuperGość » niedziela 13 lis 2016, 10:01

bo to wygląda na druk jednostronny to chyba ten producent https://www.facebook.com/profile.php?id ... 33&fref=ts

matrix
Posty: 25
Rejestracja: sobota 30 kwie 2016, 22:18

Re: Gdzie wykonujecie płytki PCB

Postautor: matrix » niedziela 13 lis 2016, 10:34

Jeśli się orientuję (nigdy nie potrzebowałem) to nie robi przelotek, ale płytki dwustronne nie są dla niego kłopotem.
Jak robiłem ten wzmacniacz to było cynowanie, soldermaska, wiercenie, docięcie na wymiar, płytka ma wymiary około 8x9cm a kosztowała mnie w przybliżeniu 40zł z wysyłką. Chyba nawet nie 40 a 36zł, ale ciiiiiicho bo jeszcze ktoś się dowie :) . Kolega raczej wykonuje płytki powyżej 50zł z racji o której wspomniałem wyżej cena vs. wkład pracy.
Ja u niego zrobiłem już nie jedną ani nie dwie stąd może traktuje mnie trochę ulgowo. A może są inne powody. W każdym razie jak dla mnie idealny wykonawca płytek.
Ów kolega wykonuje również opisy na płytkach ale nigdy ich nie potrzebuję więc ich nie zamawiam. Najcieńsze ścieżki na mojej płytce mają 16mils, ale cieńsze też pewnie by wykonał.

Awatar użytkownika
Pikczu
Newb
Newb
Posty: 32
Rejestracja: piątek 06 maja 2016, 21:06

Re: Gdzie wykonujecie płytki PCB

Postautor: Pikczu » piątek 02 gru 2016, 21:10

Ja zamawiam w allpcb.com w chinach ceny maja znośne i szybka realizacje.


Wróć do „Technika montażu elektronicznego”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości